Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tava

Mutfakta en çok kullanılan ürünlerdendir tavalar. Hemen hemen birçok yemeği yapabileceğiniz tavalar, mutfağın en temel ürünleri arasında yer alıyor. Yüksek sıcaklıkta en iyi performans gösteren ürünlerden biri olan tavalar, özellikle kızartma gibi yemeklerin hazırlanmasında sıklıkla kullanılıyor. Uzun sapları sayesinde tavayı taşırken ya da yerini değiştirirken çok ısınan gövdeden uzak ve güvenli bir şekilde kullanım sunan bu ürün, yıllardır mutfakların favorisi. Soteleme yapmak, yemek pişirmek, ısıtmak, kızartmak gibi birçok aşamayı gerçekleştirebileceğiniz tavalar, şimdi ÇiçekSepeti’nde! Farklı materyaller ile hazırlanan, farklı ölçülerdeki ve tasarımlardaki tavalar için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilir ve online sipariş vererek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Birbirinden Kullanışlı Tava Çeşitleri

Tavalar, kullanım alanlarına ve yapılacak yemeğe göre çeşitlilik gösteriyor. Evde kullanılan tavalar, profesyonel mutfaklarda daha farklı boyutlarda ve alanlarda kullanılabiliyor. Tavada pişen her yemeğin tadı aynı olmaz. Bunun nedeni, tavanın yapıldığı materyalin farklılığıdır. En basit hali ile tavalar; teflon, wok, demir döküm, kızartma, krep, waffle, sac, çelik, çift taraflı, sahan, kapaklı, elektrikli gibi çeşitlere ayrılır. Mutfaklarda en çok kullanılan tavalar ise teflon, wok ve demir döküm olanlarıdır. Bu tavalar yüksek ısıya dayanabilen, farklı yemekler için kolaylıkla kullanılabilen ürünlerdir. Özellikle teflon tavalar, yağsız ya da az yağlı yemekler pişirmek isteyenlerin tercihi oluyor. Teflon tabanı ile pişen yiyecekler tabanına yapışmıyor ve kolayca tavadan ayrılıyor. Demir döküm tavalar ise daha çok ızgara benzeri yemekler yapmak isteyenler tarafından kullanılıyor. Bu tavaların içerisinde ve oldukça yüksek ateşte pişirilen etlerin ve sebzelerin tadına doyum olmuyor.

Wok tavalar ise ilk olarak Asya mutfağında kullanılıyor. Asya mutfak kültüründe birçok malzemenin karışımı ile hazırlanan yemekler, bu derin tava içerisinde birlikte harmanlanıyor ve ek bir tavaya ihtiyaç duyulmadan pişiriliyor. Günümüzde hemen her mutfakta yer alan bu tavalar, yemek yapmayı sevenlerin favorisi oluyor. Krep tavası, waffle tavası gibi ürünler ise sadece bu lezzetleri hazırlamak için kullanılmıyor. Yumurta pişirmek, ekmek kızartmak ya da herhangi bir yemeği ısıtmak için de kullanılan bu tavaların haricinde kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan sahan tavalar da öne çıkıyor. Balık pişirmek için sıklıkla kullanılan çift taraflı tavalar, balıkların dengeli bir şekilde pişirilmesini sağlıyor. Kapaklı tavalar, tava içerisinde pişen yiyeceğin ısı kaybetmemesi ve etrafa yağ sıçratmaması için kullanılırken; elektrikli tavalar, herhangi bir ocağa ihtiyaç duymadan tavada pişen yemeğin keyfini her yere taşımak isteyenler için tasarlanıyor. ÇiçekSepeti’nde birbirinden farklı tava çeşitlerini bir arada bulabilir ve online sipariş yolu ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Tava Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tava alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle kullanım alanınıza ve pişireceğiniz yemeğe özel bir tava seçimi yapmanız gerekiyor. Tavalar aslında çok fonksiyonlu kullanılabiliyor ancak maksimum performans almak için yiyeceklerin uygun tavalarda pişirilmesi gerekiyor. Bir diğer önemli nokta ise kaliteli malzemeden kullanılan tavalar kullanmak. 1. sınıf teflon ve demir döküm gibi materyaller ile hazırlanmayan tavalarda pişen yemekler, tava ve yüksek sıcaklık ile temas ettiğinde sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek problemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Tavanın tabanı kadar sap kısmının da uzunluğu ve malzemesi oldukça önemli. Kötü kalitedeki plastik ya da silikon gibi malzemeler ile hazırlanan saplar, ısı ile temas ettiğinde eriyebiliyor ve yanabiliyor. Bu nedenle yanmaz saplara sahip tavalar seçmenizde fayda var.

Uygun Fiyatlı Tava Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde!

ÇiçekSepeti’nde ister evinizin mutfağı için, isterseniz profesyonel mutfağınız için alabileceğiniz birçok tava çeşidini bir arada bulabilirsiniz. Bütçenize uygun ürünleri bularak sepetinize ekleyebilir ve online alışveriş yolu ile siparişinizi oluşturabilirsiniz. Birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabileceğiniz teflon, wok, çelik, demir döküm gibi tavalar, ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Tava almadan önce ÇiçekSepeti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz!