İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Sporcu Besinleri

Amatör ya da profesyonel olarak sporla ilgileniyor, beslenme programınıza destek olacak sporcu besinleri edinmek istiyorsanız; protein tozu, gainer, vitamin gibi birçok seçeneğiniz var. ÇiçekSepeti’ne özel imkânlarla edinebileceğiniz ürünler, kendilerine özgü formülleri sayesinde hem form tutmanıza hem de hacim kazanmanıza katkıda bulunabilir. Ancak böylesi ürünlerin, tam bir öğün yerine geçmeyeceğini ve standart beslenme rutininize ek birer takviye olduğunu unutmamalısınız.

Kilo ve Hacim Ürünleriyle Gelişiminizi Hızlandırın

Genel itibarıyla vücudunda yağ ve kas oranı düşük olup kilo alma konusunda sorun yaşayan spor tutkunlarına hitap eden kilo ve hacim ürünleri, sporcu besinleri söz konusu olduğunda akıllara ilk gelen ürünlerden. İçerdiği yüksek kalori sayesinde antrenmanlarda gerek duyulan enerjinin karşılanmasını sağlayan ürünler, toz formda olabiliyor. Su ve sütle karıştırılarak kullanmanız önerilen kilo ve hacim ürünlerini, mutlak suretle ambalajlarında belirlenen oranlarda tüketmelisiniz. Ayrıca devam ettiğiniz spor salonlarındaki kişisel antrenörlerinize, hangi ürünü, ne oranda tüketmeniz gerektiği noktasında danışmanız, doktorunuza hâlihazırda sürdürdüğünüz spor programı ve besin takviyeleriyle ilgili de bilgi vermeniz yerinde olur.

Oldukça başarılı koku ve aromalara sahip kilo ve hacim ürünlerini, keyifle tüketebilirsiniz. Genellikle büyük ambalajlarda sunulan ürünlerden bazıları, tek kullanımlık ambalajlarda da sunulabiliyor. Şayet spor salonu ve eviniz arasında çok mesafe varsa, tek kullanımlık paketlere yönelmeniz uygun olabilir. Zira bu ürünleri, antrenmandan yarım saat önce ve sonra tüketmeniz tavsiye edilmekte. Tek kullanımlık paketler, hazırlık ve tüketim sürecinde size kolaylık sağlayabilir.

Sporcu Besinleri ile Kaslarınızın Potansiyelini Ortaya Çıkarın

Oldukça zengin içeriklere sahip protein tozları, uğraştığınız spor türünden bağımsız olarak kaslarınızın hacim ve güç kazanmasına yardım eder. Vitamin, mineral ve amino asitten zengin olan protein tozları, kendi içinde; Whey, kazein, izole protein gibi alt başlıklara ayrılıyor. Her bir protein tozunun sunduğu içerik değişebilirken kullanım şeklide farklılaşabilmekte. Örneğin, Whey protein, sindirimi daha kolay olduğu için antrenmanların ardından kolayca tüketilebilirken kazein, kana yavaş salındığı için uzun soluklu onarım ve kas gelişim işlemlerinde daha önemli hâle gelebilir. Günlük öğünlerinizde aldığınız proteine ek olarak kullanabileceğiniz protein tozlarından hangisini seçeceğiniz ve ne sıklıkta kullanacağınızı, antrenörlerinize danışmanız uygun olur. Protein tozlarının çalışma mekanizmasını kapsamlı şekilde bilen spor antrenörleri, sizi bu noktada doğru yönlendirebilir.

Atıştırmalık formundaki protein ürünleri de üretilmekte. Örneğin leziz bir çikolata barı gibi görünen ancak bir çikolataya göre çok daha sağlıklı içeriği bulunan protein barlar, spor tutkunları tarafından sıklıkla kullanılıyor. Bir öğün yerine geçmeyen ancak protein tozunun tüketilemediği zamanlarda tüketilebilen barlar, içerikleri ve tatlarıyla birbirinden ayrılmakta. Kimi ürünler doğrudan doğruya fıstıklı bir çikolata gibi olurken bazıları ise meyve ağırlıklı olabiliyor.

Fazla Kilolarından Kurtulmayı Arzu Edenlere Yenilikçi Çözümler

Düzenli olarak antrenman yapmanıza ve beslenmenize dikkat etmenize karşın hedeflediğiniz kiloya ulaşmakta güçlük çekiyorsanız, sporcu besinleri arasında size hitap edebilecek ürünler de yer almakta. Bunların başında yağ yakım sürecine pozitif yönde katkı sunduğu belirtilen L-Karnitin ürünleri ve CLA geliyor. Kapsül, toz ve sıvı formda olabilen L-Karnitin, düzenli olarak kullanıldığı takdirde etkisini gösterebilir. Bunun yanında kan şekerinin düzenlenmesini isteyenler, krom içeren çözümlere yönelebilir.

Bunların haricinde; mineral ve vitamin destekleri, amino asit takviyeleri, kreatin, performans ve güç artırıcı ürünler, BCAA gibi sayısız çözüm, sporcu besinleri kapsamında değerlendiriliyor.

Spor yaşantınızda performansını artırmak ve hedeflediğiniz noktaya ulaşmak için takviye gıdalar almayı planlıyorsanız, ÇiçekSepeti kataloglarındaki sporcu besinlerini inceleyebilir, satın alma işlemini, ÇiçekSepeti üzerinden tamamlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.