Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kahve Makineleri

Küçük mutfak aletleri kategorisinde yer alan kahve makinesi modelleri, damak tadına uygun olan lezzetli kahveleri dakikalar içerisinde hazırlamanıza yardımcı olur. Kahve makinelerinin her biri, farklı fonksiyonlar taşır. Taşıdıkları fonksiyonlarla kahve çeşitlerini baristalar gibi lezzetli bir şekilde hazırlamanıza katkı sağlar. Makinelerle filtre kahve, Türk kahvesi ve espresso bazlı kahveleri rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Ayrıca modern tasarıma sahip olan ürünlerin her birinin bakımları oldukça kolaydır. Birbirinden farklı fonksiyonlara sahip, seçkin beyaz eşya ve elektronik markaları tarafından üretilen modelleri ÇiçekSepeti, sizler için bir araya getiriyor.

Kahve Makinesi Markaları

Elektrikli mutfak aletlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan kahve makineleri birçok marka ve firma tarafından üretilmektedir. En iyi elektrikli kahve makinesi markaları şu şekildedir;

 • Arçelik kahve makinesi
 • Karaca kahve makinesi
 • Fakir kahve makinesi
 • Sinbo kahve makinesi
 • Philips kahve makinesi
 • Delonghi kahve makinesi
 • Korkmaz kahve makinesi
 • Nespresso kahve makinesi
 • Homend kahve makinesi
 • Kiwi kahve makinesi
 • Arzum kahve makinesi

Yukarıdaki markalar Türk kahvesi makineleri, filtre kahve makineleri ve kapsül kahve makineleri olarak ayrılmaktadır. En ucuz kahve makinesi modellerini sitemizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. 

Kahve Makineleri ve Modelleri

Kimi insan güne bir bardak kahve içerek başlar, kimisi dostlarıyla bir araya gelince mutlaka bir bardak kahve içer ya da en keyifli anları bir bardak leziz kahveyle taçlandırır. Kahvelerin ve kahve makinelerinin farklı çeşitleri vardır. Bunun yanı sıra birbirinden farklı demleme yöntemleri de bulunur. Herkesin damak tadına ve tarzına uyan kahveler ve kahve makinesi modelleri farklıdır. Gelin, kahve makineleri türlerine kısaca göz atalım! 

Filtre kahve, kullanılan metoda uygun olarak öğütülmüş kahve çekirdeklerinin filtre kağıdı eşliğinde sıcak suyla buluşmasıyla demlenen kahvedir. Kağıt veya metal filtreden süzülerek posasından ayrılan kahve, bu sayede daha parlak, berrak ve akışkan olur. Özel filtre kahve makineleri sayesinde bu işlem kolayca yapılır ve güne mis kokulu bir başlangıç yapılması sağlanır! 

Espresso Makinesi: Espresso ve espresso bazlı kahvelerin demlenmesini sağlayan Espresso Makinesi, kapsüllü ve kaşıklı olarak ikiye ayrılır. Kapsüllü modeller daha pratik bir kullanım sunarken kaşıklı modeller biraz daha uğraş ister. Sıcak, basınçlı su ile demlenen ve dünyada en sık tercih edilen kahve çeşitlerinden biri olan espressonun demlenmesini sağlayan Espresso Makinesi ile lezzetli kahvelere imza atabilirsiniz

Kapsül kahve makinelerinde: demlenen kahve ise daha farklıdır. Öncelikle çalışma şekli olarak en kolay olan türdür. Bir kapsül içerisinde hazır olan kahve makineye yerleştirilir, makineye su eklenir ve kahveniz dakikalar içinde hazır olur. Kapsüller tek kullanımlıktır ve çeşitli aromalara sahip olan türler bulunur. Damak tadınıza uygun olan kahve kapsüllerini seçerek kapsül kahve makineleri ile kolayca ve hızlı şekilde kullanabilirsiniz.

Türk kahvesi demlemenin en kolay yöntemlerinden birini sunan Türk kahvesi makinesi modelleri, aynı zamanda şıklıklarıyla da ön plana çıkar. Kahve haznesi ve su haznesi bulunan makineler kahveyi hızlıca, bol köpüklü şekilde pişirir ve herkesi kendine hayran bırakır! Tekli ve ikili türk kahvesi makinesi modelleri de bulunmaktadır. Bazı modellerde su haznesi bulunmaktadır.

