Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Dini Hediyeler

İlhamını, inancının temellerinden alan hediyelerle sevdiklerini mutlu etmeyi hedefleyenler, manevi değeri yüksek dini hediyeler arasından dilediklerini seçerek sevdiklerine armağan ediyor. Tasarımları ve işlevsellikleriyle öne çıkan ürünler, hem kadınlara hem de erkeklere özel üretiliyor. ÇiçekSepeti’ne özel avantajlarla unutulmaz birer hediye olarak sunulabilecek birçok model, el emeği göz nuru ifadesini tam manasıyla karşılıyor.Sevdikleriniz için hem görünümüyle hem de sahip olduğu manevi değer ile öne çıkan dini hediyeleri ÇiçekSepeti'nde bulabilir, farklı renk ve tasarımlar ile hazırlanıp çeşitli hediyelikler ile bir araya getirilen seccade modelleri ile onlara anlamlı hediyeler verebilirsiniz. Maneviyata hitap eden hediyelik hac malzemeleri ile hac görevini tamamlayacak olan sevdiklerinize en uygun ve şık seçenekleri kolaylıkla seçebilirsiniz.  Hanımların değerlendirebilecekleri kolyelerden beylerin gündelik yaşamlarında veya ibadet süreçlerinde kullanabilecekleri tespihlere dek dilediğiniz her ürünü, ÇiçekSepeti’nin sunduğu kredi kartına taksit ve aynı gün teslimat olanaklarıyla kolayca satın alabilir, sevdiklerinizi, manevi değeri bulunan hediyelerle mutlu edebilirsiniz.

Değerli Taşlar, Değerli Harflerle Bir Araya Gelince

İslam’ın tasavvuf yönüne meraklı olan bireylerin araştırdıkça, hakkında daha derin bilgiler edindikleri Kur’an harfleri, dini hediyelerin en temel figürlerinden birini teşkil ediyor. Hem sembolik açıdan hem de muhteviyatı bakımından ele alındığında, hakkında birçok ilginç veriye ulaşılabilen Arapça Vav harfi ve Vav harfine çoğu zaman eşlik eden yine Arapça Elif harfi, özellikle hanımlara alınabilecek en güzel kolyelerin temel unsuru hâline geliyor.

Gerek Elif gerekse Vav harflerinin üzerine yapılan özel süslemeler, kolyenin karakterini farklılaştırarak ona apayrı bir değer katarken ilgili kolyelerin görünümünü ve değerini güçlendiren bir diğer element de üzerinde taşıdıkları taşlar oluyor. Farklı ayarlarda altın içeren, pırlanta formundaki kolyelerin yanı sıra doğrudan doğruya altından imal edilen ürünler de ÇiçekSepeti kataloglarında kendine yer buluyor. İsme özel hazırlanabilen ürünler, milli motiflerle iç içe geçmiş Kur’an harfleri, belirli bölgeleri taşlı ve geri kalanı sade formdaki modeller, özel kişiler için özel birer hediye alternatifi oluyor.

Zanaatkârların Ellerinden Çıkan Birbirinden Güzel Tespihler

Erkeklerin genellikle bir aksesuar olarak kullandıkları ancak manevi noktada bir karşılığı da bulunan tespihler, tespih ustalarının ellerinden çıkan bir sanat eseri şeklinde değerlendirilebiliyor. 33 ya da 99 taneden oluşan, imame olarak isimlendirilen tespih başlığında özel süslemeler yer alabilen modeller, Türkiye’nin belirli bölgelerinde ya da şehirlerinde çıkan değerli taşlardan imal ediliyor. Oltu taşı, fil dişi, kehribar gibi materyallerden üretilen tespihlerin tanelerinde ve imamelerinde, dini ve milli motifler bulunabiliyor. İbadetlerde kullanılabildiği gibi günlük yaşamda bir meşgale aracı olarak da görev alabilen ürünler, sahip oldukları renk ve taşlarının işlemeleriyle beylerin giyimlerinin tamamlayıcısı hâline gelebiliyor.

Özel zamanlarda aile büyüklerine armağan edilebilecek nitelikteki dini hediyeler arasında yer alan tespihler, yedek taş ve imamenin yanı sıra özel bir kutu ile gelebiliyor. Bu sayede daha bütünlüklü bir hediyeye dönüşen ve takdim süreci etkileyici kılınan modeller, alışveriş listelerinin üst sıralarında bulunuyor.

Hat Sanatından İzler Taşıyan Özel Tasarımlar

Geleneksel hat sanatının kendine özgü ahengini ve manevi havasını beraberinde getiren baskılı kupalar, tespih kutuları, kolye uçları ve daha nice ürün, dini hediyeler başlığı altında sahiplerini bekliyor. Arapça harf ve özel isimlerin, hat sanatından izler taşıyan yansımalarıyla birleşen tasarımlar, ilgili ürünlerin dikkat çekici ve huzur verici bir yapıya bürünmesini sağlarken kullanıcılar için anlamlı birer hediye oluyor. Amatör olarak hat sanatıyla ilgilenen ve kendi çalışmalarına, gelenekselden kopmayan modern esin kaynakları arayanlara verilebilecek en güzel hediyeler içerisinde bulunan modeller, gündelik kullanımın yanı sıra sergilenmek için de nitelikli birer ürün olarak değerlendiriliyor.

Eğer siz de sevdiklerinize, hem görünümüyle hem de sahip olduğu manevi değer ile öne çıkan dini hediyeler almayı planlıyorsanız, ÇiçekSepeti kataloglarında yer alan tüm modelleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.