Etkileyici Özür Mesajları

Bazen sevdiğimiz kişilerin istemeden de olsa kalplerini kırarız. Dilin kemiği yoktur derler, insanoğlu yapar hatalar. Bazen bir buket çiçek bazen çok mutlu edecek bir sürpriz ile kalpler yumuşar tekrardan. Ve de yanına iliştirilmiş sevgi dolu bir mesaj... İşte sevdiklerinizin kalbini yeniden almanız için sizlere derlediğimiz özür dileme mesajları.

50 TL'den Ucuz Özür Hediyeleri

Sevgiliden Özür Dilemek İçin 100+ Hediye Tavsiyesi

Erkek Sevgiliye Özür Hediyesi Ne Alınır?

"Özür Dilerim" Hediyesi Şık Kalem Setleri

Özür Dilemek İçin Hangi Çiçek Alınır?

Ne Zaman Özür Dilenir?

Kimisi özür dilemeyi büyüklük ve cesaret isteyen bir durum olarak görürken, kimisi çok zorunda hissetmedikçe özür dilemekten kaçınmayı daha makul görür. Genelde bu gibi durumlarda durumu zorlaştıran gerekli/gereksiz ortaya çıkan "gurur yapmak" sorunsalıdır.

Özür dilemek yaptığınız hataları birebir telafi eden bir durum değildir. Aksine hatalarınızdan dolayı sebep olduğunuz olumsuzluğu bir nebze olsun azaltmaya dair isteğinizi göstermek içindir. içi boş özürler bazı üzüntülerin telafisi için yeterli olmayabilir de.

Sürekli özürlerin arkasına sığınmak veya özür dilemeyi alışkanlık haline getirmek de uzak durmamız gereken olumsuz bir tutumdur.

Özür dileyerek herşeyin mükemmele dönmesini beklemediğinizi, buna rağmen elinizden gelen çabayı gösterdiğinizi önce kendinize kabul ettirdiğinizde özrünüzün bir değeri olacaktır.

Etkileyici Özür Mesajları:

⏩ Ağlamak ile teselli olunsaydı, denizler hediye ederdim sana... Çok özür diIerim. Beni affedebilecek misin?

⏩ Bilseydim sözlerimin bu kadar inciteceğini, yemin eder bir ömür sessiz kalırdım. Hatasız kul olmazmış.

özür dilerim mesajlı

Çok Satanlar >> Özür Çiçekleri

⏩ Affetmek kadar yüce bir duygu yoktur derler. Ey gönlümün en yücesi, ey kalbimin hükümdarı... Lütfen bu mesajla birlikte gelen sevgimi kabul et ve beni affet….

özür dilerim mesajlı

⏩ Beyaz bir güvercin yollamak istedim sana ancak o bile çok kızdı bana. Nasıl kırarmışım bu güzel kalbi. Sahi nasıl kırdım ben seni? Çok özür dilerim...

özür dilerim mesajlı

⏩ Kabul edilemeyecek bir şeydi belki yaptığım ama sen de biliyorsun ki her insan hata yapar. Senden beni affetmeni diliyorum. Tüm kalbimle kapına geldim, beni içeri alır mısın?

özür dilerim mesajlı

Çok Satanlar >> Özür Hediyeleri

⏩ Güzel gözlerine bakacak yüzüm yok, belki bu çiçekler anlatır sana olan sevgimi... Kalbimin bahar kokulu köşesi, gel affet şu garibi.

⏩ Anladım beni görmek istemiyorsun ama bu güllerin ne günahı var? Sana olan sevgimi haykırmaya ve özür dilemeye geldiler. Onlara kulak verir misin?

⏩ Büyükler her zaman haklı değildir. Onlar da büyük hatalar yapar ancak affetmek büyüklüktür. Gel sen büyüklük yap bu sefer bana ve affet beni.

⏩ Küçük hatalar kocaman tebessümlerle kaybolurmuş. Bana kocaman gülümser misin?

Çok Satanlar >> Peluş Ayıcıklar

⏩ Günlerdir gözüme uyku girmiyor. Sanki kalbim iki dudağının arasında atıyormuş gibi. Bir affettim desen, hayata dönerim yeniden...

