İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Doğum Günü

Sevdiğiniz insanın yaş günü sıradan bir günü en kolay şekilde anlamlandıran bir durumdur muhtemelen.

Doğum günleri sevdiklerinizin dünyadaki varlıklarından, ve onu tanımış olmaktan ne kadar mutlu olduğunuzu gösterebileceğiniz önemli bir gündür.

Herkes doğum gününde hatırlanmak ister, hatırlanmayı bekler.

Çünkü insanlar dünyadaki mevcudiyetlerinin yakınındaki insanlar için bir mutluluk kaynağı olduğunu bildiklerinde yaşamaktan ve birlikte zaman geçirmekten daha çok haz alırlar. Birey olarak bir ailenin ferdi, arkadaş grubunun sevilen bir üyesi, çalıştığı işinin başarılı bir emekçisi, sevdiği insanın diğer yarısı olduğunu hissettiklerinde hayattaki herşeyin anlamı kat be kat artar. Bu yüzdendir ki doğum günü en basit ifadeyle "mutluluk" anlamına gelir.

Kum saati misali ömrümüzden 1 yılı daha geriye bıraktığımız gün, hem bizim için hem yakınlarımız için kutlanmaya değer özel bir gündür. Nasıl ki kendi doğum gününüzün sevdiklerinizin tarafından hatırlanması sizin için sebepsiz bir mutluluk yaratıyorsa, sizde yakınlarınızın arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırladığınızda onlarda aynı hissiyatı uyandırırsınız. Böyle bir günün diğerlerinden farklı olması adına sembolik de olsa bir hediye ile taçlandırmak bu ritüele anlam kazandıran ayrıntılardan biridir. 

Yaş Günü, Yaş Pasta ve Hediye

Muhteşeme üçlemenin akıllara getirdiği tek bir şey var; sevdiğiniz için mutluluk dolu bir doğum günü. 

Doğum Günü Hediyesi Seçimi

 İnsanın yılda bir kez de olsa kendini özel hissettiği gün şüphesiz doğum günüdür. Doğum günlerinde daha fazla el üstünde tutulur, arkadaş, eş, dosttan daha fazla yakınlık görürsünüz. Gün boyu iş arkadaşlarının, yakın arkadaşlarının ve ailenin doğum günü süprizleri ile neşe ve mutluluk katlanır. Nasıl ki kendi doğum gününüz de sebepsiz bir mutluluk duyuyorsanız sevdikleriniz de doğum günlerinde benzer hislere sahip oluyor. Onların bu mutlu gününü küçük bir sürpriz hediyeyle tamamlamak, mutluluklarını katlayacağı gibi sizi de hep en güzel anılarla hatırlamasını sağlayacaktır.

Peki, doğum günü hediyesi olarak ne alınabilir?

Hediye almaya karar verip seçim aşamasında zorlanıyorsanız yazının devamındaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz;

#1 Kız Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Sevgiliye doğum günü hediyesi almak hediye seçme çıkmazının en zorlu durumudur. Çünkü alınacak hediyeyi seçerken onu en mutlu edecek hediyeyi seçmek isteriz. Bu sürecin sonunda genellikle fazla pahalı, fazla işlevsiz veya fazla abartılı hediyelere yöneliriz.

Aslında bayana hediye almak normal şartlarda oldukça zorlayıcıdır. Çünkü kadınlar erkeklere oranla çok daha fazla detaylara ve hediyenin anlamına önem verir. Fakat konu doğum günleri olunca yine erkeklerden daha anlayışlı ve daha kolay mutlu olabilir durumdadırlar. Doğum gününü hatırlayıp bu jesti yapmanız bile onun için oldukça mutluluk vericidir. Bu yüzden hediyenizi seçerken fiyatından çok ifade edeceği anlam ve veriş şekliniz oldukça önemlidir. 

#2 Erkek Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Erkeğe hediye almak kız arkadaşa hediye almaktan belki bir tık daha kolay ve yönetilebilir bir süreçtir. Teknoloji ve işlevsellik odaklı hediyeler hemen hemen her erkeğin beğeneceği türdedir. Fakat genelde bu tür hediyeler bütçemizi aşacak düzeyde olur. Hem beğeneceği, hem kullanabileceği alternatif hediyelere yönelmek günü kurtarmak adına iyi bir tercih olabilir. 

