Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Eşofman Takımı Modelleri

Hayat, sürekli değişen ve gelişen bir olgudur. Bu değişim her alanda günden güne kendini gösterir ve bir süre sonra normalleşir. Kıyafetlerde de hayat gibi her sene belli tarzlar ön plana çıkar, belli renkler o senin trendi olur ve sonrasında birer klasiğe dönüşür. Bundan birkaç yıl önceye kadar eşofman denildiğinde sadece spor yaparken kullanılan kıyafetler akla gelirdi. Fakat artık eşofmanlar günlük hayatın ayrılmaz bir parçası. Sadece spor yaparken değil, işe giderken, evde, okulda, günlük hayatın her alanında eşofman kullanılabiliyor. Oldukça rahat ve havalı bir tarzı olan eşofmanlar takım halinde alındığında hem ekonomik olarak bütçenize fayda sağlar hem de tarzınızı bir bütün olarak ele almanıza yardımcı olur. Şık görünürken konfordan ödün vermemenizi de sağlayan eşofman takımları ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor.

Rahat, Şık ve Modern Eşofman Takımları

Sağlıklı, zinde ve enerjik bir hayatın formülü düzenli spor yapmaktan geçer. Spor yaparken rahat hissetmeli ve size yardımcı olan kıyafetler tercih etmeniz gerekir. Eşofman takımları, kumaş kaliteleri ve özel kesimleri sayesinde spor sırasında ihtiyacınız olan hareket alanını size sunar.

 • Eşofman takımları birçok marka tarafından farklı malzemelerle üretilir. En çok kullanılan malzemeler; pamuk, kadife, polar ve polyesterdir. Bu malzemelerin birçoğu özel olarak işlenerek terleme yapmaz hale getirilir. Bu sayede spor sırasında yüksek eforla ortaya çıkan terleme problemi, bir nebze de olsa yavaşlatılmış olur.
 • Nefes alabilen kumaştan üretilen eşofman takımları, özellikle sıcak yaz günlerinde gündelik kullanım için oldukça idealdir. Esnek olmasının yanı sıra bedeni rahatlatan eşofmanlar, gün içerisinde kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olur.
 • Farklı renk, tasarım ve modellerde üretilen eşofman takımları her yaş grubundan insana hitap eder. Doğru eşofman takımını almak için hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin; ev ortamında kullanmak için yumuşak kadife kumaş veya pamuklu kumaştan üretilen modelleri tercih ederken spor yapmak için kullanacağınız ürünün ince ve nefes alabilir kumaştan olması gerekir.
 • Eşofmanlar, genelde S bedenden başlar ve 3XL bedene kadar seçenekler sunar. Fakat marka ve modele göre kalıplar değiştiğinden satın almadan önce ürün açıklamasında yer alan beden kılavuzlarını incelemek faydalı olacaktır. Beden konusunda bir de ürünün tarzına dikkat etmeniz gerekir. Slim fit olarak tasarlanan eşofmanlar daha dar ve bedene yapışan bir yapıya sahiptir, bol kesim eşofmanlar ise daha geniş ve rahattır.
 • Eşofman takımları içerisinde alt ve üst aynı renkte olan veya farklı renklerin bir arada kullanıldığı modeller mevcuttur. İki parçanın aynı renkte olması bütünleyici bir etki oluştururken farklı renklerde olması doğru kombinlendiğinde hoş bir görüntü oluşturur.
 • Takımların üst kısımları genellikle fermuarlı ve açılır kapanır özellikte tasarlanır. Fakat polar ve sweatshirt şeklinde olan modeller de mevcuttur. Alt parçalar ise kesim tarzına göre vücudu sarar veya daha salaş bir görüntü sunar.

Eşofman Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok farklı marka tarafından üretilen eşofman takımları, farklı özellikleri ile ön plana çıkar. İhtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz, en iyi takımı almanızı daha kolay bir hale getirecektir.

 • Sportif faaliyetler için eşofman takımı alacaksanız nefes alan kumaştan üretilen modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Spor esnasında nefes alan kumaşlar vücut sıcaklığının dengelenmesine yardımcı olur.
 • Eşofman takımının kolay kuruyan kumaştan olması ve ter tutmaması oldukça önemlidir. Bu tarz kumaştan üretilen modeller hasta olmanızın önüne geçer ve kötü koku oluşmasını engeller.
 • Açık alanda spor yapmak veya doğa yürüyüşü tarzı outdoor faaliyetler için alacağınız eşofman takımının ceplerinin olması işinizi kolaylaştırır. Böylece anahtar vs. gibi ufak eşyaları ceplerinize koyabilirsiniz.
 • Zorlu hava şartlarında spor yapmayı sevenler, su geçirmeyen eşofman takımlarını tercih edebilir. Bu sayede hava şartlarının sunduğu olumsuz durumlardan en az derecede etkilenilmiş olunur.
 • Eşofman takımının kesim ve beden ölçülerine dikkat ederek satın almanız gerekir. Kalıp ve beden ölçüleri markadan markaya değişebileceği için ürün açıklamalarında yer alan ölçülere göre seçim yapabilirsiniz.
 • Farklı alternatifler sunan modeller, son derece kullanışlı olabilir. Örneğin; kapüşonlu eşofman takımları antrenman sırasında vücut sıcaklığınızı korur. Termal eşofman takımları ise özellikle kilo vermek isteyenler için terlemeyi hızlandırır.
 • Yaz aylarında daha ince ve daha rahat modeller tercih edilmelidir. Bu yüzden pamuk, penye veya dalgıç kumaştan modeller daha uygundur. Kış aylarında ise kadife, polar veya polyester modeller bedeni daha sıcak tutacaktır.

Adidas, Nike, Hummel, Puma, Kappa başta olmak üzere en iyi markaların eşofman takımlarını ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.