⏩ Nerede yanlış yaptığımı biliyorum ve bir dahaki sefere daha iyisini yapmaya kararlıyım.. Lütfen bana daha anlayışlı biri olma çabamı gösterme şansı ver, özür dilerim.

⏩ Geçmişi değiştirmek mümkün değil ancak tüm yaşananları gelecekte telafi edeceğime söz veriyorum. Gerçekten üzgünüm.

⏩ Sana yaşattığım tüm acılar ve göz yaşları yerine, neşe ve huzur vermeye niyetliyim. Sadece geçmişi bırak ve beni affet…

⏩ Benim tatlı meleğim… Sakinleştiğimde aklımda tek bir soru vardı; nasıl bu kadar düşüncesiz olabildim? Lütfen zarar verdiğim şeyi onarmam için bana bir şans daha ver. Özür dilerim…

⏩ En derin özürler kulaklarla işitilmez, ancak kalple hissedilir. Elini kalbime koy ve pişmanlığımı hisset. Seni seviyorum ve senden özür diliyorum.

⏩ Yaptığım şeyden çok, dönüştüğüm kişiden utanıyorum. Lütfen beni affet… Ne kadar sürerse sürsün seni bekliyorum.

⏩ Kalbim, pişmanlık içinde hapsolmuş durumda ve sadece senin şefkatin onu özgür bırakabilir. Affet beni sevgilim, özür dilerim.

⏩ Seni incittiğimi her hatırladığımda, her yanımı saran bir suçluluk hissediyorum. Şimdi hatalarımın esiriyim ve özgürlüğüm senin elinde. Beni affeder misin?

⏩ Merhametine, sevgine ve kocaman kalbine hâlâ güveniyorum. Özür dilerim sevgilim, beni affetmeni bekliyorum.

⏩ Senin biricik kalbinin okyanuslardan daha büyük ve derin olduğunu biliyorum. Beni affedebilecek misin bilmiyorum ama senden sonsuz kez özür diliyorum.

⏩ Bu özür seni yumuşak bir battaniye gibi sarsın ve kalbindeki buzları eritsin istiyorum. Tepeden tırnağa özür diliyorum.

⏩ Sen, her defasında beni gözyaşlarımdan öptüm ve şimdi bunu senin için yapmak istiyorum. Seni incittiğim ve kalbini kırdığım için özür diliyorum.

⏩ Gülüşün olmadan hayat kasvetli ve gri. Eğer beni affedersen, gökyüzüm yeniden renklenecek. Özür dilerim…

⏩ “Üzgünüm.” Küçük ama ipleri yeniden sağlamlaştırmak için ne kadar güçlü bir kelime… Umarım özrümü kabul edersin. En içten şekilde, senden özür dilerim.

⏩ Artık kimin haklı, kimin haksız olduğu önemli değil… Ben, senden özür diliyorum çünkü ilişkimize güveniyorum. Umarım sen de bana güvenir ve beni affedersin.

⏩ Kaba ve kırıcı sözlerim seni ne kadar uzaklaştırıyorsa, kalbimin derinliklerinden gelen özrüm de bizi o kadar yakınlaştırsın… Diliyorum ki beni affedersin, özür dilerim.

⏩ Hatalarımdan pişmanım ve hatalarımın senin kalbinde pişmanlık yaratmalarına asla izin vermeyeceğim. Her şey için özür dilerim.

⏩ Söz veriyorum, gözlerini yaşartan her sebebi yok edeceğim. Lütfen bu sefer beni affet. Üzgünüm.

⏩ Kendimi mutlu etmeye çalışırken senin mutluluğunu görmezden geldim. Ancak şimdi görüyorum ki, benim mutluluğumun sebebi senmişsin. Üzgünüm, hem de çok…

⏩ Özür, son sözü söylemenin iyi bir yoludur. Şimdi yaşanan tüm bu şeylerin üzerine senden özür diliyorum…

⏩ Gözyaşların boşa harcanmayacak kadar değerli. İzin ver, her bir gözyaşı tanesini telafi edeyim.

⏩ Birbirinden bu kadar uzakta olmak, bu özürleri iletmeyi çok zorlaştırıyor. Ama kilometrelerce öteden sana sesleniyorum. Seni seviyorum ve senden af diliyorum.

