İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Parfümler

Parfüm, hoşlanılan bir hediye olmanın yanında aynı zamanda bir ihtiyaçtır.

İlk izlenime en büyük etkiyi sağlayan ayrıntıdır koku. 

Kişilerin tarzlarını ortaya seren bir ürün olan parfüm, temizlik ve ferahlık izlenimi verir. Kimileri sürekli parfümlerini değiştirerek farklı farklı kokulara sahip olmayı sevseler de insanların büyük bir kısmı kendileri ile bütünleşmiş bir kokuyu tercih etmektedir. İnsan hafızasından en son silinen şeyin koku olduğu söylenir. Bu sebeple uzaklardan gelen bir parfüm kokusu size 20 yıl önce dersinize giren bir öğretmeninizi hatırlatabilir. Belki de bu sebeple herkes için önemlidir parfümünün kokusu.

Kadın, erkek; genç, yaşlı herkesin kullandığı bir üründür ve kitlelerin zevklerine göre çok çeşitli tasarlanır. Bayan parfüm çeşitleri genellikle çiçek veya meyve gibi kokular ile oluşturulurken; otsu, odunsu kokular erkek parfüm çeşitlerinde bolca tercih edilir. Her parfüm herkeste aynı kokuyu vermez. Bu sebeple başkasında beğendiğiniz parfümden satın alıp da kullanmaya başladığınızda beklentinizi karşılamayabilir. Çünkü her parfüm kişinin ten kokusu ile bütünleşerek yepyeni bir koku çıkarır ortaya. Adeta bir kimlik belgesi, bir fotoğraf gibidir diyebiliriz koku için.

Parfümlerin kalıcılığı ise yağı ile alakalıdır. Parfümde kullanılan aromatik yağın konsantrasyon yoğunluğu ve kalitesi bir parfümün ne ölçüde kalıcı olacağını belirler. Bunu anlamak için parfümün üzerindeki açıklamayı okuyabilirsiniz. EDP, EDTEDC gibi kısaltmalar yoğunluk derecelerini belirtir. Yoğunluk ve bununla orantılı olarak da kalıcılık oranları da bu sıralamadaki gibidir.

Genellikle kişilerin günlük olarak kullandıkları bir parfümleri olduğu gibi akşamları çıkarken ya da özel davetlerde kullandıkları parfümleri de vardır ve bunlar birbirlerinden farklıdır. Günlük kullanım için fazla ağır olabilecek ya da kullanmaya kıyamadıkları parfümlerinden seçerler bu özel kokuyu. 

Dünyaca ünlü markaların erkek parfüm ve bayan parfümlerini bir arada bulabileceğiniz kategorideki ürünleri ciceksepeti.com kalitesi ve güvencesiyle satın alabilirsiniz. Parfüm hediyenizin yanına güzel bir kart notu eklemek isterseniz sevgiliye güzel sözler ve aşk sözleri sayfalarımızdaki mesaj örneklerine göz atabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.