İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Temizle

Filtrele

Kadınlar Günü - 8 Mart 2020

Kadınlara bir kaç anlamlı söz ve çeşitli armağanlar önemlerinin hissettirildiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hayatlarındaki kadınlara hediye alma çıkmazına giren herkesin yardımına ÇiçekSepeti koşuyor! Kadınlar Günü için kampanyalı fiyatlarla size sunan ÇiçekSepeti, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcıların ilk tercihlerinden. Kadınlar Günü'ne özel hazırlanan yüzlerce ürün arasından bu özel gün için uygun bulduğumuz ürünleri listelediğimiz sayfamızda ona en çok yakışanı kuşkusuz sadece siz seçebilirsiniz.

Kadınlar Günü Ne Zaman?

Kadınlar Günü, tarihi 1857'ye uzanan ve ilk kez New York kutlanarak tüm kadınlara adanan özel bir gün. Türkiye'de her yıl Mart ayının 8'inde kutlanmaktadır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Kadınlar Günü'nün tarihçesi elim bir olayda hayatını kaybedenler kadınların anısına ortaya çıkan bir kutlamadır. 1857'de ki trajedide hayatını kaybeden kadınların anısına her yıl bahar aylarında kutlanan Kadınlar Günü, 1920'li yıllarda 8 Mart olarak belirlenerek, tüm dünyada aynı tarihte kutlanılmaya başlandı. Türkiye'de de "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" adı altında 1921'den beri kutlanmaktadır.

Onlar hayatımızın en özel varlıkları... Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi kız kardeşimiz, kimi ise göz bebeği kızımız... Hayatımızın en önemli varlığı olan tüm kadınların bu en özel gününde onları siz de yalnız bırakmayın. Bir çiçek buketine, bir hediyeye, onlara tek olduklarını hatırlatan birkaç cümleyi de iliştirip gönderin. Hediye notu konusunda ise Kadınlar Günü ile ilgili sözler sayfamızdan ilham alabilirsiniz.