⏩ Umarım tekrar bir arada olacağımız, tüm bunlara güleceğimiz ve birbirimize tutunduğumuz için minnettar olacağımız bir gün gelir. Özür dilerim.

⏩ Dünyadaki en zeki insan olmadığımı biliyorsun; özellikle birinin duygularını anlamam söz konusu olduğunda… Hatamı geç de olsa fark ettim ve senden özür diliyorum.

⏩ Hadi beni affet ve kaldığımız yerden hayatın tadını çıkarmaya devam edelim. Çünkü hayat, uzun süre küs kalmak için çok kısa.

⏩ İlk özür dileyen ben olacağım; cesur olmak istediğim için değil, affetmenin güç gerektirdiğini bildiğim için. Ve biliyorum ki sen, çok güçlüsün. Özür dilerim…

⏩ Şu anda nasıl hissettiğini biliyorum; bana koşulsuz bir şekilde güvendin ve ben güveninin ayaklar altına aldım. Şimdi izin verirsen her şeyi telafi etmek istiyorum. Her şey için özür diliyorum.

⏩ Dürüstlük, güçlü insanlara has bir özellik iken; yalan, zayıf insanlara özeldir. Ve bu hikayede kimin zayıf olduğunu ikimiz de biliyoruz. Yalan söylediğim için özür dilerim.

⏩ Şimdi sana “Beyaz bir yalandı.” bile diyemem. Sadece korkunç bir hataydı ve bunun için çok üzgünüm.

⏩ Yaşanan bunca şeyden sonra, ikimize yeni bir hikaye yazmaya başlamak için senden boş bir sayfa istiyorum. Yaşattığım her şey için özür diliyorum.

⏩ Senin kalbini fethetmek için ne kadar mücadele ettiysem, şimdi de affını kazanmak için çabalayacağım. İlk olarak senden özür dilemekle başlamak istiyorum…

⏩ Şimdi tüm sakinliğimle her şeyi kafamda yeniden canlandırıyorum ve yanıldığımı fark ediyorum. Çok üzgünüm, senden af diliyorum.

⏩ Her şey harikayken ayrı olmak yeterince zor. Ama umutsuzca gözlerine bakıp ne kadar üzgün olduğumu söylemek isterken ayrı olmak? Bu çok daha zor. Çok üzgünüm…

⏩ Tartışmamızdan hiç hoşlanmıyorum ve şimdi hepsinin benim hatam olduğunu fark ettiğimde daha da çok üzülüyorum. Seni çok seviyorum, beni affet.

⏩ Eğer aramızdaki bu gerginliğin bitmesi için birinin inisiyatif alması gerekiyorsa, o kişi olmaktan mutluluk duyarım. Üzgünüm… Her şeyi unutup yeni bir başlangıç yapmaya ne dersin?

⏩ Sen ve ben mükemmel bir çiftiz; çünkü sen affetme konusunda iyisin, ben de özür dilemekte bir ustayım. Özür dilerim hayatım.

⏩ Yaralı bir kalp ve çökmüş bir ego ile senden özür diliyorum. Gerçekten çok üzgünüm, beni affetmeni bekliyorum.

⏩ O hatayı yaparak ne kadar saçmaladığımı sana gösterdim. Şimdi öfkene bir mola vererek ne kadar merhametli olabileceğini bana gösterebilir misin? Üzgünüm.

⏩ Yalanlarım, aramıza kara bulutların girmesine neden olmuş olabilir ama senin beni affetmen umut ışığı gibi doğacak. Üzgünüm.

⏩ Sen harika, güçlü bir kadınsın. Bana karşı çıktığın, ne kadar yanıldığımı gösterdiğin ve beni aynada kendime dikkatlice bakmaya zorladığın için teşekkür ederim. Her şey için senden özür dilerim.

⏩ Sen benim hayatımdaki en parlak ışıksın ve senin öfken benim dünyamı karartmaya yetiyor. Lütfen beni affet.

⏩ İlişkiler asla pürüzsüz değildir, bu da o pürüzlerden sadece biri. Bu aşamayı geçmemiz için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Senden özür diliyorum.

