Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Steril Eldivenler

Steril eldiven ya da daha çok bilinen adıyla muayene eldiveni, yaygın olarak hastaneler ile kimyasala maruz kalınan iş yerlerinde kullanılır. Fakat kullanım alanları bununla kısıtlı değildir. Ev temizliği veya ofis temizliği yaparken, ellerinizin kirlenmesini istemediğiniz bir işle uğraşırken ya da yemek hazırlarken bile steril eldivenleri kullanabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde çalışanların sağlık ve güvenliklerinin tehdit altında olmaması adına 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği bazı alanlarda steril eldiven kullanımı zorunludur. Bu alanlarda personelin ve işverenin kurallara uyması hem kendi sağlıkları hem de halk sağlığı açısından oldukça önemlidir. Tüm bu alanlarda kullanabileceğiniz steril eldiven modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Korucu Etkisi Yüksek Steril Eldiven Modelleri

Muayene eldiveni, steril cerrahi eldiven ya da ameliyat eldiveni… Adına her ne denilirse denilsin özel olarak üretilen ve koruyucu etkisi yüksek olan bu eldivenler; hastanelerdeki biyokimya laboratuvarları, ilaç firmaları gibi kimya sektörüne ait firmaların laboratuvarları, gıda firmalarının kendilerine özel laboratuvarları ya da dış analiz yapan akredite laboratuvar ve tüm sağlık kuruluşları ile gıda işiyle uğraşan üretim alanlarında kullanılır.

 • Kimyasal ile teması bulunan üretim yerleri ile halk sağlığının dikkate alınması gereken yerlerde kullanılan steril eldiven modelleri çalışanları korumak için özel olarak üretilir. Kimyasal veya malzemelerin ele bulaşarak tahriş etmesini engelleyen steril eldivenler, daha büyük problemlerin oluşmasına yol açacak sorunları da engeller.
 • Hastanelerde kullanılan steril cerrahi eldiven ürünleri, ameliyat ve muayene sırasında kullanılır. Özel pudralı olanlar elin terlemesini engellerken aynı zamanda eldivenin elden çıkmamasını sağlar. Muayene eldiven fiyatları marka, model ve ürün kalitesine göre değişir. Tek kullanımlık olan bu eldivenler genelde 100’lü kutular şeklinde satılır. Pudrasız olan modeller ise kullanılan Nano teknoloji sayesinde ele yapışır fakat terleme ve koku yapmaz.
 • Gıda ve gıda üretim tesislerinde kullanılan steril eldivenler, üretilen ürünün hijyenik bir şekilde hazırlanması ve paketlenmesi sırasında kullanılır. Oldukça sağlam olan bu eldivenler kolayca yırtılma ve delinme yapmaz.
 • Kuaför, tamirhane, mutfak ve diğer meslek alanlarında çalışanlar da hijyenik bir şekilde çalışmak için steril eldivenleri tercih edebilir. İş yaparken elinizi olası kazalara karşı koruyacak bu eldivenler aynı zamanda elin kullanılan ürünlerle olan temasını keseceği için cilt sağlığınıza da iyi gelecektir.
 • İş güvenliği sadece iş yerlerinde olması gereken bir kavram değildir. Evlerde de iş yaparken güvenliği sağlamak gerekir. Temizlik yaparken veya kesici aletler olan bıçaklarla yemek hazırlarken steril eldiven kullanmak hem hijyen hem de güvenlik açısından faydalı olacaktır.
 • Son olarak farklı boyutlarda satılan eldivenleri alırken ellerinin ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. S, M, L harfleriyle yapılan ölçümün kadın ve erkek ellerine göre değişim gösterdiğini unutmadan ürünleri buna göre sipariş edebilirsiniz.

Yaşam Alanlarında Kullanılan Steril Eldivenler

Steril eldiven ürünleri yaşam alanlarında birçok alanda yardımcı ürün olarak kullanılır. Yapılan işin daha hijyenik ve sağlıklı olması ile güvenli olması için yaşam alanlarında steril eldiven bulundurmak faydalı olacaktır.

 • Mutfakta yemek hazırlarken yemek içine elden tüy düşmesi ya da bıçak kazaları yaşanmaması için steril eldiven kullanmak gerekir. Eli iyice saran ve bıçağın elinizden kaymasını engelleyen eldiven aynı zamanda hareketlerinizi de rahat yapmanızı sağlar. Mutfak temizliği sırasında kullanılan kimyasal bazlı ürünlerin elinize zarar vermemesi için yine steril eldiven kullanmanız gerekir.
 • Banyo hijyenik olması gereken bir ortamdır. Bu ortamı temizlerken kullanılan ürünler genelde kimyasal bazlı veya asidik oranı yüksek ürünler olduğundan cilt sağlığına zarar verir. Bunun önüne geçmek için steril eldiven kullanabilirsiniz. Bu sayede temizlik yaparken ellerinizi korur ve tereddüt yaşamadan temizliğe devam edersiniz.
 • Bulaşık yıkarken ellerinizi koruma altına alan steril eldiven aynı zamanda kaygan ıslak tabakları rahatça kavramanıza yardımcı olur. Yıkama sırasında veya bulaşıkları makineye yerleştirirken kullanacağınız eldiven sağlam bir tutuş yakalamanızı sağlar.
 • Sıcak su ve sert kimyasal ürünler ellerinize zarar verebilir. Özellikle elinizde kesik veya ufak zedelenmeler var ise bu sırada eldiven kullanmanız şarttır. Çünkü kesik yüzünden açık olan deri üstü sıcak su veya kimyasala temas ederse iyileşme süreci uzar. Hatta daha farklı problemlere yol açabilir. Bu nedenle steril eldiven ürünlerini kullanmak sizi olası sorunlardan koruyacaktır.
 • Tırnak bakımı özellikle kadınlar için oldukça özeldir. Fakat belli bir süre su ile temas eden tırnakların yumuşaması ve kırılması olasıdır. Tırnağı zayıflatan su ve diğer kimyasalların etkisini en aza indirmek için steril eldiven ürünlerini kullanabilirsiniz.
 • Steril eldiven fiyat skalası; ürünün kalitesi, kullanılan malzeme, kutu içeriği ve adet sayısına göre değişir. Genelde 100’lü, 200’lü, 50’li gibi sayılarda satılan steril eldivenleri 10’lu olarak da satın alabilirsiniz.

Dolphin, Beybi, Evony, Rulopak gibi en iyi markaların steril eldiven ürünleri ÇiçekSepeti’nde! Hemen ürünleri inceleyerek uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.