İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çeşitleri 

Çeşitli bitki ve dekoratif malzeme ile birbirinden güzel tasarımların baş konuğu olan kaktüsler, hem kendi eviniz için tercih edebileceğiniz hem de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çiçeklerden biri. Minyatür bahçeler ve teraryumların tasarımında sıklıkla kaktüs türleri kullanılır. Birbirinden zarif ve şık çiçek tasarımlarında kullanılan kaktüsler, farklı ortam koşullarına dayanıklı olduğu için de sukulentler ile birlikte bu tarz karışık çiçek kolajlarında uzun süre canlı kalabilmektedir.

Kaktüs Hediye Edilir Mi?

Kaktüs türleri çok fazla çiçeklendiği görülmediği için ve bununla birlikte sert mizaçlı bir yeşil bitki olduğu için erkeklere çiçek gönderilmek istendiğinde sıklıkla tercih edilir. Bakımı da bir hayli kolay olan kaktüslerin sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri de her ortama uyum sağlayabilmeleri. Kaktüs kadınlar için de erkekler için de hediye olarak tercih edilebilir bitkilerdendir. Birbirinden farklı tasarımlar ve aranjmanlar ile bir araya gelen kaktüsler, çiçek tercihinde kararsız kaldığınızda da sizin için etkili bir seçenek olabilir.

Kaktüs Bakımı

Aldığınız ya da hediye gelen kaktüse direnç kazandırmak için uygulayabileceğiniz bazı püf noktaları var. Kaktüs su depolayan bir bitkidir. Bu sebeple çok fazla sulanmayı sevmez. Toprağın kuruması kaktüsünüzün suya ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Fakat toprağın sadece görünen kısmı değil, içinin de kuruması önemlidir. Bu sebeple sulama için tam kuruma bekleyin. Havalar sıcak ve güneşli iken sulama yapmanız önerilir ve sulama sonrasında yarım saat bekledikten sonra saksı tabağındaki suyu boşaltmanız gerekmektedir. Kaktüs sıcak hava bitkisidir. Onu soğuk havalardan korumayı ve mümkünse eksiye düşen soğukluktaki ortamlarda bulundurmamaya dikkat etmeyi unutmayın. Kaktüsünüzü nemden mümkün olduğunca uzaklaştırın. Kış dışında balkonda yaşayabilen kaktüsler sık sık havalandırılmalıdır. Eğer ofis ortamı gibi kapalı bir alanda kaktüs bakıyorsanız, sık sık pencere kenarında kaktüsünüz için bir yer ayırsanız faydasını görebilirsiniz. Ve elbette ışık. Kaktüsler bolca gün ışığına ihtiyaç duyarlar. Evin en bol güneş alan kısımları kaktüsleriniz için en uygun alanlardır. Fakat öğlen güneşinden kaktüslerinizi korumakta fayda vardır.

Çiçek Sepeti’nde bulunduğu her ortamı güzelleştirecek kaktüsler, birbirinden özel tasarımlarla buluştu. Sevdiklerinizin evini ve işyerini güzelleştirecek dekoratif kaktüs aranjmanları, farklı bir hediye arayanlar için eşsiz bir alternatif olacak.

  • Kaktüs çok fazla su ihtiyacı olmayan ve sulama esnasında da dikkatli davranılması gereken bir bitkidir. Kurak iklimlerin bitkisi olan kaktüse ihtiyaç duymadıkça su vermemelisiniz. Sulama öncesinde toprağa bastırarak nemini kontrol etmeli ve tam olarak toprak kurumadıkça sulamamalısınız. Havanın sıcaklığına göre ayda bir veya iki defa sulama yapabilirsiniz. Mümkün olduğunca açık alanda kurumasına fırsat verebileceğiniz şekilde sulama yapmanız bitkiniz için faydalıdır. Sulamayı direkt olarak toprağa su vererek yapmalı ve yaprakları ıslatmamalısınız. Kaktüsler ile hazırlanan birbirinden güzel çiçek tasarımlarına Kaktüs kategorimizden göz atabilir, dilerseniz kendiniz için dilerseniz de sevdikleriniz için kapıya teslim sipariş edebilirsiniz.
  • Kaktüsler çiçek bakma konusunda çok iyi olmayan kişiler için en uygun bitkilerden biridir. Uzun ömürlü oluşları ve sulama dahil olmak üzere çok fazla bakım istememeleri kaktüsleri kolay bakılabilen bitkilerden biri yapar. Son zamanlarda çok etkileyici çiçek tasarımları içerisinde kullanılan kaktüsler, sevdikleriniz için son derece uygun hediyeler arasında yer alırlar. Hediyelik kaktüs fiyatları değişkendir. 70 TL’den başlayan fiyatlar ile sunulan özel tasarım kaktüsler için Uygun Fiyatlı Kaktüs Çeşitleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Eskiden bu sorunun cevabı hayır olurdu. Çünkü bol dikenli bir bitki neden sevgilinize gönderisin ki? Oysa ki son yılların en popüler çiçeklerinden olan kaktüsler, sevgilinize gönderebileceğiniz çiçekler listesinin en üstlerinde kendine yer buldu. Birbirinden farklı ve şık tasarımlar ile hazırlanan kaktüsler, sevgiliniz ve eşiniz için gönül rahatlığı ile sipariş edebileceğiniz çiçeklerdendir. ÇiçekSepeti’nin Sevgiliye Kaktüs sayfasından onun için satın alabileceğiniz tasarımları inceleyebilir, bunlara ek olarak kişiye özel tasarımlar ile hazırlanan kaktüs çeşitlerine Kişiye Özel Kaktüs sayfamızdan göz atabilirsiniz.
  • Birçok kaktüs çeşidinin farklı bitkiler ve dekoratif malzemeler ile bir araya getirilerek oluşturulduğu tasarımlara ya da tek bir kaktüs türünün yer verildiği tasarımlara ÇiçekSepeti’ninKaktüs kategorisinden erişebilir, dakikalar içerisinde, aynı gün teslimatlı olarak satın alabilirsiniz. Kişiye özel olarak hazırlanabilen kaktüs tasarımlarına ise Kişiye Özel Kaktüs sayfasından erişerek dilediğiniz dizaynlarda hazırlanan kaktüslerden satın alabilirsiniz.
KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.