⏩ Özür dilemek sadece hatayı kabul etmek değildir. Karşındaki kişinin kalbine, sevgisine ve şefkatine teslim olmaktır. Seni kırdığım için özür dilerim. Şimdi sana teslimim.

⏩ Gidişini izlerken, seni bana getiren yolları bulman için dua ediyorum. Seni çok özlüyorum ve beni affetmeni istiyorum.

⏩ Sen bana kırıldığından beri siyah beyaz bir dünyada yaşıyorum. Çünkü sen benim gökkuşağımdın. Beni affetmen ve hayatımı yeniden renklendirmen için senden özür diliyorum.

⏩ Seninle küs olmak, seninle konuşmamak benim için çok zor. Çünkü senin yanındayken, evimdeymiş gibi hissediyorum. Evime geri dönmek istiyorum. Özür dilerim…

⏩ Gülümsemeni ne kadar sevdiğimi biliyorsun. Şimdi yüzündeki o kırık tebessümü düzeltmek için senden özür diliyorum

⏩ Sen her zaman en iyisini hak ediyorsun ve sana şimdiye kadar bunu göstermediğim için özür diliyorum. Bana bir şans daha verir misin?

⏩ Tartışmalar, ayrılıklar, mutsuzluklar geride kalsın ve gülümsemelerimiz her şeyi aydınlatsın istiyorum. Eğer sen de böyle olmasını istiyorsan, beni affedebilir misin?

⏩ Tek bir taraftan özür dilemek ne kadar da saçma değil mi? Hadi gel, her şeye yeniden başlamak için birbirimizden özür dileyelim. Ben başlıyorum; her şey için üzgünüm ve senden özür diliyorum.

 

ChatGPT'nin Yazdığı Özür Mesajları

⏩ Kırıcı sözlerim ile kalbimi kırdığım sevgilim için duygusal bir özür mesaj yazabilir misin?

Sevgilim, kırıcı sözlerimle kalbinin kırılmasına neden olduğum için çok üzgünüm. Seni incitmeyi asla istemedim, söylediklerimin etkilerinin farkında değildim. Seni çok seviyorum. Lütfen birlikte geçmişteki yanlışlarımızı unutalım ve bağımızı yeniden kurmaya çalışalım.

⏩ Annemin ve babamın kalbini kırdım. Onlara benim için ne kadar değerli olduklarını anlatacak bir özür mesajı yazabilir misin?

Canım annem ve babam, benim yanlış davranışlarım nedeniyle kalbinizi kırdığım için çok üzgünüm. Siz her zaman benim için en değerli varlıklarınızsınız. Siz her zaman benim için hayatımın en önemli destekçilerisiniz ve benim yapabileceğim tek şey size minnettar olmak, sizinle iyi bir ilişki kurmaktır. Lütfen geçmişteki yanlışlarımızı unutalım. Özür dilerim.

⏩ Son zamanlarda evdeki tadilattan dolayı rahatsız olduğunu düşündüğüm komşuma sabrı için teşekkür eden ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileyen bir mesaj yazar mısın?

"Sevgili Komşum,

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, evdeki tadilattan dolayı bize olan sabrın ve anlayışın için sana minnettarız. Gürültü ve rahatsızlıkların seni ve diğer komşularımızı etkilediğini biliyoruz ve bundan dolayı gerçekten üzgünüz.Umarım, bundan sonra daha az rahatsızlık verecek ve daha güzel bir yaşam alanı oluşturmak için çaba harcayacağız. Tekrar teşekkür ederim, aynı zamanda kendi adıma ve ailemin adına özür dilerim. Senin güzel ve anlayışlı davranışların, bize ne kadar değerli olduğunu hatırlattı.

Sevgilerimle,

[Adın]

⏩ Hayatım çok yoğun olduğu için doğum gününü kutlamayı unuttuğum yakın arkadaşım için özür mesajı yazar mısın?

