İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kraton Bitkisi

Rengarenk alacalı yaprakları ile evinizin baş köşesini süsleyecek karakteristik bir bitki arıyorsanız kraton bitkisi tam size göre. ÇiçekSepeti birbirinden zengin aranjmanları ve ürün çeşitliliği ile kraton bitkisini siz ve sevdikleriniz için cazip bir hediye seçeneği haline getiriyor. Dekoratif görüntüsü, dayanıklı yaprakları ve sıcak iklim koşullarına kusursuz uyumuyla kraton çiçeği iç mekan süs bitkilerinin gözdeleri arasında gösteriliyor. Siz de ÇiçekSepeti aracılığıyla doğum günü ya da yıl dönümü gibi özel günleri sevdikleriniz için anlamlandırabilir yahut yalnızca içinizden geldiği için renkli ve anlamlı bir hediye verebilirsiniz.

Asya’nın Sıcak Renklerini Evinize Taşıyın

Parlak uzun yaprakları pek çok iklim koşuluna kolaylıkla uyum sağlayabilen bu nadide bitki, anavatanı olan Malezya, Endonezya, Sri Lanka ve Hindistan gibi Güney Asya ülkelerinin tüm renklerini ve sıcaklığını yansıtıyor. Yaprakları olgunlaştıkça sürprizlerle dolu bir şekilde renk değiştiren kraton çiçeği; yeşil, turuncu, sarı, kırmızı, mor ve pembe renklerinin en güzel tonlarını üzerinde taşıyor. Kraton bitkisinin yeni çıkan yaprakları ilk birkaç ay yeşil kalıyor. Sonradan güneşin ve bulunduğu mekanın etkisiyle kızarmaya ve renk değiştirmeye başlıyor. Pek çok türü bulunan bu küçük ve şirin bitki, türünün çeşidine göre dar şerit şeklinde, düz geniş yahut hafif parçalı yapraklara sahip olabiliyor.

Kraton bitkisinin çiçeği de kendisi gibi nadide ve güzel. Kraton çiçeği önce uzun ince bir dal şeklinde pembe tomurcuklar veriyor. Ardından yıldızları andıran küçük sarı çiçekler açarak sevdiklerini ödüllendiriyor. Yaz aylarında açan bu çiçekler, rengarenk yapraklar arasında ışık saçan eşsiz bir görüntü oluşturuyor.

Evinize Tropikal Esintiler Katın

Ekvator kuşağının tüm özelliklerini üzerinde taşıyan kraton çiçeğinin büyük bir çalı şeklindeki sık yaprakları yaklaşık 3 metreye kadar boy atabiliyor. Hafif etlice, sert, sağlam ve dayanıklı yaprakları sıcak ve yoğun nemli havayı seviyor. Gün içerisinde aldığı bir iki saatlik güneş ışığını tropikal bir esintiyle renklere dönüştürerek bulunduğu yaşam alanının ambiyansına kusursuz bir katkı sağlıyor.

Kratonla Ruhunuza Hareket Katın

Kraton bitkisi anlamı bakımından da zengin bir bitki türüdür. Anavatanı olan Güneydoğu Asya ülkelerinde bulunduğu mekana aydınlık ve ruha hareket kattığına inanılır. Ruhunuza bir dinamizm katmak ve yaşam alanınızı ruhu olan bir varlık ile zenginleştirmek isterseniz, kraton bitkisi size karşılığını fazlasıyla verecektir.

Yaşadığınız ortamda denge sağlayacak bu bitki, ev ve ofisinizdeki enerjiyi dengelerken olumsuz enerjinin dağıtılmasına da yardımcı olur. Sakinleştirici renkleri ile stresi azaltarak, insanların modlarının yükselmesine katkı sağlar. Kirli havayı temizleme ve arındırma özelliği ile hem fiziksel hem de mental olarak dinginlik hissi yaratır.

Gösterişin Mütevazı Adı: Kraton

Kraton çiçeği fiyatı ve kalitesi ile mütevazı bir güzelliği yansıtmaktadır. Bulunduğu ortama kısa sürede adapte olan bu bitkinin doğal yaşam alanı orman açıklıkları ve maki benzeri çalılıklar olmasına rağmen her çiçek gibi itinayla bakıldığı takdirde gösterişli bir bitkiye dönüşür. Yazın çok sıcağı, kışın ise çok soğuğu sevmez. Hem narin hem de fazlasıyla dayanıklıdır. Yapraklarına dokunulmasından hoşlanmaz. Kendine has özgün bir kimliği vardır. Bonsai olarak beton, kiremit ve seramik saksılarda yetiştirilebileceği gibi plastik ve ahşap saksılarda uzun ömürlü olarak bakılabilir.

Kraton bitkisine ÇiçekSepeti’nden uygun fiyat garantisi ve hızlı teslimat koşulları ile erişebilirsiniz. ÇiçekSepeti‘nin rengarenk asimetrik saksılardaki birbirinden farklı aranjmanları ile bu asil çiçeğe sahip olabilirsiniz. Dilerseniz hediyenizi Valonia çikolata ile zenginleştirebilir, sevdiklerinizin yüzlerinde tatlı bir gülümseme ve yaşam alanlarında onlarla yaşayacak kalıcı bir armağan bırakabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.