Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çeşitleri 

Çeşitli bitki ve dekoratif malzeme ile birbirinden güzel tasarımların baş konuğu olan kaktüsler, hem kendi eviniz için tercih edebileceğiniz hem de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çiçeklerden biri. Minyatür bahçeler ve teraryumların tasarımında sıklıkla kaktüs türleri kullanılır. Birbirinden zarif ve şık çiçek tasarımlarında kullanılan kaktüsler, farklı ortam koşullarına dayanıklı olduğu için de sukulentler ile birlikte bu tarz karışık çiçek kolajlarında uzun süre canlı kalabilmektedir.

Kaktüs Hediye Edilir Mi?

Kaktüs türleri çok fazla çiçeklendiği görülmediği için ve bununla birlikte sert mizaçlı bir yeşil bitki olduğu için erkeklere çiçek gönderilmek istendiğinde sıklıkla tercih edilir. Kaktüs bakımı da bir hayli kolay olan kaktüslerin sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri de her ortama uyum sağlayabilmeleri. Kaktüs kadınlar için de erkekler için de hediye olarak tercih edilebilir bitkilerdendir. Birbirinden farklı tasarımlar ve aranjmanlar ile bir araya gelen kaktüsler, çiçek tercihinde kararsız kaldığınızda da sizin için etkili bir seçenek olabilir.

Kaktüs Bakımı

Aldığınız ya da hediye gelen kaktüse direnç kazandırmak için uygulayabileceğiniz bazı püf noktaları var. Kaktüs su depolayan bir bitkidir. Bu sebeple çok fazla sulanmayı sevmez. Toprağın kuruması kaktüsünüzün suya ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Fakat toprağın sadece görünen kısmı değil, içinin de kuruması önemlidir. Bu sebeple sulama için tam kuruma bekleyin. Havalar sıcak ve güneşli iken sulama yapmanız önerilir ve sulama sonrasında yarım saat bekledikten sonra saksı tabağındaki suyu boşaltmanız gerekmektedir. Kaktüs sıcak hava bitkisidir. Onu soğuk havalardan korumayı ve mümkünse eksiye düşen soğukluktaki ortamlarda bulundurmamaya dikkat etmeyi unutmayın. Kaktüsünüzü nemden mümkün olduğunca uzaklaştırın. Kış dışında balkonda yaşayabilen kaktüsler sık sık havalandırılmalıdır. Eğer ofis ortamı gibi kapalı bir alanda kaktüs bakıyorsanız, sık sık pencere kenarında kaktüsünüz için bir yer ayırsanız faydasını görebilirsiniz. Ve elbette ışık. Kaktüsler bolca gün ışığına ihtiyaç duyarlar. Evin en bol güneş alan kısımları kaktüsleriniz için en uygun alanlardır. Fakat öğlen güneşinden kaktüslerinizi korumakta fayda vardır.

Çiçek Sepeti’nde bulunduğu her ortamı güzelleştirecek kaktüsler, birbirinden özel tasarımlarla buluştu. Sevdiklerinizin evini ve işyerini güzelleştirecek dekoratif kaktüs aranjmanları, farklı bir hediye arayanlar için eşsiz bir alternatif olacak.