Kişiye özel kupa bardaklar, tavla setleri, şık kol düğmeleri, mevsime uygun bir parfüm, en güzel bir deri cüzdan erkek sevgiliye alınabilecek doğum günü hediyelerinden olabilir. 

Hernekadar yazımızdaki tavsiyeler genelleyerek verdiğimiz öneriler olsa da sevgiliye doğum günü hediyesi seçiminde de size epey faydalı olacaktır.

"İyi ki doğdun!" demek istediğiniz sevdiklerinizi mutlu etmenin en güzel yolu "Doğum Günü Hediyeleri". Sizin için seçtiğimiz binlerce doğum günü hediyesi sayesinde sevdikleriniz yeni yaşının keyfini doya doya yaşayacak!

Doğum Günü için en güzel Sözler

Hediye ile birlikte hoş bir tebrik mesajı oldukça zarif bir hediye takdimi olacaktır.

Doğum günü mesajları konusunda blog yazımızı okuyabilir veya hazırladığımız güzel sözler sayfalarımızdan yardım alabilirsiniz;

Sevgiliye doğum günü mesajları

Anlamlı doğum günü mesajları

Komik doğum günü mesajları 

  • Doğum günü hediyesi ne alabilirim diye düşünmeye başladığınız anda kafanızda birçok soru işareti oluşmaya başlar. Çünkü Doğum günü hediyesi seçerken dikkat edilecek birçok unsur vardır. Bunlardan ilki hediye seçtiğiniz kişinin yaşıdır. Özellikle çocuklara hediye seçerken bunu mutlaka gözetmek gerekir. Çocuklar İçin Hediyeler sayfamızdan her yaştan çocuğa uygun hediyelere ulaşabilirsiniz. Her hediye için olmasa da bazı hediyeleri seçerken cinsiyete yönelik de hareket edilebilir. Bunlara ek olarak doğum günü hediyesi seçtiğiniz kişi ile olan ilişkinize ve onun özel zevklerine göre de hediye seçiminizi şekillendirebilirsiniz. Herkese uygun hediyelere Doğum Günü Hediyeleri sayfamızdan ulaşıp anında siparişinizi verebilirsiniz.
  • Arkadaşlarımız seçtiğimiz ailemizdir. Bizimle birlikte güler, bizimle birlikte dertlenirler. Herkesin hayatında enleri olarak sıraladığı arkadaşları vardır. Onların doğum günleri yalnızca kendileri için değil bizler için de çok önemlidir. Bu anlamlı günde hep birlikte olmayı, birlikte kahkahalar atmayı dileriz. Kimi zaman ise çok istesek de bu güzel anlarda bir arada olamayız. Böyle anlarda hediyelerimiz ile her an yanlarında olduğumuzu hissettirmek isteriz. Arkadaşa Doğum Günü Hediyeleri sayfamızı inceleyerek en yakın arkadaşlarınız için birbirinden özel hediyeleri seçebilir ve onların her zaman yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.
  • Doğum günleri diğer özel günlerin aksine yalnızca tek bir kişiye özgüdür. Bu sebeple doğum günü olan kişiler kendilerini mümkün olduğunca özel hissetmek isterler. Sevdiklerinize, kendilerini çok özel hissettirecek hediyeler ise kişiye özel hediyelerden geçer. ÇiçekSepeti’nin Kişiye Özel Doğum Günü Hediyeleri sayfasından sevdiklerinize özel hazırlanan defter, bardak, kolye, kalem, saat ve daha yüzlerce hediye çeşidine erişebilirsiniz.
  • Anlamlı doğum günü hediyeleri, sevdiklerinizin kalplerine giden yolu keşfettiğiniz hediyelerdir. Onun çok istediği bir şeyi doğum günü için ona sunmanız, hem şaşkınlık yaratacak hem de mutluluk dolduracaktır. Bu jestiniz ile onu ne kadar iyi tanıdığınızı ve anladığınızı vurgulama şansı yakalayabilirsiniz. En anlamlı hediyelerden bir diğeri ise anılarınızı yansıtanlardır. Mesela birlikte çekilmiş fotoğraflarınız ile hazırlanan fotoğraflı hediyeler her zaman çok değerli ve anlamlıdır.
KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.