Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Mutfak Kesici Aletler

Yemek yapımında sıklıkla ihtiyaç duyulan birbirinden farklı kesici aletlerle günlük işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Her ete, sebzeye ve meyveye özgü kesme işlemlerine olanak tanıyan farklı mutfak aleti çeşitleri, mutfak işlerini ciddi oranda kolaylaştırır. Bıçaktan rendeye, doğrayıcıdan hamur kesicilere kadar geniş bir yelpaze sunan mutlak aletleri dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Geniş fiyat skalasının içindeki yüzlerce uygun fiyatlı mutfak aletlerine ÇiçekSepeti sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tasarımları ve İşlevsellikleri ile Kullanışlı Bıçak Modelleri

Yemek yaparken en çok kullanılan mutfak aletlerinden biri olan bıçaklar kullanım alanına ve kalitesine göre çeşitlilik gösterir. El yapımı ve paslanmaz olan bıçak modelleri farklı şekillerde ve boyutlarda üretilir. Et, biftek, meyve ve sebze bıçağı gibi farklı özelliğe sahip olan gıdalar için çeşitli bıçak türleri bulunur. Bu ürünler kesilmek istenen gıdaların büyüklüğüne ve sertliğine uygun olarak şekilde tasarlanır. Et gibi daha kalın ve sert olan gıdaları rahat kesebilmek için et ve biftek bıçaklarını tercih edebilirsiniz. Farklı modellerin yanı sıra bıçakların ergonomik sapları rahat bir tutuş ve kavrama fırsatı sunar. Bu özellik sayesinde kesme işlemini çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Tüm bu bıçak modellerin yanında ekmek bıçağı ve kasap bıçakları gibi birçok bıçak türü de bulunur. İhtiyacınız olan bıçakları tekli olarak satın alabileceğiniz gibi set halinde de bulabilirsiniz. Bıçak setlerinin içerisinde genellikle günlük hayatta en çok kullanılan bıçak çeşitlerine yer verilir.

Kullanıcılara Zaman Kazandıran Doğrama ve Dilimleme Aletleri

Bazı gıdaların yapılacak yemeğin türüne göre parçalanmaya ya da küçültülmeye ihtiyacı vardır. Özellikle bebekler için hazırlanan bazı yiyeceklerin ise püre halinde olması gerekir. Bu amaca hizmet eden dilimleme ve doğrama setleri gibi çeşitli ürünler bulunur. Manuel olan dilimleme aletleri basit çalışma prensibi sayesinde pratik bir şekilde gıdaların parçalanmasını sağlar. Ürünler arasında bakliyatların öğütülmesine yardımcı olan doğrama ürünleriyle birlikte patates ve meyvelerin soyulmasına yardımcı olan aletlere de yer verilir. Seçenekler arasında sebzeleri şekilli kesen rendelere rastlamanız da mümkün. Birçok sebzenin ve meyvenin aynı büyüklükte doğranmasını sağlayan rendeler kullanıcılara büyük kolaylık sunar. Özellikle her bir patates diliminin muntazam şekilde kesilmesine yardımcı olan rende modelleriyle zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca çok yönlü rendeler de mutfakların vazgeçilmez aletleri arasındadır. Hemen hemen her evde olan tu tip rendelerin birçoğunda kaymayı önleyen silikon taban kullanılır. Rendelenen sebzelerin birikmesini sağlayan hazneli rende çeşitleri de oldukça rahat bir kullanım sunar.

Sofraları Güzelleştiren Pratik Şekil Verici Kesiciler

Kesici aletler arasında çeşitli hamur işlerinin eşit bir şekilde kesilme yardım ve yemeklerin daha kolay yapılmasını sağlayan ürün çeşidi de mevcut. Pratiklik ve kolay kullanım sunan bu ürünler manuel olarak kesim işlemine harcanan sürenin kısalmasını sağlar. Aynı zamanda düzgün şekilleri ile her parçanın aynı boyutta olmasına da olanak tanır. Bu sayede misafirleriniz için hazırladığınız erişte ve mantı gibi hamur ilerinizin çok daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz. Hamur kesicisi olarak bilinen bu aletlerle sadece erişte ve mantı değil, pizza gibi her türlü hamur işi kolay bir şekilde kesilir. Döner başlığa sahip olan pizza, hamur ve kek dilimleyicileri kullanıcının istediği yöne rahatlıkla yönlendirme yapmasına da fırsat verir. Her bütçeye uygun fiyat aralıkları ile satılan kesici aletlerle mutfaktaki işlerinizi güzelleştirebilirsiniz.

Bir mutfağın olmazsa olmazı ucuz mutfak kesici aletlerine ÇiçekSepeti ile hemen sahip olabilir, ihtiyacınız olan ürünü sepetinize ekleyerek tek tıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

İlişkili Kategoriler:

» Satır

» Profesyonel Şef Bıçağı

» Peynir Bıçağı

» Mutfak Makası

» Fileto Bıçağı

» Ekmek Bıçağı

» Bıçak Standı

» Bıçak Seti