Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Makyaj Fırçası, Aplikatör ve Süngerler

Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri, kendine bakmayı seven herkesin favori ürünlerindendir. Makyaj fırçası ve benzeri makyaj uygulama ürünleri de kendinize bakım yaparken profesyonel bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olur. Allık fırçası, ruj fırçası, fondöten fırçası, far fırçası, makyaj süngeri… Alabildiğine geniş bir yelpazede çeşitli ürünler vardır.

Makyajınızın uygulamasını bu çeşitli ürünler ile yapacağınız için seçimleri de oldukça mühimdir. Doğru fırça seçimiyle daha profesyonel ve içinize sinen bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Eğer siz de en güzel makyajları yapmanızı sağlayacak çeşitli ürünler arayışındaysanız ÇiçekSepeti’nin Makyaj Malzemeleri kategorisine göz atabilirsiniz!

Makyaj Uygulama Ürünleriyle Eşsiz Makyajlar Yapın!

Hangi ürün hangi fırçayla uygulanır? Makyaj aplikatörleri nedir, ne işe yarar? Makyaj fırça temizleyici çeşitlerini kullanmam gerekir mi? Makyaj fırçası temizleme nasıl olur? gibi sorular kafanızı kurcalıyor olabilir. En sık kullanılan ve gerekli olan makyaj fırça çeşitlerini hem inceleyelim hem açıklayalım!

  • Makyaj fırçalarının çok çeşitli olduğunu söyleyerek başlayalım. Çok sayıda fırçanın bulunduğu makyaj fırçası setlerini satın aldığınızda içerisinde farklı boyutlarda, farklı uçları bulunan fırçalar görmeniz mümkün. Bu kutuda bulunan her bir fırça genellikle farklı bir iş için orada bulunur. Örneğin çapraz kıllı olan allık fırçası, sık dokulu ve konik uçlu olan sıvı fondöten fırçası, ince ve uzun bir sapa sahip olan far fırçası, geniş açılı kılları olansa allık fırçasıdır.
  • Eğer günlük rutininizde bu kadar katmanlı bir makyaj yapmıyorsanız daha az seçeneğe sahip olan makyaj fırçası setlerini tercih edebilirsiniz. Hangi makyaj fırçasına ihtiyacınız olduğunu belirleyerek kendiniz için en uygun makyaj fırçasını satın alabilirsiniz.
  • Makyajınızı uygulamanızı sağlayan fırçaların yanı sıra makyaj süngeri veya aplikatörü olarak isimlendirilen ürünler de vardır. Makyaj süngerleri genellikle sıvı formdaki makyaj malzemelerinin uygulanmasında görev alır. Farklı boyut ve işlevlerdeki aplikatörlerin bir arada bulunduğu setleri veya tekli ürünleri tercih edebilirsiniz. Makyaj süngerlerini kullanırken ürünü ilk olarak temiz bir su içerisinde bekletmeniz ve daha sonra süngeri sıkıp nemli şekilde kullanmanız gerekir.
  • Fondöten, BB Krem ve kapatıcı gibi daha sıvı formdaki ürünleri cildinize uygularken ürünün eşit miktarda dağılması önemlidir. Yanak ve alın bölgesinde mükemmel sonuç için kare ya da yuvarlak şekildeki aplikatörleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yumurtaya benzer bir şekli olan makyaj süngerleri ile de dudak ve göz çevresinde harikalar yaratabilirsiniz! Bu ürünün kalın kısmı ile daha geniş olan çene, yanak ve alın gibi bölgelere makyaj uygulaması da yapabilirsiniz.

Makyaj fırçaları ve aplikatörlerinin temizliği cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. Makyaj fırça temizleyici çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Makyaj fırçası temizleme işlemini makyaj fırçalarını kullanım sıklığına göre belirleyebilirsiniz. Düzenli aralıklarla makyaj fırçalarını temizlemek hem cildinizin sağlığı için hem de makyaj uygulama ürünlerinizin daha uzun süre kullanımı için gereklidir.

Uygun Fiyatlı Makyaj Fırçası, Aplikatörü ve Süngeri

Makyaj uygulama ürünlerini hem set olarak hem de tekli olarak satın alabilirsiniz. Tabii ki ürünlerin fiyatları, ürünün içeriğinde bulunan fırça sayısının adedine, fırçaların özelliklerine göre değişebilir. Klasik bir makyaj fırçası seti satın alarak profesyonel makyajlar yapabilir, özel günlerde kuaför önlerinde kuyruk beklemekten kurtulabilirsiniz! Makyaj süngeri fiyatları da makyaj fırçaları gibi çeşitli özelliklere göre değişiklik gösterir. Klasik bir makyaj fırçası setinde genellikle şunlar bulunur: Kaş tarağı, far fırçası, dudak fırçası, allık fırçası, fondöten fırçası. Bu ürünler şu işe yarar:

  • Kaş Tarağı: Kaş tarağı çeşitleri kaşlarınızı sabitlemenizi sağlar. Kaşlarınıza uyguladığınız bir ürünü ya da kaş farını bu fırçalar sayesinde sabitleyebilir, gün boyu istediğiniz şekilde kaşlara sahip olabilirsiniz.
  • Far Fırçası: Göze uygulanan farlar, bir makyajın en önemli kısımlarındandır. Profesyonel bir şekilde far uygulaması için çeşitli far fırçaları kullanmak gerekir. Far fırçalarını kullanarak gözlerinizi daha büyük, daha keskin, daha belirgin ya da daha küçük gösterebilirsiniz! Ayrıca çeşitli far fırçası setleri ile en güzel makyajlara ulaşabilirsiniz.
  • Dudak ve Ruj Fırçası: Dudak fırçası da bir makyaj uygulamasında kullanılması önemli olan ürünlerdendir. Rujun dudağınızdan taşmaması ya da dudakların çizgilerini daha belirgin bir hale getirmek için dudak fırçası çeşitlerini kullanabilirsiniz. Böylece dudaklarınız daha dolgun, daha şekilli ve uyguladığınız ruj daha düzgün görünür.
  • Allık Fırçası: Yanak, yüzün en geniş alanlarından biridir. Dolayısıyla bu bölge için daha özel, daha geniş bir fırça kullanmak gerekir. Yüzünüze allık uygularken kullanacağınız bu fırça yüzünüzde keskin çizgiler oluşturmaz, ürünü cildinizde eşit şekilde dağıtır. Bu sayede doğal ve göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz!
  • Fondöten Fırçası: Makyajın temelini oluşturan fondöteni uygulamak da son derece önemli bir iştir. Çoğu kişi bu uygulamayı eliyle yapsa da çeşitli fırça ve aplikatörler ile bu işlemi çok daha kolay ve etkili şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aplikatörler ve fırçalar sayesinde fondöten, cildinize daha iyi işler ve makyajınız daha uzun süre kalıcı olur!

ÇiçekSepeti’nde her bütçeye ve ihtiyaca uygun makyaj aplikatörleri bulabilir, online olarak satın alabilirsiniz. Avon, Elly, MAC, Miniso gibi popüler markaların en güzel makyaj aplikatörleri ve makyaj malzemeleri sizi bekliyor!