Sevgili [arkadaşın adı],

Çok yoğun bir dönemde olduğum için doğum gününü kutlamayı unuttum ve bunun için gerçekten üzgünüm. Seninle beraber olamadığım ve bu özel gününü kutlayamadığım için beni affetmeni umuyorum. Senin hayatımdaki yerin ve önemin benim için çok büyük. Senin yanında olmadan geçirdiğim herhangi bir özel gün beni her zaman eksik hissettiriyor. Umarım bu hatamı affedersin ve benim için özel bir gün olan doğum gününü yeniden kutlamak için bir fırsat verebilirsin. En kısa sürede görüşmek umuduyla.

Tekrar doğum günün kutlu olsun!

Sevgilerimle,

[Adın]

⏩ Stresli olduğum için gereksiz yere kavga ettiğim ve bunun için kendimi çok kötü hissettiğim kardeşime onu çok sevdiğimi anlatan bir özür mesajı yazar mısın?

Canım kardeşim, dün yaşadığımız tartışma için gerçekten çok üzgünüm. Benim stresim ve kaygılarım nedeniyle sana gereksiz yere kaba davrandım ve bu seni üzdüğüm için kendimi çok kötü hissediyorum.

Aslında senin ne kadar özel ve değerli olduğunu biliyorum ve seni her zaman sevdiğimi hissettirmek istiyorum. Ancak dün yaşadığımız tartışma sırasında bu duygularımı yeterince iyi ifade edemedim. Senin yanında olmadan hayatımın ne kadar eksik olduğunu biliyorum ve seninle beraberken mutlu olmak istiyorum. Seninle aramda olan bağın benim için çok önemli ve sana her zaman saygı ve sevgiyle yaklaşmak istiyorum. Lütfen beni affet ve bizim aramızdaki sevginin ne kadar güçlü olduğunu bil. Seni seviyorum ve her zaman senin yanında olmak istiyorum.

 


"Özür dilerim" kelimesini kullanmanın hayatınıza katacağı 5 özel şey;

#1- Var olan yanlışı/kötü durumu kabullenip, bozulan şeyleri düzeltmek adına harekete geçmenizin ifadesidir. Harekete geçmek her anlamda ruh sağlığınız açısından olumlu bir reaksiyondur.

#2- Uzlaşmaya açık olduğunuzu gösteren, iyimser bir ruh haline girmenizi sağlar.

#3- Çoğu zaman bir anlamayı olmayan dargınlıkları bitirecek olan en önemli adımdır. Hızla akan hayatınızı karşınızdaki kişiden yoksun geçirmemeniz için önemlidir.

#4- Adalet terazinizin her daim tutarlı olmasını sağlar. Gereksiz inatlaşmalar yüzünden muhakeme duygularınızın kör olmasını engeller.

#5- Bazen hatalarınızdan ders çıkarmak anlamına gelir. İnsan ilişkileri - iletişim gibi konularda yeni bir tecrübe ve öğrenme sürecidir.

Af dilemek için ne demeliyim?

Hazır mesajlar her zaman af dilemenin en iyi yolu olmayabilir. Özellikle sizi iyi tanıyan en yakın arkadaş özür mesajı yazacaksanız kalıp cümleler kullanmak yerine, onunla günlük iletişiminde kullandığınız dilde birkaç anlamlı söz söylemek daha iyidir. Pişmanlık mesajları abartıldığında da negatif geri dönüş ihtimali artabilir.

Doğru kişiye, doğru kelimeleri, samimi bir tondan söylemek en tutarlı çözüm olacaktır.


özür dilerim çiçeği
özür dilerim hediyesi
özür dilemek için hediye
 

Diğer anlamlı sözler için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz;

•  Sevdiklerinizin yaş gününde mutluluklarını paylaşabileceğiniz Doğum Günü Mesajları

•  Çiçek eşliğinden gönderebileceğiniz Çiçek Notları

•  Hediye eşliğinden gönderebileceğiniz Hediye Notları

• Sağlık sorunları geçirmiş yakınlarınıza içten bir geçmiş olsun demek için; Geçmiş Olsun Mesajları

• Yıldönümü sürprizine anlam katacak Evlilik Yıldönümü Mesajları

• Anlamlı ve etkileyici Güzel Sözler

• Aşk dolu kelimelerle bezeli Aşk Sözleri

• Romantik ve duygusal Sevgiliye Güzel Sözler

14 Şubat'a özel Sevgililer Günü Mesajları