İPTAL

Özür Mesajları

Bazen sevdiğimiz kişilerin istemeden de olsa kalplerini kırarız. Dilin kemiği yoktur derler, insanoğlu yapar hatalar. Bazen bir buket çiçek bazen çok mutlu edecek bir sürpriz ile kalpler yumuşar tekrardan. Ve de yanına iliştirilmiş sevgi dolu bir mesaj... İşte sevdiklerinizin kalbini yeniden almanız için sizlere derlediğimiz özür dileme mesajları.

Özür dilemek için hediye seçenekleri - tıklayın

Sevgiliye özür hediyeleri için tıklayın

Ne Zaman Özür Dilenir?

Kimisi özür dilemeyi büyüklük ve cesaret isteyen bir durum olarak görürken, kimisi çok zorunda hissetmedikçe özür dilemekten kaçınmayı daha makul görür. Genelde bu gibi durumlarda durumu zorlaştıran gerekli/gereksiz ortaya çıkan "gurur yapmak" sorunsalıdır.

Özür dilemek yaptığınız hataları birebir telafi eden bir durum değildir. Aksine hatalarınızdan dolayı sebep olduğunuz olumsuzluğu bir nebze olsun azaltmaya dair isteğinizi göstermek içindir. içi boş özürler bazı üzüntülerin telafisi için yeterli olmayabilir de.

Sürekli özürlerin arkasına sığınmak veya özür dilemeyi alışkanlık haline getirmek de uzak durmamız gereken olumsuz bir tutumdur.

Özür dileyerek herşeyin mükemmele dönmesini beklemediğinizi, buna rağmen elinizden gelen çabayı gösterdiğinizi önce kendinize kabul ettirdiğinizde özrünüzün bir değeri olacaktır.

"Özür dilerim" kelimesini kullanmanın hayatınıza katacağı 5 özel şey;

#1- Var olan yanlışı/kötü durumu kabullenip, bozulan şeyleri düzeltmek adına harekete geçmenizin ifadesidir. Harekete geçmek her anlamda ruh sağlığınız açısından olumlu bir reaksiyondur.

#2- Uzlaşmaya açık olduğunuzu gösteren, iyimser bir ruh haline girmenizi sağlar.

#3- Çoğu zaman bir anlamayı olmayan dargınlıkları bitirecek olan en önemli adımdır. Hızla akan hayatınızı karşınızdaki kişiden yoksun geçirmemeniz için önemlidir.

#4- Adalet terazinizin her daim tutarlı olmasını sağlar. Gereksiz inatlaşmalar yüzünden muhakeme duygularınızın kör olmasını engeller.

#5- Bazen hatalarınızdan ders çıkarmak anlamına gelir. İnsan ilişkileri - iletişim gibi konularda yeni bir tecrübe ve öğrenme sürecidir.

 

Etkileyici Özür Mesajları:

Ağlamak ile teselli olunsaydı, denizler hediye ederdim sana…. Çok özür diIerim. Beni affedebilecek misin?

Bilseydim sözlerimin bu kadar inciteceğini, yemin eder bir ömür sessiz kalırdım. Hatasız kul olmazmıs

Affetmek kadar yüce bir duygu yoktur derler. Ey gönlümün en yücesi, ey kalbimin hükümdarı... Lütfen bu mesajla birlikte gelen sevgimi kabul et ve beni affet….

Beyaz bir güvercin yollamak istedim sana ancak o bile çok kızdı bana. Nasıl kırar mışım bu güzel halbi. Sahi nasıl kırdım ben seni? Çok özür dilerim...

Kabul edilemeyecek bir şeydi belki yaptığım ama sen de biliyorsun ki her insan hata yapar. Senden beni affetmeni diliyorum. Tüm kalbimle kapına geldim, beni içeri alır mısın?

Güzel gözlerine bakacak yüzüm yok, belki bu çiçekler anlatır sana olan sevgimi... Kalbimin bahar kokulu köşesi, gel affet şu garibi.

Anladım beni görmek istemiyorsun ama bu güllerin ne günahı var? Sana olan sevgimi haykırmaya ve özür dilemeye geldiler. Onlara kulak verir misin?

Büyükler her zaman haklı değildir. Onlar da büyük hatalar yapar ancak affetmek büyüklüktür. Gel sen büyüklük yap bu sefer bana ve affet beni.

Küçük hatalar kocaman tebessümlerle kaybolurmuş. Bana kocaman gülümser misin?

Günlerdir gözüme uyku girmiyor. Sanki kalbim iki dudağının arasında atıyormuş. Bi affettim desen, hayata dönerim yeniden...

 


Af dilemek için ne demeliyim?

Hazır mesajlar her zaman af dilemenin en iyi yolu olmayabilir. Özellikle sizi iyi tanıyan en yakın arkadaş özür mesajı yazacaksanız kalıp cümleler kullanmak yerine, onunla günlük iletişiminde kullandığınız dilde birkaç anlamlı söz söylemek daha iyidir. Pişmanlık mesajları abartıldığında da negatif geri dönüş ihtimali artabilir.

Doğru kişiye, doğru kelimeleri, samimi bir tondan söylemek en tutarlı çözüm olacaktır.

"Özür Dilerim" demek için çiçek önerileri:


 

Diğer anlamlı sözler için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz;

•  Sevdiklerinizin yaş gününde mutluluklarını paylaşabileceğiniz Doğum Günü Mesajları

•  Çiçek eşliğinden gönderebileceğiniz Çiçek Notları

• Sağlık sorunları geçirmiş yakınlarınıza içten bir geçmiş olsun demek için; Geçmiş Olsun Mesajları

• Yıldönümü sürprizine anlam katacak Evlilik Yıldönümü Mesajları

• Anlamlı ve etkileyici Güzel Sözler