Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Proje/Resim Çantası

Bir hobi olarak veya meslek olarak resim yapmak oldukça rahatlatıcı bir aktivitedir. Resim yapmayı profesyonel bir iş olarak gerçekleştirenler dışında resimle bağlantısı olan meslekler de vardır. Mimarlar, inşaat mühendisleri, şehir planlamacıları gibi birçok alan aslında resimle iç içedir. Çünkü proje çizmek veya bir alanı dekore etmek için bir şeyler oluşturmak resim yetenekleri ile başlar. Günümüzde kara kalem çizimin yerini her ne kadar bilgisayar programları alsa da genel itibari ile çizim serüveni devam ediyor. Bu çizimleri saklamak, bir yerden bir yere taşımak ve diğer çizim ekipmanları güvende tutmak için ise resim çantası veya proje çantası kullanmak gerekir. Farklı boyut ve özelliklerde sunulan proje çantaları, kullanışlı olmanın yanı sıra oldukça şık tasarımlara sahiptir. İhtiyacınız olan boyut ve özelliklerdeki proje çantalarını Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Resim/ Proje Çantası Çeşitleri

Birçok marka tarafından üretilen resim ve proje çantaları, kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde sunulmaktadır. Çalışma alanınız, ne boyutta ürünlerle çalıştığınız ve malzeme yükü gibi kriterleri göz önünde bulundurarak uygun bir çanta bulabilirsiniz.

  • Proje tüpü olarak bilinen ve çizim kağıtlarının taşınmasını sağlayan proje çantaları, oldukça kullanışlı ürünlerdir. Sırt askısı sayesinde sırtta veya elde taşıma imkanı sunar. 50 cm, 80 cm, 100 cm vb. boyutlarda sunulan proje tüpü; karton proje tüpü, plastik proje tüpü gibi isimlerle de satılmaktadır. Proje tüpü fiyatları, malzeme türü ve boyuta göre farklılık gösterir. Örneğin; karton modeller fiyat olarak daha uygunken yağmur ve diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklı olan plastik modeller biraz da fiyat olarak yukarıdadır.
  • Proje çantaları; mimarlar, mühendisler ve diğer iş kollarında çalışan kişiler tarafından kullanılan çanta türüdür. İçerisinde yer alan gözler sayesinde proje kağıtları ve diğer ekipmanlar için alan sağlayan çantalar farklı boyutlarda sunulmaktadır. Teknik proje çantası veya teknik resim çantası olarak da bilinen modellerin en çok tercih edileni proje çantası 50x70 cm modelidir. Bunun dışında proje çantası 70x100 cm modeli de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca özel isteklere ve projelere uygun farklı boyutlarda çantalar bulmanız mümkündür. Proje çantası desenli veya renkli proje çantası olarak tasarımlara sahiptir. Sevdiğiniz renk ve tasarımlarda çantaları seçerek günlük hayatınızdaki kombinlerinize çantanızla renk katabilirsiniz.
  • Resim çantaları ise proje çantalarına benzese de daha sade bir kullanım alanı sunar. İçerisinde resim defteri veya kağıdıyla birlikte resim malzemeleri için bir bölme sunmaktadır. Okullarda veya üniversitelerde sıklıkla kullanılan resim çantaları, sanatçılar tarafından da kullanılmaktadır. İlkokul ve ortaokullarda genelde resim çantaları üzerinde Barbie, Örümcek Adam gibi kahramanların bulunduğu eğlenceli çantalardır. Taşıması kolay ve hafif malzemeden üretilir. Üniversitelerde ise daha şık ve kullanışlı çantalar tercih edilir. Boyut olarak farklı seçenekler sunan çantalar; deri, suni deri, kadife ve plastik gibi malzemelerden üretilir. Sanatçıların kullandığı çantalarda üniversite öğrencilerinin kullandığı çantalarla benzer özelliklere sahiptir. Çantalar, dış etkenlere karşı resim kağıtlarını ve malzemelerini korumak için özel olarak tasarlanmıştır.

Resim Çantası Kullanmanın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Günlük hayatta, iş veya okul hayatında resim/proje çantası kullanmanız size birçok fayda sağlar. Resim çantası kullanmanız durumunda ise istemediğiniz bazı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

  • Resim çantaları içerisindeki resim defteri, resim kalemi, boyalar ve diğer tüm ekipmanlar için koruma sağlar. Yağmur, kar ve rüzgar gibi doğa olayları sırasında resim defterini elde taşımanız bütün çalışmanızın heba olmasına neden olabilir. Resim çantası kullanarak çalışmalarınızı korumuş olursunuz.
  • Resim kağıtlarında bulunan çalışmalarınızı ayrı ayrı bir yerde tutmak kaybolmalarına neden olabilir. Resim veya proje çantası sayesinde tüm çalışmalarınızı bir arada tutabilirsiniz.
  • Toplu taşıma ve ulaşım sırasında çantayı sırtınıza asmak veya elinizde tutmak çok daha kolaydır. Birçok parçayı ayrı ayrı taşımanız ise oldukça zor olacaktır. Bu nedenle projelerinizin zarar görmesinin önüne geçmek için çanta kullanmanız faydalı olacaktır.
  • Seçtiğiniz çantanın genel tarzınızı tamamlayan bir parça olması şık görüntünüze ekstra bir hava katacaktır. Sevdiğiniz şeyleri çanta üzerine sticker olarak yapıştırarak kullanabilirsiniz.
  • Çizimlerinizin güvenle saklanması için kilitli çantaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca çantaların üzerine isim, soy isim ve iletişim bilgileri ekleyerek kaybolması durumunda sizinle iletişime geçilmesini sağlayabilirsiniz.