Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Halılar

Oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan ve dekorasyonun en büyük tamamlayıcılarından biri olan halı çeşitleri ile evinizin ambiyansını değiştirebilirsiniz. Farklı odalara ve stillere uygun olacak şekilde tasarlanan halı modelleri ipek, pamuk ve el dokumalarıyla göz doldurur. Evinizle uyumlu bir bütünlük oluşturabileceğiniz halı çeşitlerine ÇiçekSepeti sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Farklı Dokuları ile Evlere Sıcaklık Katan Halılar

Halı modelleri, sürekli değişen dekorasyon trendlerine, tasarımlara, dokuma şekillerine ve iplik farklılıklarına göre günbegün çeşitlenir. Klasik, modern, Country ve Vintage stilleri doğrultusunda tasarlanan halılar, ev dekorasyonuna farklı bir bakış açısı getirir. Evin farklı yerlerinde kullanacağınız farklı parçalarla tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir halının kalitesini dokuma şekilleri ile iplik kaliteleri belirler. Değişik desenlerde dokunan modelleri ve taban malzemesi ile farklılık gösteren makine halıları en çok tercih edilen halı çeşidi olarak öne çıkar. Doğal içerikleri ile yeni nesil olan bambu halılar ise antibakteriyel özellikleriyle dikkat çeker. Bu halılar şık görünümleri ve hijyenik olmalarının yanı sıra dayanıklı yapıları ile uzun yıllar dayanıklılık sunar. Özgün desenleri ve el emeği olması ile ayrı bir yere sahip olan el dokumalı halılar, kullanılan odanın havasını anında değiştirir. Kök boyası kullanılarak renklendirilen ve kimyasal içermeyen etnik desenli modeller oldukça gösterişli görünür.

Dekorasyonu Hareketlendiren Halı Çeşitleri

Birçok evin vazgeçilmez eşyalarından biri haline gelen halılar, zengin model seçenekleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarır. Halı modelleri tasarım, renk, doku ve desen olmak üzere farklı kriterlerde üretilir. Açıktan koyuya birçok renk alternatifine sahip olan halılar, özellikle pudra ve toprak tonlarındaki modelleriyle tüm dikkatleri üzerine çeker. Çocuk odalarında ise mint yeşili, pembe ve bebek mavisi gibi daha soft olan renkler kullanılır. Hem sade hem de gösterişli olan halı modellerinin desen çemberi modayı takip eder. Çiçek motifleri, yazı baskıları, farklı dokular, şehir ve ülke temaları ile hareketlendirilen modeller ise evin tüm havasını değiştirir. Zarif desenlerden oluşan halı modelleriyle dekorasyonunuza bambaşka bir yorum katabilirsiniz. Halıların geniş desen skalasında Helenistik ve Osmanlı figürlerinin işlendiği yenilikçi tasarımlar da bulunur. Çeşitli tasarımlar arasında her evin odasına uygun halı modellerine yer verilir. Sebze, çatal, kaşık gibi mutfak temasının işlendiği modeller mutfakların enerjik bir görünüm verirken, sevimli desenlerin ve çizgi film kahramanlarının yer aldığı desenler çocuk odalarını süsler.

Yaşam Alanlarını Güzelleştiren Ucuz Halı Modelleri

Halılar desen ve renk bakımından farklılık gösterdiği gibi farklı şekilleri ile göz doldurur. Yuvarlak, kare, dikdörtgen ve amorf şekillerde üretilen halıların estetik bir çizgisi bulunur. Kenarlarında saçaklar bulunan ya da oymalı olan halılar yaşam alanlarına modern ve şık bir hava katmanıza olanak tanır. Modern tasarımların yanında klasik tarzı sevenler için geometrik hatların belirgin olduğu ve asimetrik çizgilerin hakimiyet gösterdiği oynamalı tasarımlar da üretilir. Üzerinde deri kumaşlara yer veren ve estetik dokuları sayesinde iddialı bir görünüm sunan halı modelleriyle evinize asil bir dokunuş yapabilirsiniz. Hafif eskitme görüntüsünün verildiği ürünler ise minimalist stili benimseyenlerin tarzınıza hitap eder. Halı çeşitleri arasında son dönemde popüler hale gelen tufting, patchwork ve tiftik türünde halılara da bulunur. Eski dönemde kullanılan kilimleri anımsatan patchwork model halıları evinizin her yerinde kullanabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle birlikte yaşam alanlarını güzelleştirmenin yanı sıra kolaylaştıran halı modellerine de yer verilir. Silinebilir, kaydırmaz ve antibakteriyel özelliğe sahip olan bu halılar hijyen bakımından pratik kullanım sağlar. Kaydırmaz ürün çeşitleri aynı zamanda çeşitli kazaların önlenmesine de yardım eder. Bu tip halı modellerini kaygan zeminlerde tercih edebilirsiniz.

İşlevsel kullanımı ve birbirinden farklı tasarımları ile yuvanıza şık dokunuşlar katan her bütçeye uygun fiyatlı halı modellerine ÇiçekSepeti aracılığıyla hemen ulaşabilir, tek tıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz.