İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Cam kavanozun içerisindeki çiçek aranjmanları ile oluşturulan minik yeşil dünyalar, yani Teraryumlar (Terrarium) artık Çiçek Sepeti'nde! Renkli, dayanıklı teraryum bitkileri ve hayal gücüyle dekore edilmiş bu sanatsal hediyeler ile sevdiklerinize evlerinde veya ofislerinde uzun süre saklayabilecekleri eşsiz bir bitki/hediye verebilirsiniz.

  • Teraryum farklı bitki türlerinin çeşitli dekor ürünleri ile bir araya getirilip şeffaf malzemelerden yapılan kaplan içerisinde yetiştirilmesi ile hazırlanan minyatür bir yaşam alanıdır. Bir başka anlatımla kara ortamının akvaryumudur denilebilir. Genellikle kaktüs ve sukulent türlerinin kullanıldığı teraryumlar, fanus ve benzeri platformlar içerisinde hazırlanır. Usta ellerden çıkan yüzlerce teraryum tasarımı için Teraryum kategorimize göz atabilirsiniz.
  • Kaktüs ve sukulent türlerinin sıklıkla tercih edildiği teraryumların en popüler bitkileri; Acanthaceae, Arapsaçı, Caladium bicolor, Dracaena sanderiana, Ficus pumiladır. Bunların dışında küçük eğrelti otları, etobur bitkilerin bazı türleri ve su içerisinde yaşamaktan hoşlanmayan ama nemi ve suyu seven Peperomia, Selaginella ve Pilea gibi bitkilerdir. Sukulentler ile hazırlanan farklı teraryum modellerinin bulunduğu Sukulentler sayfamızı incemeleyi unutmayın!
  • Teraryum içerisinde nemi seven bitkiler kullanılır ancak bu bitkiler çok fazla sulanmaz. Çünkü teraryumun yapısı gereği içeride nem uzun süre tutulur ve sık sulama yapılırsa bitkiler çürüyebilir. Teraryum sulamasının fısfıs ile yapılması gerekir. Sulama zamanı geldiğinde bir miktar sulanmalıdır. Sulama zamanının geldiğini toprağın nemini kontrol ederek karar verebilirsiniz. Butik Teraryumlar kategorimizden birbirinden güzel teraryumları inceleyebilir, sevdikleriniz ya da kendiniz için en güzel teraryum tasarımlarını sipariş edebilirsiniz.
  • Teraryum yapımı aslında çok pratiktir. Bunun için öncelikli ihtiyacınız tasarımınızı oluşturacağınız bir platform bulmaktır. Cam veya kalın plastik bir kap kullanabilirsiniz. Bu kapın en altına drenaj ve nem sağlaması adına çakıl taşları yerleştirip üst kısmına küçük aktif kömür parçaları serpebilirsiniz. Bir üst yüzeye torf ilave edip açtığınız minik çukurlara bitkinizi gömebilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz dekor ürünleri ile tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin Uygun Fiyatlı Teraryumlar sayfasından en güzel teraryum çeşitlerini en uygun fiyatlar ile sipariş edebilirsiniz.
KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.