İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Bonsai Çiçeği

 13 asır önce Çin'de başlayan gelenek, ağaçları minyatürleştirme sanatıdır. Ağaçlara duyulan sevgi ve saygıyı göstermek amaçlı başlayan harekettir. Ağaçların gerçeklerinden hiç bir farkı yoktur kimi zaman gölgesinde uyuduğunuz kimi zaman da sevgilinizle oturduğunuz heybetli bir ağacın minik ve anlam dolu halidir. En sağlıklı bonsailer yayvan ve sığ kaplarda yetişmektedirler. Bonsai yetiştirmek normal bir ağaç yetiştirmek gibi değildir malumunuz onlar onların bebekleri görünümündedir ve bir bebek gibi ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyarlar, e tabi biraz da sabır işidir bonsai yetiştirmek. Yine de gösterilen sabrın karşılığını size kat ve kat verebilecek asalete sahiptir.

 

  • Bonsainin yaprak dökmesi için birden çok sebep vardır. Bunlar ilki mevsimsel sebeplerdir. Bonsailer form bakımından küçük ve farklı bitkiler gibi dursa da aslında ağaçlardan bir farkları yoktur. Bu sebeple mevsim koşullarına göre tüm yapraklarını dökebilirler. Bir diğer sebep de yer değişikliği ve adaptasyondur. Yeni yerine alışmaya çalışan bonsai yapraklarını dökebilir. Eğer bitkiniz güneş görmüyorsa da tüm yapraklarını birden dökebilir. Böyle durumlarda onu ışık alabileceği bir yere yerleştirmeniz gerekir. İçinde bulunduğu odanın çok sıcak olması, budanma ihtiyacı ya da vitamin eksikliği de bonsainizin yapraklarını dökmesinin arkasındaki sebep olabilir. Birbirinden güzel bonsai çeşitlerine ÇiçekSepeti’ninBonsai kategorisinden göz atabilirsiniz.
  • Her hediyenin olduğu gibi bonsainin de kişiye özel olarak hazırlanan tasarımları vardır. Kişiye özel çiçek satın almak isteyenlerin ilk adresi olan ÇiçekSepeti’nin Kişiye Özel Bonsai sayfasından özelleştirilebilir saksılar içerisinde hazırlanan bonsai tasarımlarına veya farklı dekoratif malzemeler ile kişiye özel olarak uyarlanan bahçe temalı bonsai tasarımlarına ulaşabilirsiniz.
  • ÇiçekSepeti, her bütçeye uygun kaliteli çiçeklerini sizler için hazırlıyor. Yüzlerce tasarım çiçekte olduğu gibi bonsailerde de uygun fiyatlı seçimler yapabilmeniz mümkün. Uygun Fiyatlı Bonsai sayfasından 100 TL altı bonsai tasarımlarını inceleyebilir, hem zevkinize uyan hem de bütçenizi sarsmayacak bir tasarımı seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz bonsaileri aynı gün teslim edilecek şekilde sipariş edebilir ve size en uygun gelen ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz.
  • Küçük ağaççıklar olan bonsailer, genetik olarak bilinen ağaçlardan bir farklılık içermezler. Özel teknikler ile saksıda yaşamaya alıştırılabilen her ağaç bonsai olarak yetiştirilebilir. Bonsai formunda yetişmeye en müsait ağaçlar söyle sıralanabilir: Köknar, Akçaağaç, Sarıçalı, Begonvil, Gürgen, Sedir, Selvi, Alıç, Kayın, Hint İnciri, Gardenya, Ardıç, Ladin, Nar. Farklı saksılar içerisinde hazırlanan yüzlerce Bonsai çeşidi için Bonsai kategorimizi inceleyebilir, hem zevkinize hem de bütçenize hitap eden bonsai çeşitlerinden dilediğinizi anında sipariş edebilirsiniz.
KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.