Beyaz Eşya Markaları

en iyi beyaz eşya markası

Yeni bir beyaz eşya almaya karar verdiniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz… Öyleyse şimdi doğru yerdesiniz! En iyi beyaz eşya markası listesi yaptığımız bu yazımız, sizin için bir rehber niteliğinde olacak!

Öncelikle en çok tercih edilen beyaz eşyalara bir göz atalım. Hemen her evde bulunan beyaz eşyaları şöyle sıralayabiliriz:

• Buzdolabı

• Çamaşır Makinesi

• Bulaşık Makinesi

• Kurutma Makinesi

• Fırın

• Set Üstü Ocak

Eğer siz de yeni eviniz için beyaz eşya arıyor ya da var olan ürünlerinizi değiştirmek istiyorsanız, dünyanın en iyi beyaz eşya markası sıralaması ile karşınızdayız! “Beyaz eşya hangi marka alınmalı?”, “En iyi beyaz eşya markası hangisi?” gibi soruların cevabını da yazımızda bulacaksınız!

Beko

beko

Koç Holding bünyesinde 1983 yılından bu yana faaliyet gösteren, Türkiye’nin en köklü beyaz eşya markaları arasında yer alan Beko; “Dünya Markası” olma hedefi ile birbirinden kaliteli beyaz eşyaları ülkeye kazandırdı.

Günümüzde bu hedefini gerçekleştiren Beko, hem ülkemizde hem de dünyada önde gelen beyaz eşya çeşitlerini üretiyor. Dünyada her iki saniyede bir, bir Beko ürünü satılıyor.

Beko 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi

Beko No Frost Çift Kapılı Buzdolabı

Beko 3 Programlı Beyaz Bulaşık Makinesi

Beko Ds Solo Mikrodalga Fırın

Beko MultiMode EB Çekmeceli Derin Dondurucu

Menşei: Türkiye

Arçelik

arçelik

1955 yılında üretime başlayan Arçelik markası, günümüzde 12 farklı markasıyla dünyada ve ülkemizde dayanıklı beyaz eşya üretimine devam ediyor.

Türkiye’nin ilk çamaşır makinesini 1959 yılında üreten Arçelik, 1960 yılında da ilk buzdolabını üretmiştir. Sürdürülebilirlik konusunda da oldukça dikkatli olan Arçelik, beyaz eşyada en iyi marka olma hedefine uygun bir üretim anlayışına sahiptir.

Corporate Knights’ın “Global 100 Most Sustainable Corporations in the World” listesinde 34. sırada yer alan Arçelik, bugüne kadar Türkiye’den listeye giren ilk ve tek şirket olmuştur.

Arçelik 4 Programlı Inox Bulaşık Makinesi

Arçelik 20 Lt Ankastre Mikrodalga Fırın

Menşei: Türkiye

Vestel

vestel

Bir Zorlu Holding markası olan Vestel, 1994 yılından bu yana Türkiye’nin en çok tercih edilen beyaz eşya markaları arasında yer alıyor. Vestel markası, Avrupa TV pazarında ilk 2, beyaz eşya pazarında ise ilk 5 üreticiden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Yeniliklerin ve ilklerin markası olmak için üretim yapan Vestel; en iyi beyaz markası sıralaması söz konusu olduğunda, ilk sıralarda yer alıyor. Vestel, geleceğin beyaz eşyalarını üretmeye devam ediyor.

Vestel No-Frost Buzdolabı

Vestel 470 LT Statik Çift Kapılı Buzdolabı

Vestel Sıcak-Soğuk Gizli Damacanalı Gri Su Sebili

Menşei: Türkiye

Bosch

bosch

1933 yılında ilk ev aletini Almanya’da piyasaya çıkaran Bosch markası, günlük hayatı kolaylaştıran ürünleri ile yıllardır her evde yerini alıyor. Hem yıkama hem de kurutma yapan ilk tam otomatik kurutmalı çamaşır makinesini geliştiren marka, dayanıklı ürünleri ile dikkat çekiyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kendini yenileyen Bosch markası; üstün kaliteye sahip olan, teknik anlamda mükemmel ve aynı zamanda oldukça güvenilir beyaz eşyalar üretmeye devam ediyor.

Menşei: Almanya

Samsung

samsung

1969 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana küresel pazarda adını sıkça duyuran Samsung markası, ilk olarak televizyon üretimi ile faaliyete başladı.

Günümüzde en kaliteli beyaz eşya markası listesinde ilk sıralarda yer alan Samsung, şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Beyaz eşya dendiğinde akla ilk gelen markalardan olan Samsung, teknolojiyi evinize taşıyor.

Samsung A+ 468 LT No-Frost Buzdolabı

Samsung Twin Cooling Plus Kombi No-Frost Buzdolabı

Samsung 23 LT Inox Mikrodalga Fırın

Samsung 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Samsung A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

Menşei: Güney Kore

Siemens

siemens

Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketi olan Siemens, 1847 yılında kuruldu. Bir telgraf yapım şirketi olan Siemens, günümüzde dayanıklı ve kaliteli beyaz eşyalar üreterek evlerde yerini alıyor.

