Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ses Sistemleri

Takip ettiği içeriklerle yaşadığı işitsel tecrübeyi sıra dışı bir noktaya taşımak isteyenler; tek kanallı, stereo ve çevresel ses üretebilen ses sistemlerine kulak veriyor. Gelişen teknolojiye mükemmel bir şekilde ayak uydurmaları sayesinde artık yalnızca kablolu değil kablosuz ve Bluetooth destekli sürümleri de üretilen modeller aracılığıyla farklı bir multimedya tecrübesi yaşatıyor. ÇiçekSepeti’ne özel imkânlarla edinip kendiniz kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize armağan edebileceğiniz ses sistemleri film, müzik ve oyun takip süreçlerinize bambaşka bir boyut kazandırıyor.

Geleneksel Tasarımların İzinden Giden Modern Ses Sistemleri

Müzik ve multimedya meraklıları, favori sanatçılarının parçalarını veya merakla bekledikleri filmleri izlerken, ses kalitesini ikinci plana atabiliyor. Ancak gerek müzik parçalarında gerekse filmlerde ve oyunlarda, ses cephesinde öylesine detaylar bulunuyor ki içeriklerin sunduğu işitsel unsurları ilk defa keşfeden kullanıcılar, ezbere bildikleri yapımları bile tekrar dinleme isteği duyuyor. İşte tam da böyle bir deneyim yaşamanız için üretilen ses sistemleri, kendi içlerinde farklı kollara ayrılsa da hepsinin görevi temelde benzerlik gösteriyor. Tabii bu noktada, tercih ettiğiniz ürünlerin sürücü (hoparlör) genişliği ve diğer teknik özelliklerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Zira sürücü genişliği arttıkça elde ettiğiniz ses aslına daha yakın hâle gelir. Ayrıca orta frekans seslerin oluşturulması için mid sürücü, tiz tonların hazırlanması için de tweeter olarak isimlendirilen hoparlörlerin ses sistemlerinde bulunması berrak sesler elde edilmesi için gerekiyor. Geleneksel kabin tasarımından hareketle hazırlanan ve kendinden amplifikatör bulunduran tek kanallı ve stereo ses sistemleri, ideal bir dinleme süreci için en çok seçilen çözümler arasında yer alıyor. Kablolu ya da kablosuz formda olabilen ses sistemleri televizyon, telefon ve bilgisayar gibi farklı birimlerle kolayca eşleştirilebiliyor ve uygun bağlantı noktalarına fiziksel olarak takılabiliyor. Üzerlerinde ses seviye, bas ve tiz ayarları bulunabilen ürünler, seçilen modele göre onlarca hatta yüzlerce Watt’lık (RMS) ses çıkışı sunabiliyor.

Yeni Nesil Partilere Yeni Nesil Ses Sistemleri

Dâhili bataryaya sahip olan ve Bluetooth teknolojisinden yararlanan yenilikçi ses sistemleri de üretiliyor. Ev partilerinde değerlendirilebilecek boyutlarda olabilen modeller, gerek görüldüğü takdirde haricen prize takılarak da kullanılabiliyor. Boyutları gibi yarattıkları ses de oldukça tatmin edici düzeyde olan modeller, temel ekolayzır fonksiyonlarının yanı sıra parti atmosferinin güçlenmesini mümkün kılan RGB LED aydınlatmaları taşıyabiliyor. Daha küçük boyutlu çözümler arıyorsanız, çantanızda taşıyabileceğiniz büyüklükte olmasına karşın bulunduğunu odayı işitsel açıdan doldurabilen ve nitelikli sesler üretebilen modelleri alışveriş listelerinize ekleyebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nden alabileceğiniz ürünler, şarj edilmelerinin ardından saatler boyunca kesintisiz olarak çalışabiliyor. Amacınız, cep telefonu ve tabletinizdeki sesleri daha yüksek düzeyde tutmak ve bütçenizi zorlamadan kompakt çözümler edinmekse mini ses sistemlerine yönelebilirsiniz. Evinizdeki salon veya oturma odasını, sinema salonuna dönüştürecek güçlü modeller arıyorsanız, çevresel sesler üretebilen ve pek çok yeterlilik sertifikasıyla gelen çok kanallı ses sistemleri beklentilerinizi karşılayacaktır. Seçiminize bağlı olarak 5,1, 7,1, 7,2 gibi farklı varyasyonları bulunan çok kanallı ses sistemleri, filmlerdeki diyaloglardan, sahnenin size göre arka kısmında olan ses efektlerine dek birçok ayrıntıyı, olması gerektiği şekilde duymanızı sağlar. Blu-ray oynatıcı ve oyun konsollarınızla birlikte değerlendirebileceğiniz ses sistemleri, takip ettiğiniz içeriğin kaç kanal ses ilettiğine göre stereo, 2,1 veya 5,1 gibi farklı modlarda çalışabilir. Arzu ettiğiniz takdirde ses çıkışlarını, odanızın koşullarına göre yazılımsal yöntemlerle de farklılaştırabilirsiniz. Şayet siz de kendinize ve sevdiklerinize, ses sistemleri almayı planlıyorsanız, ÇiçekSepeti kataloglarında yer alan tüm modelleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.