İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Parfümler

Parfüm, hoşlanılan bir hediye olmanın yanında aynı zamanda bir ihtiyaçtır.

İlk izlenime en büyük etkiyi sağlayan ayrıntıdır koku. 

Kişilerin tarzlarını ortaya seren bir ürün olan parfüm, temizlik ve ferahlık izlenimi verir. Kimileri sürekli parfümlerini değiştirerek farklı farklı kokulara sahip olmayı sevseler de insanların büyük bir kısmı kendileri ile bütünleşmiş bir kokuyu tercih etmektedir. İnsan hafızasından en son silinen şeyin koku olduğu söylenir. Bu sebeple uzaklardan gelen bir parfüm kokusu size 20 yıl önce dersinize giren bir öğretmeninizi hatırlatabilir. Belki de bu sebeple herkes için önemlidir parfümünün kokusu.

Kadın, erkek; genç, yaşlı herkesin kullandığı bir üründür ve kitlelerin zevklerine göre çok çeşitli tasarlanır. Bayan parfüm çeşitleri genellikle çiçek veya meyve gibi kokular ile oluşturulurken; otsu, odunsu kokular erkek parfüm çeşitlerinde bolca tercih edilir. Her parfüm herkeste aynı kokuyu vermez. Bu sebeple başkasında beğendiğiniz parfümden satın alıp da kullanmaya başladığınızda beklentinizi karşılamayabilir. Çünkü her parfüm kişinin ten kokusu ile bütünleşerek yepyeni bir koku çıkarır ortaya. Adeta bir kimlik belgesi, bir fotoğraf gibidir diyebiliriz koku için.

Parfümlerin kalıcılığı ise yağı ile alakalıdır. Parfümde kullanılan aromatik yağın konsantrasyon yoğunluğu ve kalitesi bir parfümün ne ölçüde kalıcı olacağını belirler. Bunu anlamak için parfümün üzerindeki açıklamayı okuyabilirsiniz. EDP, EDTEDC gibi kısaltmalar yoğunluk derecelerini belirtir. Yoğunluk ve bununla orantılı olarak da kalıcılık oranları da bu sıralamadaki gibidir.

Genellikle kişilerin günlük olarak kullandıkları bir parfümleri olduğu gibi akşamları çıkarken ya da özel davetlerde kullandıkları parfümleri de vardır ve bunlar birbirlerinden farklıdır. Günlük kullanım için fazla ağır olabilecek ya da kullanmaya kıyamadıkları parfümlerinden seçerler bu özel kokuyu. 

Dünyaca ünlü markaların erkek parfüm ve bayan parfümlerini bir arada bulabileceğiniz kategorideki ürünleri ciceksepeti.com kalitesi ve güvencesiyle satın alabilirsiniz. Parfüm hediyenizin yanına güzel bir kart notu eklemek isterseniz sevgiliye güzel sözler ve aşk sözleri sayfalarımızdaki mesaj örneklerine göz atabilirsiniz.

  • Herkesin kendini bulduğu ve özleştiği bir parfüm kokusu vardır. Bu kokular kişiler ile bir bütün olur ve her zaman onları hatırlatırlar. Ancak parfüm seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, parfümlerin orjinal olup olmadığıdır. Orjinal olmayan parfümler cildinize zararlı etkiler yapabilir. Orjinal parfüm satın almak için en güvenilir adreslerden biri ÇiçekSepeti’dir. Kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye etmek için onlarca markanın yüzlerce parfüm çeşidine ÇiçekSepeti’nin Hediye Parfüm sayfasından ulaşabilir, adrese teslim parfüm satın alabilirsiniz.
  • Bazen piyasaya yeni çıkan parfümler bazen de yıllardır sevilerek kullanılan parfümler o yıla damgasını vurabiliyor. Bu yılın en çok tercih edilen parfümleri ise şöyle: Davidoff Cool Water Edt, Calvin Klein One Edt, Calvin Klein Beauty Edp, Moschino Cheap&Chic Edt, Vakko V De Edt, Versace Crystal Noir Edt, Dkny Be Delicious Edt, Giorgio Armani Code Edt, Lalique Encre Noire Homme Edt, Cacharel Amor Amor Edt, Burberry Weekend Edp, Prada Luna Rossa Carbon Edt, Antonio Banderas The Secret Edt, Police To Be Miss Beat Edp Listenin devamına Hediye Parfümler sayfasından ulaşabilir ve anında satın alabilirsiniz.
  • Herkesin kendine has bir kokusu, kullanmayı tercih ettiği bir parfüm vardır. Parfümler kişilerin karakterlerini yansıtır ve adeta onlar için bir kimlik olurlar. Peki hangi parfüm kime yakışır? Enerjik, cesur ve iddialı kişiler için baharatlı kokular tercih edilebilir ancak daha sakin mizaçlı, nazik kişiler için hafif meyve ve çiçek kokuları seçilmelidir. Baskın karakterli ve olgun kişiler için oryantel kokular seçilebilir ancak çocuksu ruhları ön planda olan kişilerin tercihi bundan çok uzakta, şekerli kokular olmalıdır. Herkese özel bir parfüm mutlaka vardır. Eğer yalnızca parfüm değil, parfümün sunum şekli de özel olsun isterseniz ÇiçekSepeti’nin Kişiye Özel Parfüm sayfasını inceleyebilir, sevdikleriniz için çok özel bir sürpriz yapabilirsiniz.
  • Eau De Toilette (EDT) ve Eau De Parfum (EDP) arasındaki en büyük fark parfümün esansının yani yağının oranıdır. Bu da parfümün cildinizdeki kalıcılığını belirler. EDT’de esans oranı %5 ve 15 arasında değişmektedir. EDT parfümlerin ciltteki kalıcılığı 4 saat civarıdır. EDP’de ise bu oran %15 ila 20 arasında değişir. Bu da yaklaşık olarak 6 saatlik bir kalıcılığı ifade eder. EDP Parfüm Çeşitleri ve EDT Parfüm Çeşitleri sayfalarımızı ziyaret ederek dilediğiniz parfümleri en uygun fiyat ve yüksek kalite ile sipariş edebilirsiniz.
KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.