1928 yılında Siemens Protos Turbo adındaki ilk elektrikli çamaşır makinelerini piyasaya süren marka, en pahalı beyaz eşya markası dendiğinde akla geliyor. Ancak Siemens’in bütçe dostu birçok ürünü bulunuyor.

Siemens Izgara Fonksiyonlu Beyaz Mini Fırın

Siemens Beyaz Ankastre Set

Siemens Siyah Ankastre Fırın

Siemens Siyah Ankastre Set

Siemens Beyaz Ankastre Fırın

Menşei: Almanya

Profilo

profilo

1995 yılında kurulan Profilo markası, yalın çizgisi ile en çok tercih edilen beyaz eşya markaları arasında yer alıyor. Dayanıklı ve fonksiyonel ürünleri ile hayatı kolaylaştıran beyaz eşyalar üreten marka, inovasyon gücünü beyaz eşya kullanım alışkanlıklarından alıyor.

Profilo Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Profilo 6 Çekmeceli Derin Dondurucu

Profilo 9 Kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi

Profilo Inox Ankastre Mikrodalga Fırın

Menşei: Türkiye

Altus

altus

Kurulduğu 1988 yılından itibaren 11 üretim tesisi ile Türkiye’nin en büyük beyaz eşya üreticileri arasında yer almayı başaran Altus markası, Arçelik A.Ş.’nin alt markalarından biridir.

Dayanıklılık ve fonksiyonellik, Altus teknolojisini anlatan en doğru tanımlamalar oluyor. Buzdolabından çamaşır makinesine varana kadar bir evin ihtiyacı olan beyaz eşya çeşitleri, Altus farkıyla sizin oluyor!

Altus 437 Litre Çift Kapılı Statik Buzdolabı

Altus 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Altus A Enerji Sınıfı Bulaşık Makinesi

Altus Tek Kapılı Statik Büro Tipi Buzdolabı

Altus 5 Programlı Inox Bulaşık Makinesi

Menşei: Türkiye

Franke

franke

Beyaz eşya markaları listesinin olmazsa olmazları arasında Franke markası yer alıyor. Özgün tasarıma sahip olan Franke beyaz eşyalar, mutfağınızın havasını bir anda değiştiriyor. Kalitesi ile ön plana çıkan Franke markası, en pahalı beyaz eşya markası sıralamasında da ilk sıralarda yer alıyor.

Franke Yarı Ankastre Bulaşık Makinesi

Franke Siyah Ankastre Set

Franke Krem Ankastre Mikrodalga Fırın

Franke Ankastre Buzdolabı

Franke 620 LT Kombi Buzdolabı

Menşei: İsviçre

Miele

miele

En iyi beyaz eşya markası dendiğinde akla Miele markası da geliyor. 1899 yılında kurulan marka, günümüzde hemen herkesin sahip olmak istediği beyaz eşyaları ile dikkat çekiyor. Ürünlerinin kalitesi ve tasarımıyla adından söz ettiren marka, yıllardır herkesin favorisi oluyor.

Menşei: Almanya

Beyaz Eşya Sınıfları Nelerdir?

Teknoloji geliştikçe, enerji sınıflarına verilen etiketler de değişti. Geçmiş dönemde A+++ en verimli sınıf iken, sıralama A++, A+, A, B, C ve D olarak ilerliyordu. D sınıfı beyaz eşya markaları, en verimsiz sınıf olarak değerlendiriliyordu.

Markaların yüksek enerji tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda çevre dostu olan ürünler üretmeleri için 2021 yılında bu etiketler değişti. Yeni sınıflandırmaya göre verimliliği en yüksek enerji etiketi A sınıfıdır. B, C, D, E, F, G etiketleri de verimliliği gösteren yeni enerji sınıflarıdır. G, enerji verimliliği en düşük enerji sınıfını gösterir.

Beyaz Eşyalarda Hangi Renk Daha Kullanışlıdır?

Beyaz eşya dendiğinde akla ilk olarak beyaz renkteki ürünler gelir. Bunun nedeni, kategorinin ilk ürünlerinin beyaz renkte üretilmesidir. Ancak günümüzde siyahtan kırmızıya, turuncudan yeşile birçok beyaz eşya üretilmektedir. Peki bu beyaz eşyalar arasında hangi renk daha kullanışlıdır?

Aslında bu sorunun cevabı tamamen kişinin tercihine bağlıdır. Genel olarak mutfağınızın rengine bağlı olarak seçim yapmanız tavsiye edilir. Ancak yine de dekorasyon zevkinize bağlı olarak farklı renkte seçimler de yapabilirsiniz.

Farklı renkteki beyaz eşyalar ile kıyaslandığında, beyaz renkteki ürünler genellikle daha ekonomik olmaktadır. Bu nedenle ülkemizde ve dünya genelinde hala en çok tercih edilen renk, beyazdır.