Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kişiye Özel Yüzük

Tarzımızın bir çeşit ifadesi olan yüzükler, bazen kişiliğimizin bazen de sevgimizin bir sembolüdür. Kendimiz için seçeceğimiz modellerde şıklığımızı tamamlayacak, kişiliğimizi yansıtacak bir aksesuar ararken sevdiklerimize sunacağımız hediyenin anlamlı olmasını ve bizden bir hatıra taşımasını isteriz. ÇiçekSepeti, kişiye özel tasarlanabilir yüzük modelleriyle aradığınız anlamlı hediyeyi bulmanıza yardımcı olur.

Yüzük Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Özel günlerde tercih ettiğimiz en güzel hediye seçeneklerinden biri yüzüktür. Ancak çok uzun süreler kullanılan ve cildimizle direkt temas halinde bir takı olması sebebiyle satın alırken dikkatli olmak gerekir. Kalitesiz materyalden üretilen ürünler cildinizde alerjiye sebep olabilir. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz imitasyon ürünlerin nikel içermemesine de dikkat etmelisiniz. Nikel deri ile temasında alerjiye sebep olabilir. Alacağınız yüzüğün altın kaplama olması nikelin cildinizle temasını keseceğinden tercih edilebilir. Özellikle alerjiye meyilli, hassas ve kuru ciltler için en çok tavsiye edilen madenler gümüş ve altındır. Sevdiklerinize hem uzun ömürlü hem de kaliteli bir yüzük arıyorsanız ÇiçekSepeti'nde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yüzüklerinizi Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Yüzük, suyla teması en fazla olan bölgede kullanılması sebebiyle deformasyona uğraması muhtemel bir takıdır. Yüzüğünüzün materyali ne olursa olsun, mümkün olduğunca su, ter, krem, parfüm gibi yüzüğün yapısına zarar verebilecek ürünlerden uzak tutmalısınız. Gümüş yüzüklerinizde görülen kararma, yüzüğünüzün kullanılamaz hale geldiği anlamına gelmez. Kararma yaşamamak için nemli ortamdan uzak tutmanız ve kullanmadığınız zamanlarda kapalı bir kutuda, hava ile temasını en aza indirecek şekilde saklamanız gerekir. Gümüş, içinde bulunan madenler sebebiyle gerekli önlemleri almanıza rağmen kararma yapabilir. Bu takınızın sahte veya kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Tam tersine gerçek gümüş zamanla kararma yapar. Eski parlak haline döndürmek oldukça basittir. Evde yapılan uygulamalar olsa da yüzüğünüzü yanlış bir uygulama ile çürütmemek adına bir gümüşçüye götürmeniz en sağlıklısı olacaktır. Oldukça kısa süren parlatma işleminden sonra gümüş ilk günkü gibi parıldar. En az zarar gören madense tabi ki altın. Ancak yine de temizlik malzemeleri gibi kimyasallardan uzak tutmanız gerekir.

Özel Günlerde En Doğru Yüzüğü Bulmak

Yüzüklerin sevgiyi anlatmak için en çok tercih edilen hediyelerden biri olmasının en temel sebebi baktıkça onlara sizi hatırlatmaları ve yanlarından ayırmayacakları bir aksesuar olmasıdır. Farklı özel günler için farklı yüzük çeşitleri tercih edilebilir. Babalar günü için babanıza, adının baş harfi yazılı ya da taşsız bir yüzük tercih edebilir, anneler günü içinse çiçek temalı, ince ve şık ürünler seçebilirsiniz. Sevgililer günü için en çok tercih edilen modeller, aşk temalı ve kişiselleştirilebilir olanlar. ÇiçekSepeti, yıl dönümü, doğum günü gibi tarih veya isim yazdırarak kişiselleştirebileceğiniz birçok seçenek sunuyor. Ebedi sevginizi göstermek için sonsuzluk işareti, güzelliği ve saflığı anlatan Lotus çiçeği ya da kalp temalı yüzükleri tercih edebilir, evliliğe giden yolda birbirinize verdiğiniz sözün simgesini isimlerinizi yazdırarak taşıyabilirsiniz. Doğum günleri içinse lazer çizim fotoğraflı yüzükler ve tek taşlar en sevilen hediyeler arasında.

Osmanlı Motifleriyle Tarzınızı Konuşturun

Milattan önce 800’lerden beri kolay işlenebilmesiyle aksesuar için ideal bir maden olan gümüş, tarih boyunca dini ve milli sembollerin işlendiği, güç ve kudretle beraber anılan bir takıdır. Günümüzde zirkon ve oniks gibi göz alıcı taşlarla süslenerek hazırlanması hem günlük hem de resmi kullanımlar için imkân sağlıyor. Özellikle kasa kısmı geniş modellerde görülen motif ve tuğra işlemeleri erkeklerin ilgisini çekerken kadınlar için de Sultan modelleri oldukça revaçta. Anneler ve Babalar Günü gibi özel günlerde sevdiklerinize verebileceğiniz ideal bir hediye. Sevdiklerinize anlamlı ve her zaman yanlarında taşıyabilecekleri bir hediye vermek istiyorsanız ÇiçekSepeti'nde yer alan modellere göz atabilir, güvenli ve hızlıca satın alabilirsiniz.