Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Peruklar

Bir tiyatro oyununu sergilerken, konsept partiye katılırken ya da sadece tarzınızı değiştirmek için peruk kullanabilirsiniz. Materyal, saç kesimi ve renkler açısından farklı ürünler amaca göre seçilebilir. Kadın, erkek peruk modellerinde ölçü ve kesim değişir. Gerçek insan saçı, kanekalon ve sentetik ipek gibi materyallerden üretilir. At kuyruğu, kahkül, yarım ay, çıtçıt, postiş ve peruklarla yeni kesim ve renkleri deneyebilirsiniz. Uzunluk, katlı kesim, kıvırcık ve düz telleriyle çeşitli görünümlere sahip olan peruklar, geniş renk skalası ile her tarza hitap eder. Karaktere ait spesifik bir model, barok dönem saçı tasarımları gibi hedef odaklı olanlarda ürün skalasında yer alır. Kahverengi, siyah, kızıl ve platin peruk gibi günlük hayatta sık kullanılan renkler, yeni bir stil için ideal olur. Neon pembe, yeşil ve turuncu gibi canlı tonları, röfle ve ombre uygulamalarını CicekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Tül Peruk Nasıl Takılır?

Peruk saç takma şekli modele göre değişiklik gösterir. Tüm saçı kaplayan perukları takmadan önce ten rengi bone/file kullanabilirsiniz. Uzun saçlarda kenardan çıkması muhtemel olan tüm teller yumuşak bir toka ile toplanır, ardından da ten rengi bone takılır. Sonraki işlemler modele göre değişiklik gösterir. Standart peruklarda direkt bone üstüne takmak yeterli olurken, tül olanlarda fazlalıklarının makasla kesilmesi gerekir. Peruk yapıştırıcısını, yüz ve saçın birleşim noktasına uygulamak, ürünün sabitliğini artırır ve hareket sırasında düşmesini engeller. Lastik bantları bulunan peruklarda bu kısmın enseye geçirilmesi gerekir. Kahkül peruk takma işleminde ise saçlarınıza öncelikle hangi modeli yapacağınıza karar vermek kolay uygulama sağlar. At kuyruğu, topuz ya da açık saç modeli tamamlandıktan sonra, başın tepe noktasından kahküller çıtçıt aparatları ile takılır. Uzun gelen saçlar takma işleminden sonra makasla kısaltılabilir. CicekSepeti’nden satın alabileceğiniz kaliteli kozmetik malzemeleri ve perukları kullanarak, partiye hazırlanabilirsiniz.

Peruk Nasıl Yıkanır?

Peruklarınızı nasıl yıkayacağınız ve şekillendireceğiniz üretilen materyale göre değişiklik gösterir. Gerçek saç peruk, duş alırken kullanılan kişisel bakım ve temizlik ürünleri ile yıkanabilir. Karışmaya ve dolaşmaya dirençli ürünleri kolayca temizleyebilirsiniz. Kendi saçınız için olan şampuan ve kremleri kullanabilir, tarayabilir ve sererek kurutabilirsiniz. Isı işlemlerinde kendi saçınıza uyguladığınız dereceyi kullanabilirsiniz. Kanekalon gibi sentetik malzemeler, ısıya dayanıklı olmasına rağmen belli bir derecenin aşılması, parlama ve yanmaya neden olabilir. Bazı ürünlerde ise hiç ısı kullanılamaz. Sentetik saçları yıkarken de elinizde olan saç bakım ürünleri ile temizlik sağlayabilirsiniz. Saç bakım kremini bolca kullanarak, ılık su ile formunu bozmadan yıkayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, şampuansız ve çitilemeden temizlemektir. Sentetik saçların taranmasını kolaylaştırmak için açıcı spreyler ve geniş dişli tarak kullanabilirsiniz. Aşırı kıvırcık ve bonus peruk modellerinde, taramak işe yaramaz ve ürüne zarar verir. Dalgalı bir sentetik peruk satın aldığınızda düzleştirirseniz, yıkamak eski haline getirmez. Gerçek saç peruklarda ise hangi şekli verirseniz verin, yıkandığında orijinal saç yapısına geri döner. Kaliteli ve uzun ömürlü ürünlere CicekSepeti’nden ulaşarak, ucuza sipariş verebilirsiniz.

Şık Peruk Modelleri CicekSepeti’nde!

Fantezi amaçlı ya da sadece günlük stilinizi değiştirmek için peruk satın alabilir, kemoterapi yüzünden dökülen saçlarınızın yerine, güzel görünmek için bir model seçebilirsiniz. Peruk fiyatları, saç malzemesi, uzunluk, ağırlık, bağlantı aparatları ve işçiliğe göre değişir. Örneğin, gerçek insan saçı ile sentetik modeller arasında, malzeme yüzünden maliyet farkı oluşur. Bir ürüne ne kadar karmaşık işlemler yapılırsa o kadar işçilik eklenir. Sadece saç işleme fileleri satın alarak, zevkinize göre bir tasarımda yaptırabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak ya da farklı görünmek için ihtiyaç duyduğunuz perukları CicekSepeti’nden avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.