Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Saksılar

Hem yapay hem de canlı çiçekleriniz için birbirinden şık saksı seçeneklerini tercih ederek yaşam alanınız için dekoratif dokunuşlar yapabilirsiniz. Plastik, metal ve seramik gibi materyaller ile tasarlanan saksılar, her beğeniye hitap eden seçeneklerden oluşur. İç ve dış mekanların ihtiyaçlarına uygun materyalleri tercih ederek kişisel zevklerinizi yansıtan saksı tasarımlarıyla buluşabilirsiniz.

Bitki Türüne Uygun Saksı Modelleri

Saksı tercihi yaparken bitki türlerini göz önünde bulundurarak sağlıklı ve doğal bir habitat oluşturabilirsiniz. Kaktüs ve sukulent gibi bitkiler, geçirgen toprak yapısından hoşlandıkları için drenaj sağlayan saksı modelleri bu türler için idealdir. Delikli saksı tasarımları ile kaktüs ve sukulentleriniz için sağlıklı bir ortam hazırlayabilirsiniz. Drenaj sistemine ihtiyaç duymayan bitkiler için deliksiz saksı tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Bitkilerinizi delikli saksıların içerisine yerleştirerek dekoratif açıdan şık dokunuşlar yapabilirsiniz. Bitkiler fazla suyu akıttıktan sonra dekoratif saksılarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Seramik saksılar oldukça çeşitli desen seçeneklerine sahiptir. Bu saksı tasarımlarını setler halinde kullanarak yaşam alanınızda göz alıcı kompozisyonlar yaratabilirsiniz. Birbirini tamamlayan ve birbirinin devamı olan desenler ile çalışma odası, mutfak, antre ve salon gibi mekanlarda capcanlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Beton saksılar, modern ve minimal dekorasyon stilleri ile uyumlu görünümler yaratır. El figürleri ile üç boyutlu tasarımlar sunan bu ürünler, küçük bitkileri sergilemek için sizi dekoratif çözümlerle buluşturur.

Ağaç Türleri İçin Geniş Saksılar

Yaşam alanınızda bodur ağaç türlerine yer verirken geniş ve dayanıklı saksı modellerini tercih edebilirsiniz. Saksı altlıklarından yararlanarak topraktaki fazla suyun dökülmeden birikmesini sağlayabilirsiniz. Klasik plastik kahverengi saksılara ek olarak yeşilin en güzel tonlarını yansıtan saksı modelleri, bodur ağaçlarla mükemmel bir uyum yakalar. Metalik saksılar ya da diğer adıyla metal saksılar ile dekorasyon stilinizde nostaljik esintiler yaratmanız mümkün hale gelir. Saksı tercihinizde ferforje detaylarına yer vererek mekandaki retro esintileri vurgulayabilirsiniz. Doğal ve sakin stillerden hoşlanıyorsanız ahşap parçalardan oluşan şık saksı modelleri beğenilerinize hitap eder. Ahşap saksılar, country dekorasyon stillerinin yanı sıra geleneksel tarzlarla da uyumludur. Oyma ve kabartma detaylı ahşap saksılar sayesinde geleneksel dekoratif yaklaşımları etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Bahçe, balkon ve teraslarda askılı saksı tasarımları popülerdir. Yer tasarrufu sağlamaya yardımcı olan bu ürünler, küçük alanlarda bile çok sayıda bitki yetiştirmenize yardımcı olur. Zincir veya hasır detaylı askılar, sağlam bir şekilde tutunarak bitkilerinizi sağlıklı bir şekilde yetiştirmeniz için ideal çözümler sunar.

Saksıları çiçeklere göre de tercih edebilirsiniz. Her çiçeğin farklı karakteri olduğu gibi o karakteri yansııtacak saksı türlerini seçebilirsiniz. Örneğin orkide saksısı için cam ya da seramik saksılar tercih ederken, güller için şık bir plastik saksı tercih edebilirsiniz.

Üç Boyutlu Dekoratif Saksılarla Şık Dokunuşlar

Saksı tasarımları içerisinde klasik modellere ek olarak yaratıcı seçeneklere de göz atabilirsiniz. Üç boyutlu dekoratif saksı modelleri, çeşitli hayvan figürleri ve kitaplar gibi şık detaylar içerir. Özellikle iç mekan dekorasyonunda kullanışlı modeller sunan bu ürünler, yaşam alanınızı kişiselleştirmenizi kolaylaştırır. Üç boyutlu kitap görünümüyle tasarlanan saksı modelleri, çalışma odası gibi mekanlar ile uyumlu bir aksesuar haline gelir. Mutfak dekorasyonunda üç boyutlu meyve ve sebze figürlerini yansıtan saksı modellerinden ilham alabilirsiniz. Bu tasarımlar, bitki yetiştirmeye ilgi duyan sevdikleriniz için özel hediye seçeneklerine sahiptir.

Genellikle seramik ile tasarlanan insan figürleri zamansız bir popülerliğe sahiptir. Farklı duygu durumlarını sanatsal dokunuşlarla yansıtan yüz figürleri, yaşam alanınızı monotonluktan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Çeşitli boyut seçenekleri ile tercih edebileceğiniz bu ürünler, kitaplık gibi raf sistemlerinde göz alıcı görünümler yaratır. Doğal kütük görünümü sunan saksılar, şık dokuları sayesinde doğadan ilham alan yaşam alanları tasarlamanıza yardımcı olur. Birbirinden şık ve işlevsel saksı tasarımlarına ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinden ulaşabilirsiniz. Ucuz saksı tasarımlarını ÇiçekSepeti’nden hemen sipariş edebilirsiniz.