Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Antoryum Çiçeği (Flamingo Çiçeği)

Salonların vazgeçilmez bitkilerinden Antoryum; kırmızı, turuncu ve beyaz renkte açan çiçekleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Geniş ve koyu yeşil renk yaprakları farklı renklerde açabilen çiçekleriyle göze hoş görünen bir uyum yaratan Antoryum çeşitleri, bulundukları ortama doğadan renkli ve canlı bir dokunuş katıyor. Tropik kökenli olması sebebiyle gösterişli yaprakları ve ince uzun dalları bulunan bu nadide bitki, dekoratif kullanım için sıklıkla tercih ediliyor. Siz de evinizde ya da iş yerinizde antoryum bakmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde bulunan birbirinden güzel Antoryum çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Flamingo Çiçeği uzun süre canlı kalır

Bakımı bir hayli kolay olan Antoryum bitkisi, çiçek açtığı zaman harika bir görüntü yaratıyor. Bitkinin dayanıklı yapısı, çiçeklerin uzun süre canlılığını korumasını sağlıyor. Nemli ve havadar ortamlarda hızlı bir şekilde gelişim gösteren Antoryumlar, direkt güneş ışığına ihtiyaç duymuyor. Yarı gölge ortamları seven bitkiyi cereyanda bırakmamak gerekiyor. Soğuğa karşı dayanıklı olmayan bu bitkiyi iç mekanda yetiştirebilir, evinizin hangi köşesine koyarsanız koyun harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bakımı son derece kolay olan Antoryumlar

Antoryumların bakımı zahmetsiz şekilde yapılıyor. Kireçsiz suyla sulanması gereken bitkiyi musluk suyuyla sulamak isterseniz, suyu mutlaka dinlendirmeniz gerekiyor. Bitkiyi sulamadan önce toprağın nemini kontrol etmeniz öneriliyor. Toprağın kuru olması bitkinin sulama zamanının geldiğini gösteriyor. Yaz aylarında her gün ya da gün aşırı sulanması gereken bitkiyi, kış aylarında haftada bir sulamak da yeterli oluyor. İyi bakıldıklarında boyları rahatlıkla yarım metreyi aşan Antoryumları siz de evinizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Antoryum bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Antoryumları çoğaltarak evinize renk katın

Yeterince gelişmiş Antoryumlar son derece basit bir şekilde çoğaltılıyor. Bitki büyüdükçe kökü de gelişip ayrılıyor. Bu noktada sizler de dilerseniz bitkinin köklerini, bitkiye zarar vermeyecek şekilde ayırarak farklı saksılara dikebilirsiniz. Antoryumları yaprakları ve dalları aracılığıyla da çoğaltmak mümkün oluyor. Koparılan yaprak ya da dal suda bekletildiğinde zamanla çimlenmeye başlıyor. Çimlenen parçalar bir saksıya alındığı takdirde bitki gelişimini sürdürüyor. Son olarak ise Antoryumlardan alınan yapraklar ve dallar direkt olarak toprağa dikilebiliyor. Eğer bu yöntemi uygulayacaksanız, dikim sonrası bitkiye can suyu vermek büyük önem taşıyor.

Antoryum nemli toprağı sever

Antoryum yetiştirirken en önemli husus, toprağının daima nemli kalması oluyor. Toprağı sürekli nemli tutmak için sık sulama yapıldığı takdirde, bitkinin kökü çürümeye başlıyor. Bunun önüne geçmek için drenaj yapmayı deneyebilirsiniz. Saksının dibine birkaç parmak kalınlığında yerleştireceğiniz çakıl taşları, drenaj yapmak için en kolay yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Taşların üstüne toprağı ve çiçeği yerleştirdiğinizde, sulama esnasında fazla suyun dışarı atılması kolay bir hal alacaktır. Bu da siz toprağı nemli tutmak için sık sulama yapsanız bile bitkinin zarar görmesini engelliyor. Birkaç kolay adımda siz de Antoryumun sağlıklı bir şekilde büyüyebileceği bir ortam yaratabilirsiniz.

Harika bir hediye olan Flamingo Çiçeği

Hem ofislerde hem de evlerde en çok kullanılan süs bitkilerinden biri olan Antoryumlar, ideal birer hediye alternatifi olarak da tercih ediliyor. Sevdiğiniz kişilere terfi, iş değişikliği gibi sebeplerle kutlamak istediğinizde hediye edebileceğiniz Antoryumlar, aynı zamanda yeni ev hediyesi olarak da beğeni topluyor. Siz de sevdiklerinize doğal bir güzellik armağan etmek istiyorsanız, Antoryum çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Birbirinden güzel Antoryumlar, farklı aranjmanlarla göz dolduruyor. Çeşitli dekoratif vazolarda sunulan Antoryumlar bulundukları ortamda şık bir ambiyans oluşmasına katkı sağlıyor. Siz de birbirinden güzel Antoryum modellerine göz atmak ve sipariş oluşturmak isterseniz, ÇiçekSepeti'nde yer alan bitkileri inceleyebilirsiniz.