Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pasta Süsleme Malzemeleri ve Aparatları

Pastacılık, son zamanlarda oldukça trend olan hobilerden biri. Hem Türk mutfağında hem dünya mutfağında tatlıların, özellikle de pastaların yeri oldukça mühimdir. Pasta yaparken ve pasta süslerken kullanabileceğiniz çok çeşitli ürünler vardır. En doğru pasta malzemelerini seçerek göz alıcı pastalar hazırlayabilirsiniz. Doğum günü pastaları, kurabiyeler, kekler ve çok daha fazlasını uzman ekipmanları kullanarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

Pastacılık Setleri Nelerdir, Kullanım Püf Noktaları

Yemek yapmayı, mutfakta vakit geçirmeyi çok sevenler için pasta yapmak da en eğlenceli aktivitelerden biridir. Hem çocuklarınızla birlikte hem kendi başınıza mutfağa girip lezzetli pastalar yaparken eğlenebilirsiniz. Tatlılar arasında en sevilenlerden biri olan pastaları hazırlamak için kullanmanız gereken bazı araç gereçler vardır. Kalıplar, şablonlar, süsler, süsleme aparatları, ek malzemeler… Tüm bunları kullanarak mutfakta harikalar yaratabilirsiniz.

 • Pastacılık setleri arasında yer alan, en sık kullanılan ürün pastacı kreması sıkma torbaları & pompalarıdır. Bu ürünler ile pastaların üzerine çeşitli şekiller çizebilirsiniz.
 • Setler içerisinde yer alan şekillendirici aparatları kullanarak farklı ve göz alıcı süslemeler yapabilirsiniz.
 • Pastacılık setlerini kullanırken ilk önce yapmak istediğiniz şekli, süsleme yapmak istediğiniz formu belirleyip daha sonra uygun malzemelerle bu alanları doldurabilirsiniz.
 • Şekillendirmek için kullanacağınız kek kalıbı, kurabiye kalıbı, pasta kalıbı gibi ürünleri önceden yağlayabilirsiniz. Özellikle kek kalıpları için yağlama, kekin yapışmaması için oldukça önemlidir.

Pastacılık setleri arasından seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Hangi lezzetleri denemeyi daha çok seviyorsunuz? İlk olarak bu soruya yanıt verebilirsiniz. Kek ve çeşitleri üzerinde uzmanlaşmak istiyorsanız kek yapımı için uygun olan malzemeler arasından seçim yapmanız gerekir. Kurabiye ve türevlerini denemeyi daha çok seviyorsanız bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Fırında kullanabileceğiniz ürünler arıyorsanız, ürünlerin ısıya dayanıklı olup olmadığına mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Silikon ve kağıt muffin kapları gibi ürünler, ısıya dayanıklıdır. Bu tarz ürünleri fırında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Metal kaplar da pastacılık malzemeleri arasında dayanıklılıkları ile ön plana çıkan ürünlerdir. Kek ve pasta yapımı için, tart şekillendirmek için ya da daha pek çok tatlı türünü denemek için metal kalıplardan yardım alabilirsiniz. Esnemeyen, sert yapısı ile bu kapları mutfağınızda kolayca kullanabilirsiniz.

Pastacılık malzemeleri arasında sunum için kullanabileceğiniz, özel olarak üretilmiş bazı ürünler de vardır. Sunum için şu tarz ürünleri kullanabilirsiniz:

 • Cupcake kalıpları ya da muffin kalıpları; küçük küçük hazırladığınız keklerinizin etrafını saran, keklerinizi daha düzgün gösteren parçalardır. Bu sayede kekleri tabağa koyduğunuzda farklı yiyeceklerle de temas etmez.
 • Kek standı; büyük kek ya da pasta yaptığınızda sunumunuzun daha şık görünmesini sağlar.
 • Şeker hamuru; kek, pasta ve kurabiyelerinizin görünüşlerinin daha profesyonel olmasını sağlar.

Lezzetli pastalar, harika kekler ve kurabiyeler yapmak için kullanabileceğiniz diğer ürünler arasında mikserler, duy setleri, kek kalıpları, pasta bıçakları, şeker hamuru merdanesi gibi ürünler de vardır.

 • Mikser (hamur karıştırıcı) kek ve pastaların kıvamını en iyi şekilde tuttumanızı sağlarken kek kalıpları, hazırladığınız karışımın dağılmadan ve şeklini koruyarak pişmesinde etkilidir.
 • Plastik ya da çelik olarak hazırlanan duy setleri, kremşanti ya da pastacı kreması kullanmak istediğinzide farklı şekiller oluşturmanızı sağlar. Ayrıca pastaların etrafını kaplarken, üzerini süslerken de bu tarz duyların yardımı olur. Yine cupcake tarzı keklerde de üst süsleme yapmak için duylar kullanmak gerekir.

Tüm bu pastacılık malzemeleri ve çok daha fazlası ile siz de mutfakta harikalar yaratabilirsiniz. Siz de mutfakta size yardımcı olacak tüm pastacılık malzemelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Pastacılık Seti Modellerini Keşfedin!

Pasta malzemelerin fiyatları üründen ürüne, markadan markaya değişiklik gösterebilir. Yapacağınız pastaya, ihtiyacınız olan ürünlere göre farklı seçenekleri değerlendirerek en iyi ürünü seçebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin pastacılık seti kategorisinde ihtiyacınız olan her türlü pastacılık malzemesini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!