İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kedi Tuvaleti

Bir kediyi ilk kez evinize getirdiğiniz an o evin kedi dostunuz için uygun olması gerekir. Ona uygun, rahatça tuvaletini yapabileceği kedi tuvaleti çeşitleri; cinsine, yaşına ve türüne uygun mama çeşitleri; sıkılmadan, zevk alarak oynayabileceği oyuncaklar ile kedi dostunuzun yeni yaşam alanını uygun hale getirebilirsiniz. Kedilere tuvalet alışkanlığı kazandırmak sizin için oldukça zorlayıcı olabilir. Bu yüzden ona uygun tuvalet eğitimi ve bu tuvalet eğitimine uygun tuvalet seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Evinizde tek bir kedi olsa bile evdeki kedi tuvaleti sayısını tekte tutmamanızı tavsiye ederiz. Herkes opsiyonları olmasını sever değil mi? Kediler de, tuvalet ihtiyaçlarını gidermek istediklerinde birden fazla seçenekleri olmasını isterler. Yetersiz sayıda kedi tuvaleti kabı olması durumunda birtakım tuvalet problemleri yaşamanız oldukça olasıdır.

  1. Kedi tuvaleti seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri kedi tuvaleti kabının büyüklüğüdür. Kedinizin o kutuya girip tuvaletini yapabilmesi için büyüklüğü göz önünde bulundurduğunu unutmamalısınız. Unutmayın; sıkışık, dar ve küçük alanlar kedilerin bulunmak istemedikleri, kaçtıkları alanlar olarak bilinir. Kedinin, içine girdiğinde rahatlıkla hareket edebileceği bir kutu olması, kumu kazma gibi eylemleri yapabilecek alanı olması çok önemlidir. Genel olarak kutunun uzunluğu kedi dostunuzun başından kuyruğuna kadar olan uzunluğundan biraz büyük; genişliği ise yine en az kedinizin uzunluğu kadar olmalı.
  2. Kediniz için satın aldığınız kedi tuvaleti kabı yüksekliği de oldukça önemlidir. Kedinizin kutuya rahatça girip çıkabilmesi için kedi tuvaleti doğru yükseklikte olmalıdır. Kedi tuvaleti kabı çeşitleri arasında kapalı kedi tuvaleti, açık kedi tuvaleti, otomatik kedi tuvaleti gibi seçenekler bulunur. Açık ya da kapalı kedi tuvaleti seçimi çoğunlukla kedinize bağlı olarak değişir. Kediniz açık tuvaleti seviyorsa açık olanı, kapalı tuvaleti seviyorsa kapalı olanı ya da kedi klozeti seviyorsa onu kullanmanız hem onun bu alışkanlığı kazanması açısından hem de sizin açınızdan daha kolay olacaktır. Kediniz için hangi kedi tuvaletini kullanacağınıza karar vermek için farklı kedi tuvaleti seçeneklerini deneyebilirsiniz. Onun seveceği, onun için en iyi olan kedi tuvaletini hemen bulamasanız bile her zaman denemeye devam edin; mutlaka onun seveceği ve kullanacağı bir tuvalet ile karşılaşacaksınız.
  3. Kedi dostlarınız için kullanacağınız kedi tuvaleti kabı çeşitleri arasında otomatik kedi tuvaleti ve manuel olarak kendiniz temizleyeceğiniz türler bulunur. Manuel olarak temizleyeceğiniz kedi tuvaleti kutuları için kedi kumu küreği kullanmanız yararlı olacaktır. Otomatik kedi tuvaleti seçeneğindeyse kokusuz, zahmetsiz ve hızlı şekilde kedinizin tuvaletinin temizlendiğini görebilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak; yeterli uzunluğa ve yüksekliğe sahip olan, kedileriniz tarafından sevilen kedi tuvaleti çeşitleri onlar için en doğru kedi tuvaletidir. Zaman içinde kediniz büyüdükçe ya da var olan kedi tuvaletinden sıkıldıkça onun için yeni bir kedi tuvaleti edinmeniz gerekebilir. Kapalı kutular kullandığınız zaman kedi tuvaletini sık sık değiştirmeyi unutmayın. Aksi halde kedi dostunuz koku dolayısıyla burnunu ve ciğerlerin tahriş edebilir. Bu yüzden gün içinde en az bir kere kedi tuvaletini temizlemek konusunda dikkatli olmalısınız.

Farklı yaştan ve farklı türden kediler için çeşitli kedi tuvaleti seçenekleri bulunur. Bunlar açık kedi tuvaleti ve kapalı kedi tuvaleti ile otomatik kedi tuvaleti olarak sınıflandırılabilirler. Açık kedi tuvaleti ve kapalı kedi tuvaleti seçeneklerinde kedi dostunuzun tuvaletini manuel olarak kedi kumu küreği ile sizin temizlemeniz gerekirken otomatik kedi tuvaleti seçeneğinde bu işi sizin yerinize kedi tuvaletinin kendisi yapar. Açık ya da kapalı kedi tuvaletini tercih etmek kedi dostunuzun seçimi olabilir ama otomatik ya da manuel kedi tuvaletini tercih etmek tamamen sizin elinizde!

ÇiçekSepeti’ndeki kedi tuvaleti fiyatları her bütçeye uygun olmalarının yanı sıra farklı ebatlardaki kedi tuvaleti çeşitleri olması sebebiyle de her türlü kedi dostunuz için kullanılabilir. Onları mutlu edecek kedi tuvaleti seçenekleri, kedi kumları ve kedi paspasları da ÇiçekSepeti’nde #VarVar!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.