Tek Tuşla Çalışan Kahve Makinesi Modelleri

Filtre kahve makineleri Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerinden öğütülmüş taze kahveleri 10 dakika içerisinde demleyerek lezzetli içecekler hazırlamanıza yardımcı olur. Kullanımları oldukça kolaydır. Üzerlerinde bir adet filtreli kahve haznesi bulunur. Kahve haznesinin içine kahve, su haznesinin içine su ekledikten sonra demleme işlemine başlamak için tek tuşa basmak yeterli olur. Bazı modeller değiştirilebilir kâğıt, bazı modeller ise kendinden filtre ile çalışır. Ürünlerin cam ve plastik karaflı çalışan modellerin yanı sıra fincana direkt kahve çıkışı sağlayan seçenekleri mevcuttur. Çok sık kahve tüketen biriyseniz, seçenekler arasından geniş kapasiteye sahip karaflı modelleri tercih edebilirsiniz. Kahvenizi yanınızda taşımak isterseniz seyahat bardağıyla satışa sunulan seçeneklere göz atabilirsiniz.

Türk kahvesinin hazırlığını kolaylaştıran makineler de kahve sevenlere birçok avantajı beraberinde getirir. Türk kahvesi makineleri hem tek hem de çift cezveli seçeneklere sahiptir. Çift cezveli seçenekler tek seferde 8, tek cezveli seçenekler ise 4 fincana kadar kahve hazırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca farklı su haznesi kapasiteleri ile kullanıcılarına kolaylık sağlar. Birçok ürünün su haznesi 1.8 litreye kadar kapasiteye sahiptir. Bu sayede bir kere doldurulan su tankıyla 20 fincana kadar kahve çıkışı sağlar. Ürün modellerinin çoğu normal ve közde pişirme olmak üzere iki farklı kullanım fonksiyonu sunar. Kullanım fonksiyonları, makinenin üzerinde bulunan kullanım panelinin yardımıyla tek tuşla aktif hale getirilebilir. Kahve makinesi çeşitlerini kullanarak kendiniz ve sevdikleriniz için tam kıvamında, bol köpüklü lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz.

Kolay Kullanım Sunan Kahve Makineleri

Kompakt ve modern tasarımıyla hem kolaylık hem de şıklık sunan kapsül kahve makineleri ile hem sütlü hem de espresso bazlı kahvenizi saniyeler içerisinde hazırlayabilirsiniz. Kullanımı için makineye özel olan kahve kapsülleri kullanmak yeterlidir. Kahve kapsülleri sağlığa zararlı herhangi bir madde içermez. Üretici markalar tarafından gramajları ideal şekilde hazırlanmış olan kapsüller sayesinde her fincanınızda aynı lezzeti yakalayabilirsiniz. Ayrıca, kapsüller tek kullanımlık olduğu için nemden etkilenmez. Bu sebeple kapsülün içindeki kahve her zaman taze kalır. Makineyi kullanarak taze ve lezzetli kahvelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Kahve Makinesi ile Lezzetli Kahveler

Espresso makineleri ile latte, latte macchiato, cappuccino gibi süt, Americano gibi espresso bazlı kahveleri hazırlamanız mümkün olur. Makinelerin yan kısmında bulunan süt köpürtücü manivela, kahvenizi hazırlamadan önce kremamsı bir köpük oluşturmanızı sağlar. Ayrıca ürünler, kahvenin aromasını hissedebilmeniz için ideal olan basınç ile kahvenizin üzerinde fındık rengi bir köpük oluşturur. Birçok ürün, kahvenizi öğütmeniz için öğütücü hazne içerir. Aynı zamanda, damak tadınıza uygun olan birçok farklı kahve çeşidini hazırlamanız için birden farklı fonksiyon sunar.

Kahve makinesi fiyatları kullanım fonksiyonlarına ve hazırlayabileceğiniz kahve çeşidine göre farklılık gösterir. ÇiçekSepeti sizler için en iyi kahve makinesi modellerini bir arada sunuyor. Sizler de kahve makinesi modellerinden birini satın almak isterseniz, seçeneklere göz atabilir ve kendinize en uygun olan ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.