İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Sevgiliye Hediyeler

Değer verdiğiniz özel insana hediye almak (sevgiliye özel hediye) mutlu etmenin veya anı zamanda mutluluğu paylaşmanın en kolay yoludur. Alınan hediye özellikle sevgili içinse maddi değerinden çok ona yüklenen anlamın ağırlığıyla alınan en değerli hediyelerden biri olur. Hem sizin hem hediyeyi verdiğiniz sevgiliniz için belkide ömür boyu saklayacağı, baktıkça sizi anımsayacağı bir sembol olacaktır.

Muhtemelen herkes sevgilisine alacağı hediyenin çok derin anlamlar ifade etmesini temenni eder. Fakat ona anlam yükleyecek olan hediyenin fiyatı, rengi veya ne olduğu değildir. İkiniz için ne ifade edeceğidir. Dolayısıyla sevgiliye hediye seçimi en pahalı hediyeyi alma yarışından öte duygularınızı doğru ifade eden hediyeyi seçmek üzerine olmalıdır.

Yaklaşan yıldönümünüz veya biricik sevdiğinizin doğum günü için kararsızlığınızın zirve yaptığı durumdaysanız, endişelenmeyin. Çiçek Sepeti'nin sevgiliye hediye kategorisindeki binlerce hediyelik arasından bayan veya erkek sevgiliye uygun romantik bir hediyeyi mutlaka bulacaksınız.

Genelde sevgiliye ilk hediye, ilk doğum günü için hediye veya birlikte geçirilecek ilk sevgililer günü hediyesi en büyük kararsızlıkların yaşandığı zamanlardır. Pot kırmamak, komik görünmemek veya beğenmeyeceği bir hediyeyi almamak için fazlaca kafa yorarsınız. Bir noktadan sonra hiçbir hediyeyi ona yakıştıramazsınız. Fakat bu durum sizin fazlaca stres olup yanlış tercihler yapmanızı pekişterecek bir zemin hazırlayacaktır.

Alacağınız hediye hayatınızın en önemli seçimi değildir ve olmayacaktır da. Aldığınız hediyeden bağımsız "hediye alma eylemi" zaten genel olarak zarif bir jesttir. Her durumda sevdiğinizin nezdinde artı puanlar hanenize yazılacaktır. Dolayısıyla durumu çıkmaza sokmak için çaba sarfetmenize gerek yoktur. Yeni sevgiliyseniz ve ilişkinin henüz başındaysanız belki biraz araştırma yapmak çok faydalı olabilir. Sadece sevdiği rengi bile bilmeniz çok işinize yarayacaktır.

Sevgiliye Hediye Fikirleri

Alınabilecek hediye seçenekleri konusunda net yönlendirmeler yapmak çok doğru olmayacaktır. Fakat "sevgiliye sürpriz hediye" kavramı burada bizim için yol gösterici bir referans noktası olabilir. Sürpriz hediye adı üstünde beklenilen zamanın dışında veya öngörülen hediyenin dışındaki grup hediyeler olarak nitelendirebiliriz. Hediyenin hediye verdiğiniz kişiyi (olumlu anlamda) şaşırtması başarılı ve anlamlı hediye seçimini doğrular. Çünkü hem daha akılda kalıcı olacaktır, hem de manevi değeri düşündüğünüzden fazla olacaktır. Bu durum hediye vereceğiniz kişinin karakter özellikleriyle ilgili olduğundan bazen sevgiliye ufak hediyeler bu etkiyi yaratabilecekken, bazen de ona geçmişteki bir anısını anımsatan sevgiliye hediye kutusu içerisinde figür kolye aynı etkiyi bırakabilir. Uzaktaki sevgiliye hediye almak da çoğu zaman aradaki mesafeden dolayı onun beklemediği bir anda eline geçeceğinden, fiyatından bağımsız onun için maneviyatı yüksek olacaktır.

Romantik Hediyeler

Sevgiliye doğum günü veya tanışma yıldönümünde özel armağanı vermek konusunda yaşadığınız kararsızlığı sonlandıracak birçok hediye alternatifini ve önerilerimizi tek bir kategoride topladık.

