Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yatak Modelleri

Yatak, günün büyük bir kısmını geçirdiğiniz alandır. Rahat, kesintisiz ve kaliteli bir uyku için en önemli şartlardan biri iyi bir yatak seçmektir. Ama yatak seçimi düşünüldüğü kadar kolay bir şey değildir. Çeşitli noktalara dikkat etmek gerekir. Fonksiyonel ve teknolojik olarak yatağı incelemek gerekir. Vücut yapınıza ve odanıza en uygun yatak ve karyola modelini seçmek uyku kalitenizi artırır. Rahat ve kullanışlı yatak modelleri sayesinde hem güzel bir oda görünümüne hem de kaliteli bir uyku seviyesine sahip olabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde yer alan çeşitli seçenekler arasından en rahat, en kullanışlı ve sizin için en uygun olan yatak modelini hemen keşfedebilirsiniz!

Rahat Bir Uyku Deneyimi için Yatak Çeşitleri

Rahat bir uyku deneyimi sunmayan yataklar dolayısıyla günleriniz çok kötü geçebilir. Vücudunuza uygun olmayan bir yatak seçtiğinizde sırt ve bel ağrıları, kesintili ve rahatsız uykular her zaman sizinle olur. Yatak odası mobilya kategorisinde yer alan çeşitli yataklar sayesinde en uygun yatağa, en iyi fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tek kişilik ve çift kişilik yataklar, çocuk odası yatakları ve yer yatağı gibi modellerin yer aldığı kategoride, odanız için en iyisini bulabilirsiniz. Ayrıca kampanyalı yatak modelleri sayesinde de bütçenize uygun yatak seçimi yapabilirsiniz.

Yatak çeşitleri oldukça fazladır. Yaylı yataklar, visco yataklar, jel yataklar, sünger yataklar, lateks yataklar gibi farklı ürünlerden yapılan yatak modelleri bulunur. Bu modeller arasında en sık tercih edilenler visco yatak ve yaylı yataktır.

Visco yatak modelleri vücudun şeklini alan, vücut anatomisiyle tamamen uyum sağlayan yatak modelidir. Günün yorgunluğu atmak için yatağa girdiğinizde size konforlu bir deneyim sunar. Bu yatakların tek kişilik ve çift kişilik modelleri bulunur. Visco yatakların özelliklerinden biri de yatağın çökme yapmamasıdır. Böylece vücut ağrıları olabildiğince azalır. Ana malzemesi visco olan yatakların bazı modellerinde ürün sünger ve dolgular ile desteklenerek daha üst düzey bir uyku sunar. Ayrıca visco yatak modellerinin temizliği de kolaydır. yatağın yüzeyi nemli bir bezle silinebilir.

Yaylı yataklar ise vücudu desteklemek için çeşitli mekanizmalara sahiptir. Ana malzemesi yaydan oluşan yataklar elyaf, sünger, kapitone kumaş gibi malzemelerle desteklenerek konforlu bir uyku deneyim sunar. Yaylı yatak modelleri arasında tek kişilik ve çift kişilik seçenekler olduğu gibi çift taraflı modeller de bulunur. Bu yatak modellerinin yüzü genellikle mevsimsel olarak değiştirilir.

Yataklara ek olarak yatak pedleri ve ekstra süngerler de bulunur. Böylece yatak verimliliği artırılmaya çalışılır. Yatakların üzerini kaplayan bu ürünler sayesinde vücudu eşit kalitede destekleyerek omurganın şeklinin korunmasını sağlayabilirsiniz. Böylece bütün bir gece boyunca kesintisiz bir uyku uyuyabilir, kaliteli bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz!

Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Her kullanıcının yataktan beklentisi farklıdır. Bu beklentiler doğrultusunda talepler ve kriterler değişiklik gösterebilir. Ama yine de yatak seçimi konusunda belli başlı noktalar vardır. Çünkü iyi ve vücudunuza uygun bir yataki, sağlığınız için oldukça önemlidir. Hatta sağlığı koruma ve iyileştirme noktasında yataklara büyük bir görev düşer. Eğer siz de her sabah yorgun ve ağrılı bir şekilde uyanıyorsanız, uzun süre uyuduğunuzda bile uykunuz yetmiyorsa büyük bir ihtimalle yatak seçiminizi doğru yapmamışsınızdır. O yüzden siz de yatak seçimi yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • İlk olarak uzmanların önerisine göre doğru yatak seçiminde en önemli nokta omurganın şekline dikkat etmektir. Vücudunuzu destekleyip omurganızı düz tutmanıza yardımcı olan modeller en iyi modeller olarak tanımlanır.
  • Yataklar genelde yumuşak, orta ve sert olarak üç gruba ayrılır. Asıl amaç omurgayı düz tutmak olduğu için vücut tipine göre yatak sertlik tercihi değişebilir. Daha geniş kalçalara sahip olanların daha yumuşak, daha dar kalçalara sahip olanların daha sert yatak seçmeleri önerilir.
  • Boy ve kilo da yatak seçiminde önemli bir etkendir. Buna uygun olacak şekilde, en rahat ettiğiniz yatak modelini tercih edebilirsiniz. Genel olarak yatak uzunluğunun kişinin boyundan 20 santim kadar uzun olması, genişliğinin ise en az 95 santim olması önerilir.

Güzel ve kaliteli bir uyku uyuyup keyifle uyanmak istiyorsanız siz de çok çeşitli yatak modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. İhtiyacınıza, kriterlerinize ve bütçenize uygun yatak modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!