İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Enstruman Çeşitleri

Hobi olarak müzikle ilgileniyorsanız veya enstrüman eğitimi alarak profesyonel müzik yaşantısına adım atmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki müzik aletleri tam size göre. Bireysel ya da grup olarak müzik üretmekte değerlendirebileceğiniz enstrümanlar, hem müziğe yeni başlayanlar hem de müziği hayatının bir parçası hâline getirmiş profesyoneller için uygun. Eğer siz de; telli, yaylı, tuşlu, vurmalı ve daha farklı enstrüman çeşitleri almak istiyorsanız, dilediğiniz ürünü ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.

Telli ve Tuşlu Enstrüman Modelleriyle Müziğe Merhaba Deyin

Bireysel yetenekleriniz ve müziğe ilginiz sayesinde müzik kulağınızdan destek alarak ilgi duyduğunuz müzik aletini kullanmayı hedefliyorsanız, birçok müzik tutkununun yaptığı gibi telli ve tuşlu enstrüman modellerine yönelebilirsiniz.

Farklı gövde boyutlarına ve üretim materyallerine sahip gitarlar, telli enstrüman aletleri arasında en popüler olanı. Küçük büyük herkese hitap eden ve birçok müzik türüne uyum sağlayan gitarlar, kendi içlerinde birçok türe ayrılmakta. Rock, metal, caz gibi müzik türlerinde kullanabileceğiniz elektro gitarlar, pop ve klasik tarzlar için uygunluk gösteren klasik gitarlar, tür fark etmeksizin grup müziğinde eşlik enstrümanı görevi üstlenerek alt frekanslarda ses üreten basgitarlar, telli enstrümanların bazıları. Daha farklı müzik türlerine ilgiliyseniz;

  • Türk Sanat Müziği’nin vazgeçilmezleri ud ve telli tambur
  • Batı müziğinde kendine yer bulan mandolin ve banjo
  • Doğu’nun gizemli sesi sitar, tercih edebileceğiniz telli müzik aletleri içerisinde yer alır.

Müzik eğitimi almaya başladıysanız veya böyle bir eğitim alan çocuğunuz varsa, eğitim klavyesi olarak nitelendirilen tuşlu enstrümanları alışveriş listelerinize ekleyebilirsiniz. Solfej eğitimine yardımcı teknik özelliklerle donatılan, taşıması ve kullanımı kolay, hem pille hem de adaptörle çalışabilen eğitim orgları, her yaştan müzikseverin notalarla dans etmeye başlaması için uygun. Daha önce tuşlu enstrüman kullandıysanız, daha profesyonel çözümlerle müzik üretimi gibi süreçlerde bulunmayı planlıyorsanız, MIDI klavyeler ve synthesizer modellerini inceleyebilirsiniz. DAW yazılımlarıyla birlikte kullanabileceğiniz MIDI klavyeler, farklı sayıda tuş içerip aksi belirtilmiyorsa ses ve hoparlör gibi unsurlar içermezken synthesizer çeşitleri, daha kapsamlı donanım bileşenleri içererek ses üretimi, ses kaydı süreçlerinde görev alabilir.

Yaylı, Üflemeli ve Vurmalı Enstrümanlarla Harika Eserler İcra Edin

Türk müziğinde olduğu kadar Batı müziği ve klasik müzikte önemli bir yere sahip olan yaylı enstrümanları, hobi olarak ya da profesyonel amaçla kullanabilirsiniz. Müzikle yeni tanışanların ilgi duyduğu keman modelleri, yaylı enstrümanların en popülerlerinden. Yaş aralığına göre farklı boyutlarda üretilen kemanlar, genel itibarıyla akustik ve elektro olmak üzere iki başlıkta toplanır. Diğer telli enstrümanlarda olduğu gibi sap, gövde, klavye bölümleri farklı ağaçlardan imal edilerek ses tonu özelleştirilen keman modellerinin elektro versiyonlarında ise ses ayar tuşları, bağlantı noktası ve benzeri özellikler bulunabilir. Klasik müzik ve cazla ilgili olan ya da konservatuarlarda müzik eğitimi alan müzikseverlere hitap eden viyola, çello ve kontrbaslar da yönelebileceğiniz diğer müzik aletlerinden. Keman ve benzeri enstrümanları kullandıktan sonra enstrüman ayaklığından destek alarak müzik aletini çalışma odanıza yerleştirebilirsiniz.

Gelişmiş bir ritim duygunuz varsa ve vurmalı enstrümanlara merak duyuyorsanız, akustik ve elektronik davulları tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz ürüne göre zil sayısı ve çeşidi gibi birçok özelliği değişiklik gösteren davullar, grup müziğinde ritim oluşturman için en çok başvurulan müzik aletlerinden. Daha geleneksel müziklerle ilgiliyseniz def, bendir, darbuka gibi perküsyon odaklı enstrümanları inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin gerekse dünyanın önde gelen markalarının geliştirdiği enstrüman modellerini inceleyebilir, gereksinimlerinize uygun ürünleri ÇiçekSepeti’ne özel ayrıcalıklarla satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.