Hediyeler genelde romantik değildir, romantizmi hediyede aramak yanlış bir algıdır. Anlam ve romantizm katacak olan beraberken veya hediyenizi verirken tavrınız, hal-hareketleriniz ile hediyeyi veriş şeklinizdir. Kalbe dokunacak birkaç en güzel cümle en basit hediyeyi bile onun gözünde sahip olduğu en romantik hediye yapacaktır. Sevgiliye romantik hediye almak uğruna komik durumlara düşmemek için bu husus hatırlanmalıdır.

Klasik Hediyeleri Unutun

Kalbinizin gerçek sahibi sevgilinize kuşkusuz en güzel hediyeleri vermek istersiniz. Fakat sevgiliye hediye alma sürecine girince hediye seçimi çıkmazına girer ve genellikle de joker hediye olarak görülen "kitapları" kurtarıcı hediyelik olarak görürsünüz.

Fakat, gerçekten kitaplar düşündüğünüz kadar romantik bir hediye midir?

Sanılan aksine bu tarz klasik hediyeler bazen en riskli hediye grubunu oluşturur. Okumaya çok fazla vakit bulamayan sevgiliye kitap almak veya sevdiği tarzın dışındaki konuda olduğu için kitaplığın tozlu raflarında uzun süre kalacak olması heralde sizi çok mutlu etmezdi. Dolayısıyla sevgiliye hediye seçiminde bu tarz çok klasik hediyelerden uzak durmak sizin yararınızadır.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Seçerken:

- Sevgilinizi sizden başka kimse daha iyi tanıyamaz. Hobileri, hoşlandığı veya onun için anlam ifade edebilecek konuları listeleyin

- Bütçeniz dahilinde birden fazla alternatifli bir hediye listesi hazırlayın

- Bayana doğum günü hediyesi alıyorsanız renkler konusunda erkeklere oranla daha hassas olacaklardır. Seçtiğiniz hediyenin rengini gerçekten sevebileceğinden emin olun.

- Birden fazla hediye yerine özenle seçilmiş tek bir hediyenin manevi değeri sevgiliniz açısından her zaman daha yüksek olacaktır

- Hediyeyi sevgilinizin doğum gününde verecekseniz veriş şekliniz de en az verdiğiniz hediye kadar net hatırlanan bir anı olacaktır. Aklınızda önceden kurguladığınız birkaç en güzel cümle çok işinize yarayacaktır.

- Kusursuz hediyeyi aramayın, çünkü hiçbir zaman bulamazsınız. Aklınızda sürekli bir "keşke" kalacaktır. Fakat aslında alacağınız her hediye onu maddi değerinden çok maneviyatı sebebiyle bolca mutlu edecektir!

Özellikle erkeğe hediye alma uğraşının da benzer sonuçları olur. Çiçek Sepeti olarak "sevgiliye hediye" seçimi sürecini hızlandırmak ve doğru hediyeye erişmenizi sağlayacak bu kategori altında bol alternatifli bir listeleme yaptık. Bayana veya erkek sevgiliye hediye bulmakta zorlanıyorsanız, onun en mutlu gününde sevgiliye doğum günü hediyesi için kararsız kaldıysanız sizin için seçtiğimiz 1000'den fazla hediye seçeğini inceleyebilirsiniz. Konsept hediye seçenekleri için hediye kutusu sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Hızlı karar verme aşamasındaysanız;

Erkek Sevgiliye; cüzdan, kol saati, şık bir gömlek, mevsime uygun parfüm, mesleğine özel dekoratif hediyelikler alabilirsiniz.

Bayan Sevgiliye; takı-aksesuar, çanta, hırka, kaliteli bir parfüm, şık bir çiçek aranjmanı hediye edebilirsiniz.

Türkiyenin en büyük hediye sitesi Çiçek Sepeti ile aşk dolu hediye alternatiflerinden birini seçerek sevgilinize asla unutamayacağı bir jest yapın, biricik aşkınızı mutlu etmenin keyfini doyasıya yaşayın!

Romantik kart mesajları: