Bebek Arabası Markaları Nelerdir?

en iyi bebek arabası markaları

Anne ve babalar için en keyifli alışveriş zamanı geldi! Biricik bebeğiniz için kaliteli ve konforlu bir bebek arabası arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Sizin için hazırladığımız bebek arabası markaları listesinde aradığınız arabayı bulacağınıza eminiz.

Öncelikle aklınızdaki “Bebek arabası nasıl olmalı?” sorusunun cevabını verelim…

• Bebek arabası, rahat ve konforlu olmalı.

• Bebek arabası, güvenlik açısından da donanımlara sahip olmalı.

• Anne ve babaların kullanımı için bebek arabaları pratik ve kullanışlı olmalı.

• Bebek arabasının garanti süresi, bebeğinizin aktif kullanacağı dönemi kapsamalı.

• Seçtiğiniz bebek arabası, yaşam tarzınıza ve ağırlıklı olarak kullandığınız alana uygun olmalı.

Tüm bu özelliklere dikkat ettiğinizde, ihtiyacınız olan ve bebeğinizin de çok seveceği bir bebek arabası markası bulacaksınız!

çiçeksepeti app indirim kodu

Bebek Arabası Çeşitleri Nelerdir?

bebek arabası çeşitleri

Bebeklerin ihtiyacına göre tasarlanan bebek arabaları, sadece tek tip modellere sahip değildir. Bebek arabası çeşitleri, aşağıda sizi bekliyor!

• Standart bebek arabaları; en çok kullanılan bebek arabası çeşididir. Genellikle 20 kiloya kadar taşıma kapasiteleri vardır. Yatma özelliği bulunan, tenteli ve manevra yapabileceğiniz bir yapıya sahiptir.

• Baston tipi bebek arabaları; standart bebek arabalarına göre daha pratik ve hafif bir kullanımı vardır. Çok konforlu olmamakla birlikte, az yer kaplamaları nedeniyle tercih edilirler.

• Jogger tipi bebek arabaları; arkada 2 ve önde 1 teker bulunan, oldukça büyük arabalardır. Sadece bebek için değil, anne için de tasarlanmıştır. Çünkü bu arabayı kullanan anneler, aynı zamanda daha fit bir görünüme hızlıca kavuşurlar. Ancak kullanımları yine de oldukça kolaydır.

• Travel bebek arabaları; bebek arabaları içerisinde en fonksiyonel olanlardır. Doğumdan itibaren kullanılan ve duruma göre bebek arabasından ayrı olarak da taşıma koltuğu, ana kucağı ve oto koltuğu olarak da kullanılabilen arabalardır.

Kraft

kraft

Bebek arabaları markası listesinin ilk sırasında hemen her anne ve babanın tercihi olan Kraft markası yer alıyor. 40 yıla yakın bir süredir bebekler için en konforlu ve ebeveynler için kullanımı en kolay bebek arabası modelleri tasarlayan marka, EN 1888-2 Avrupa Standartlarına uygun olarak üretim yapıyor. Kraft, aynı zamanda en iyi puset markaları listesinin de ilk sıralarında yer alıyor.

Kraft Lima Wb Travel Sistem Bebek Arabası Siyah

Kraft Time G Travel Bebek Arabası Siyah

Kraft Auto Bebek Arabası

Kraft Sky Line Travel Sistem Bebek Arabası

Chicco

chicco

“Bebek arabası en iyi marka hangisi?” sorusunun cevabı birçok anne ve baba için Chicco markası oluyor. Chicco markasının bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise oldukça basit! Çünkü marka hem annelerin ve babaların hem de bebeklerin ihtiyaçlarına kulak veriyor. 1958 yılında kurulan Chicco markası, günümüzde de en sevilen marka bebek arabası modelleri ile dikkat çekiyor.

Chicco Ohlala 2 Stroller Bebek Arabası Digital

Chicco Ohlala İkiz Bebek Arabası

Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Dark Bej

Chicco Cheerio Bebek Arabası

Kanz

kanz

1949 yılında Joseph Kanz tarafından kurulan Kanz markası, çocukların renkli dünyasından ilham alarak üretim yapıyor. Kaliteli ve fonksiyonel bebek arabaları ile Kanz, en iyi bebek arabası markaları arasında yerini alıyor. Ürün yelpazesini sürekli genişleten ve bunu yaparken ebeveynlerin ve bebeklerin ihtiyacını gözeten marka; bir dünya markası olarak adından söz ettiriyor. Kanz, aynı zamanda puset markaları listesinin de önde gelen markaları arasında yerini alıyor.

Kanz K-Go Travel Sistem Bebek Arabası Antrasit

Kanz X-Go Plus Silver Travel Sistem Bebek Arabası

Kanz X-Go Plus Rose Gold Travel Sistem Bebek Arabası

Kanz X-Go + Plus Silver Travel Sistem Bebek Arabası

Quinny

quinny

Hollanda menşeli Quinny markası, Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen bebek arabası modellerine sahip. Marka, özellikle doğumdan itibaren bebeğiniz 3,5 yaşına gelene kadar kullanabileceğiniz Quinny Zapp Flex modeli ile dikkat çekiyor. Özel tasarıma sahip olan markanın diğer bebek arabaları da, bebekler için konfor sunuyor. Anne ve babaların oldukça kolay bir şekilde kullanabileceği Quinny bebek arabası modelleri, pratik özellikleriyle de büyük beğeni topluyor.

Quinny Hubb Bebek Arabası - Graphite on Grey

Quinny Zapp Flex Bebek Arabası - Blue On Sky

Quinny Zapp X Xtra Alışveriş Torbası

Mamas & Papas

mamas papas

1981 yılında Huddersfield'da, her ikisi de İtalyan kökenli olan David ve Luisa Scacchetti tarafından kurulan Mamas & Papas markası; renkli bebek arabası tasarımları ile dikkat çekiyor. Markanın en sevilen ürünleri arasında yer alan Airo bebek arabası, oldukça hafif olmasıyla anne ve babaların beğenisini kazanıyor. Mamas & Papas, bebek arabası markaları listesi için vazgeçilmez markalar arasında yerini alıyor.

Mamas&Papas Airo Bebek Arabası - Mint

Mamas&Papas Airo Bebek Arabası - Grapefruit

Mamas&Papas Airo Bebek Arabası - Black

Baby2Go

baby2go

1999 yılında kurulan Baby2Go markası, 2019 yılından beri Ümit Bisiklet Şirketler Grubu’nun alt markası olarak üretim yapıyor. Anne ve babalara güven, bebeklere ise konfor vaat eden Baby2Go markası; bebek arabası markaları listesinde yer almayı başarıyor! Marka, travel bebek arabası çeşitleri ile ön plana çıkıyor!

Baby2Go 2044 Ultima Travel Sistem Bebek Arabası

Baby2Go 2214 Light Eko Baston Bebek Arabası

Baby2go Eko Baston Bebek Arabası

Pierre Cardin

pierre cardin

1950’li yıllarda moda tasarımcısı Mösyö Pierre Cardin tarafından kurulan marka, 2002 yılından beri bebek araç gereçleri de üretiyor. Söz konusu bebek arabası olduğunda, kaliteyi ve tasarımı birleştiren Pierre Cardin markası; sektöre yön veren araba modelleri ile dikkat çekiyor. Çocuk sağlığına uygun olarak hazırlanan bebek arabaları ile Pierre Cardin markası, özgün tasarımları ile anne ve babaları da mutlu ediyor.

Pierre Cardin Capsule Kabin Boy Bebek Arabası

Pierre Cardin Voyager Bebek Arabası

Pierre Cardin Vovo Bebek Arabası

Pierre Cardin Legend Bebek Arabası

Pierre Cardin Jojo Kabin Boy Bebek Arabası

En İyi Puset Markaları

En iyi bebek arabaları listesi kadar, en iyi puset markaları listesi de anne ve babalar tarafından oldukça merak ediliyor. Öncelikle puset nedir ve ne işe yarar sorularının cevabını vermekle başlayalım.

Katlanabilir bir çalışma yapısına sahip olan ve bebeğinizi güvenli bir şekilde taşımanıza olanak sağlayan bir seyahat aracıdır puset. Anne ve babaların bebeklerini oldukça pratik bir şekilde taşımasını sağlayan ve aynı zamanda bebeklere de konforlu bir yolculuk yaptıran puset çeşitleri, yerli ve yabancı birçok marka tarafından üretiliyor. En iyi puset markalarını ise sizin için listeledik:

Kraft

Chicco

• Kanz

Quinny

• Mamas & Papas

Baby2Go

• Pierre Cardin

TommyBaby