Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebeklerin En Büyük Eğlencesi Hoppala

Zıp zıp olarak da bilinen hoppala, altı aydan sonra hareketlenen bebeklerin keyifli vakit geçirmesi için kullanılabilecek bir oyuncaktır. Pek çok bebek altı aydan sonra gövdesini ve başını dik tutarak, tabanını yere basabilmeye başlar. Özellikle anne ve babalarının kucağında onlara tutunarak zıplamak bebeklere keyif verir. Bir noktadan sonra bu eğlence, anne ve baba için yorucu olmaya başlayabilir. Bu noktada, bir yere sabitlenerek kurulabilen hoppala modelleri kullanılabilir. Altı aydan küçük, başını dik tutamayan ve kemik sistemi yeterince gelişmemiş bebekler için hoppala kullanımı sakıncalı olabilir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan bebekler için altı aydan iki yaşa kadar hoppala kullanımı uygundur.

Tavana Asılan Hoppala Çeşitleri

Tavana asılan bebek hoppala çeşitleri genellikle çeşitli halatlar ile tavana asılabilir bir mekanizmaya sahiptir. Bu hoppalalarda, bebek genel olarak kumaştan yapılan bir oturma yerine oturtulur. Kumaş oturma yerleri pek çok hoppalada çıkarılıp yıkanabilir. Çıkarılamayan kumaşlar ise nemli ya da sabunlu bir bezle pratik bir şekilde temizlenebilir.

Pek çok hoppalada emniyet kemeri bulunur. Asılan hoppalalardan bazıları hamak olarak da kullanılabilir. Bebeğiniz için tavana asılan bir hoppala aldıktan sonra hoppalayı tavana tavsiye edilen şekilde astığınızdan emin olmalısınız. Hoppala çeşitleri genellikle belli bir kilo üzeri kullanıma uygun değildir.

Hoppalanın güvenli kullanımı için tavsiye edilen üst kilo sınırının aşılmamasına özen göstermelisiniz. Asılan hoppala çeşitlerinden bazıları yalnızca kapı pervazı iç kısmına monte etmeye uygundur. Bebek hoppala çeşitlerini satın alırken hoppalanın nereye asılabileceğini inceleyerek kapınızın ya da tavanınızın hoppala asmak için uygun olup olmadığına karar vermelisiniz.

Hoppala kullanılırken kesinlikle bebek uzun süre boyunca hoppalada bırakılmamalıdır. Bebek ayrıca hoppalada tek başına bırakılmamalıdır. Hoppala sağlam bir şekilde kurulduktan sonra bir yetişkin gözetiminde ve uzun süreler boyunca değil aralıklarla kullanılmalıdır. Bebeğiniz hoppalasında zıplarken ona bir şarkıyla eşlik edebilir, ritim tutabilirsiniz. Böylece bebeğinizin keyifle zıpladığı bu anlara siz de eşlik edebilirsiniz.

Yürüteç Hoppala Modelleri

Yürüteç hoppala modelleri, bebeklerin zıplamalarının yanı sıra adım atarak yürüme alıştırmaları yapmasına yardımcı olur. Bu tip hoppalalarda, bebeklerin güvenle zıplamasına yardımcı olacak bir yay sistemi vardır. Bazı yürüteç hoppala çeşitleri müziklidir. Yürüteç hoppalalarda bebeğin zıplarken dikkatini çekebilecek bir oyuncak tablası bulunur. Müzikli ve oyuncaklı hoppalalar aynı anda bebeğin farklı duyularına hitap eder. Bebek, bir yetişkinin gözetiminde olsa da kucağında değil tek başınadır. Oyuncak tablalı hoppala çeşitleri bebeğin tek başına oyun oynamayı öğrenebilmesi ve tek başına zaman geçirebilmesi için uygundur. Bebek, oyuncak tablasındaki oyuncaklarla oynarken siz de herhangi bir olumsuzluk olması halinde anında müdahale edebilmek için bebeğinizin yanında olmalısınız.

Bu tip hoppala çeşitleri de altı aydan sonra kullanıma uygundur. Başını dik tutamayan, desteksiz oturamayan ve kemik, kas sistemi yeteri kadar gelişmemiş bebeklerin kullanması sakıncalıdır. Bu tip hoppala çeşitlerinde de tıpkı tavana ve kapıya asılan modellerde olduğu gibi kilo üst sınırı bulunur. Hoppala yürüteç satın alırken bebeğinizin tavsiye edilen kilo üst sınırını geçmediğinden emin olmalısınız.

Hoppala fiyatları, hoppalanın sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterir. Bol oyuncaklı ve müzikli hoppala çeşitlerinin yanı sıra farklı bütçelere hitap eden hoppala fiyat seçenekleri de vardır. Hoppalanın yüksekliği ayarlanırken bebeğin ayağının yere basması önemlidir. Hoppalanın çok alçak ya da yüksek olmaması gerekir. Hoppala oyuncak tablalı modellerde, ayaklarının üzerine basarak oyun oynama imkanı bulan bebek oldukça keyif alarak vakit geçirebilir. Hoppaladan ayrılmak istemeyebilir ancak yine de bebeğin uzun süre boyunca hoppalada kalmamasına dikkat edilmelidir. Bebeğinizin keyifli vakit geçirmesi için en güzel hoppala çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.