Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Medya Oynatıcılar

Yaşam alanlarında kullanılan teknolojik aletler zamanla değişime uğrar. Her çıkan yeni teknoloji, bir önceki cihazın daha fazla gelişmesine ve daha farklı özellikler kazanmasına yardımcı olur. İlk olarak CD player şeklinde hayatımıza giren ve film, dizileri dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde izleme imkanı sunan media player modelleri, zamanla DVD player, Blu-ray oynatıcı gibi birçok özellik kazandı. Günümüzde ise televizyonlara bağlanan media player modelleri sayesinde dilediğiniz yerden ulusal ve global televizyon kanallarını izleyebilir, filmler, videolar, uygulamalar ve oyunlar gibi birçok içeriğe erişim sağlayabilirsiniz. Farklı markalarca üretilen medya oynatıcılar, farklı özelliklere sahip olsa da HDMI girişi olan herhangi bir ekran üzerinden kişiselleştirdiğiniz içeriklere kolayca ulaşma imkanı sunar. En iyi markaların, farklı özelliklere sahip medya oynatıcı modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Media Player Modelleri İle Yaşam Alanlarında İstediğiniz İçeriği İzleyin

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok cihaz, birçok farklı işlemi yapabiliyor. Farklı markalarca üretilen media player modelleri de benzer işlemleri yapabilse de donanımsal özelliklerde farklılıklara sahip oluyor.

  • Çalışma özellikleri bakımından aynı olan media player modelleri, sağladıkları görüntü kalitesi açısından farklılaşır. Bağlantı sağladığınız ekran, media player cihazın sunduğu görüntü kalitesini destekler ise HD (720x1080p), Full HD (1920x1080p) ya da 4K (3840x2160p) kaliteye kadar video veya film izleyebilirsiniz.
  • HD veya 4K özellikli media player almanız kullandığınız panelin buna uymaması durumunda bir işe yaramaz. Bu nedenle televizyon ya da HDMI girişi olan cihazın da bu görüntü kalitesini destekler nitelikte olması gerekir.
  • Media player modellerini ayıran bir diğer özellik ise kullandıkları işletim sistemleridir. Televizyona entegre bir şekilde çalışan bu cihazlar, uygulama çeşitliliği ve hızı gibi konularda işletim sistemine göre farklılıklar gösterir.
  • İnternet bağlantısı özelliği sayesinde media player modelleri dijital dünyanın tüm avantajlarını ekran üzerinden kullanabilmenizi sağlar. İstediğiniz tüm internet sitelerini, uygulamaları ve video içerikleri media player üzerinden takip edebilirsiniz. Alışveriş yapmak, oyun oynamak, video izlemek gibi günümüzde teknolojik cihazların en çok tercih edildiği işlemler media player sayesinde televizyon ekranından yapılabilir.
  • Media player cihazların bir diğer artısı da küçük bir kutudan oluşmasıdır. Bu sayede dilediğiniz televizyon veya mekanda kişiselleştirilmiş ekranınızı bağlayarak kullanabilirsiniz. Tatilde veya başka bir yere gittiğinizde kutuyu yanınıza almanız tüm eğlenceyi yanınızda taşıdığınız anlamına gelir.
  • Wi-Fİ bağlantı özelliği sayesinde kablosuz olarak internete bağlantı sunan medya oynatıcılar; dizi, film, video, oyun ve uygulamalara erişim imkanı sağlar. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen cihazı, dilediğiniz şekilde ayarlayabilir, özel bir ekran oluşturabilirsiniz.
  • USB giriş bağlantısı sunan cihazlar sayesinde taşınabilir bellek üzerinde bulunan verileri cihaza aktarabilir, ekrandan takip edebilirsiniz. Ayrıca Bluetooth özelliği sayesinde diğer cihazlarla eşleşme yaparak ortak bir platform gibi kullanabilirsiniz.

Farklı İşletim Sistemlerine Sahip Medya Oynatıcılar

Media oynatıcı modelleri farklı markalarca üretilse de temelde 3 ana işletim sistemini kullanır. Bu işletim sistemleri cihazların performanslarını ve sundukları görüntü kalitesini doğrudan etkiler. Ayrıca diğer cihazlarınızla bağlantı gibi özellikler de yine kullanılan işletim sistemi ile alakalıdır.

  • En popüler medya oynatıcılar arasında yer alan Apple TV, İOS tabanlı bir işletim sistemi kullanır. Bu Apple marka tüm cihazlarla birebir uyum anlamına gelmektedir. Akıllı kumandası sayesinde televizyon izlerken diğer içeriklere geçiş imkanı sunan cihaz, Netflix, Youtube gibi platformlardan en yüksek kalitede görüntü almanızı sağlar. Küçük ve şık bir tasarımda sunulan ve birçok uygulamayı içinde barındıran Apple TV; Apple TV 3. nesil, Apple TV 4. nesil ve Apple TV 5. nesil gibi versiyonlar sayesinde günden güne gelişmektedir.
  • Android TV Box işletim sistemli medya oynatıcılar, televizyon üzerinden en yüksek kalitede en iyi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. 4K destekli modeller, 4K kalitesinde görüntü sunan ekranlarda kusursuz bir şekilde çalışır. Dahili depolama alanı sayesinde yüksek kapasitede görüntü ve ses depolamanızı sağlar. SD kart okuyucu, USB bağlantısı, Bluetooth gibi özellikler ile dilediğiniz cihazla bağlantı kurabilirsiniz. Android işletim sisteminde en çok tercih edilen model Xiaomi Mi Android TV modelidir. Bu cihazla en güncel uygulamalara erişebilir, kablosuz klavye ve mouse bağlantısı yapabilirsiniz.
  • Google tarafından geliştirilen Chromecast, Google tabanlı bir işletim sistemi kullanır. Kendi markası üzerinden çıkardığı Google Chromecast Ultra 4K modeli ile en net görüntü kalitesini dilediğiniz cihazdan izleyebilirsiniz. HDMI bağlantısı ile televizyonlara bağlanan cihaz, Wi-Fi bağlantısı ile internete erişiyor ve tüm uygulamalara hızlı bir şekilde geçiş yapma imkanı sunuyor. Ayrıca USB özelliği sayesinde bellek üzerinde yer alan verilere de erişebilir, Bluetooth bağlantısı ile diğer cihazlarınıza bağlanabilirsiniz.

Apple, Xiaomi, Samsung, Google, Huawei gibi en iyi markaların medya oynatıcı modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Uygun fiyat ve ücretsiz kargo avantajıyla hemen sipariş oluşturun, televizyon keyfinizi bir üst seviyeye çıkarın.