Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Hediye Eğitici Oyuncaklar

Çocuklar için bir hediye arayışı içerisindeyseniz, onları hem eğlendirecek hem de yaratıcılıklarını tetikleyecek oyuncakları tercih edebilirsiniz. Hayal gücünü kuvvetlendiren ve eğiticilik özellikleriyle öne çıkan eğitici oyuncak modelleri ile çocuklarınızı mutlu edebilir, eğlenirken öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. El göz koordinasyonu, sosyal bilinç oluşumu ve ince motor kaslarını geliştirme gibi birçok faydası bulunan eğitici oyuncakları, çocuklarınızın yaşına göre tercih edebilirsiniz. Farklı ilgi alanlarına ve eğlence anlayışlarına sahip çocuklar için sağlıklı ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen hediye eğitici oyuncakları, ÇiçekSepeti'ne özel avantajlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

El Becerilerini Geliştiren Hediye Eğitici Oyuncaklar

Hediye eğitici oyuncak çeşitleri arasında bulunan boyanabilir ya da parça birleştirmeli (puzzle) tipi oyuncaklar sayesinde çocuklarınız eğlenirken bir yandan da el becerilerini geliştirebilir. Çocuk gelişiminin son derece önemli bir parçası olan el becerilerini geliştirmeye imkân tanıyan oyuncaklar ile çocuklar üretkenlik ve hayal gücü konusunda gelişim gösterebilirler. Oyuncaklarda bulunan boyama etkinlikleri ile ince motor becerilerini geliştiren çocuklar; parmak, el ve kol kaslarını doğru biçimde kullanmayı da zaman içerisinde öğrenme şansı bulurlar. El becerilerini geliştiren bu oyuncakları, çocuklarla beraber keyifli etkinlikler yapmak için de tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda oyun hamuru setleri, çocukların ince motor becerilerini ve kaslarını geliştiren en önemli hediye oyuncak çeşitleri arasında bulunuyor. Oyun hamurlarının kolay şekil verilebilen esnek yapıları, aynı zamanda çocukların sınırsız hayal güçleri ile birbirinden farklı şekiller üretmelerini sağlayarak, sanatsal zekâlarını artırmalarına yardımcı oluyor.

Meraklı Çocuklara Özel Eğitici Deney Oyuncakları

Çocuklar için basit kimya veya fizik deneyleri yapmayı sağlayan eğitici deney oyuncakları ile çocuklarınızın erken yaşlarda bilime ilgi duymasını sağlayabilirsiniz. Deney oyuncaklarının sağladığı görsellik, okulda öğrenilen bilgilerin bire bir canlandırılmasını sağlayarak eğitim hayatına da destek oluyor. Kolay kullanımı ve eğlenceli içerikleriyle deney oyuncakları, çocukların bilimin sırlarla dolu dünyasına erişmesine imkân tanıyor. Fizik ve kimya deney oyuncaklarının yanı sıra, ameliyat oyuncak setleri ile çocukların insan vücudu ve anatomisini eğlenceli ve eğitici bir yolla keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Genel kültür bilgilerini oyunlaştırarak öğreten kart ve zekâ oyunlarını da meraklı çocuklar için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Eğitici Oyuncaklarla Çocuklar Müzik ve Sesleri Tanıyor

Sesli ve ışıklı minyatür müzik aleti oyuncakları ile çocuklar, hem sesleri tanıyor hem de müziğe erken yaşlarda aşina olmaya başlıyor. Oyuncak telefon ve oyuncak gitar gibi eğlenceli oyuncaklar ile çocuklarınızla beraber hoş melodiler çıkarabilir, çocuğunuzun müzik notalarını eğlenceli bir yolla keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Aile ve Grup Oyuncakları ile Çocuklar Sosyalleşiyor

Eğitici oyuncaklardaki oyun mantığı çoğunlukla takım çalışması ve ekip sorumluluğu gerektirdiğinden, bu tür oyunlar sırasında çocuklarınız yaşıtları ile iş birliği yaparak bir takım olmayı öğrenme imkânına erişir. Erken yaşlarda sosyal bilinci oluşturma konusunda yardımcı olan aile ve grup oyuncakları, okullar ve evlerdeki sosyal etkinlikler sırasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

El ve Göz Koordinasyonunu Artıran Puzzle Oyuncaklar

Çocuklar için özel olarak tasarlanıp üretilen puzzle ve bulmaca oyuncakları, çocukların parçaları eşleştirme yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyor. Puzzle oyuncaklarında bulunan eğlenceli problemlerle çocuklar, problem çözme yeteneklerini de geliştiriyor. El ve göz koordinasyonunu geliştirmeye destek olan aktivite oyuncakları olarak öne çıkan puzzle oyuncakları arasında, çocuklarınızın yaşını ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurup bir seçim yapabilirsiniz.

Siz de çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesini ve yaşıtlarıyla beraber keyifli vakit geçirmesini istiyorsanız, ÇiçekSepeti üzerinde yer alan tüm hediye eğitici oyuncakları inceleyebilir ve dilediğinizi hemen satın alabilirsiniz.